Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

intercom - brak powiadomień na telefonie / ipadzie


Leonzaw

Question

Witam, mam dwa pytania:

1) mam intercoom spięiety z HC3, mamy podłączone 3 telefony Apple do tego plus jeden iPad i niestety bardzo często jest sytuacja taka że np na iPadzie który jest główną naszą tak jakby centralką do otwierania nie pojawiają sie powiadomienia że ktoś dzwoni do domofonu.

 

2) inną rzeczą o którą chciałbym zapytać to czas reakcji, intercom jest podpięty po kablu do centralki, ale czas od naciśnięcia dzwonienia do pojawienia się sygnału jest wg mnie dość długi, mam znajomych którzy mają powiedzmy "normalne" domofony i te reakcje są jakby natychmiastowe, a tu trwa to dość długo, później zanim mi się aplikacja otworzy, pokaże sie obraz i kliknę na ikonę zieloną aby rozmawiać, to kilka razy zdarzyło mi się że osoba już odchodziło od drzwi.

 

bardzo proszę o info jak te dwie sprawy poprawić / usprawnić.

 

pozdrawiam

Marcin

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

co do punktu 2, to jest tak bo informacja idzie do chmury i spowrotem, jesli uzyjesz plugin Intercom na HC3 i do tego scene (i np. Aeotec Siren 6) to jest szybciej, mozesz tez uzyc dodatkowy IP Telefon, ktory jest lokalnie albo chmura (tyle ze Intercom jest wtedy proxy, wiec szybsza reakcja) poloczony z Intercomem:

 

Please login or register to see this link.

 

co do 1 - jesli sie sprytnie bez powiadomien podlaczy, tak jak opisalem, to nie trzeba sie przejmowac ze jakies nie doszly :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • dzięki wielkie za odpowiedź!

    czyli jeżeli do powiadomień chcę używać iPhonów i iPadów to musze pogodzić się z tym że czasami nie będzie powiadomień a lagi będą dość długie?

     

    jeżeli tak to słabo słabo

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja do Intercomu stracilem cierpliwosc juz od poczatku, po kilku dniach od instalacji. Moze sie nie znam, moze cos zle zrobione, nie wiem.

    Na poczatku cos sie wyswietlalo i byla komunikacja, pozniej powstaly jakies zaklocenia na wideo, a pozniej tez na audio. Obecnie tylko czasem dostaje info ze ktos dzwoni. Bluetooth dziala i moge z apki otworzyc brame i furtke.

    Moze jest ktos kto chcialby pomoc w tej sprawie?

     

    Maciej

    okolice Poznania

    501644876

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...