Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC3 i SATEL - problemy integracji która w HC2 działała


kwroblewski

Question

Dzień dobry

Jak już wszyscy wiemy nawet w najnowszej wersji 5.070.42 integracja z SATEL działa nie najlepiej - centrala odczytuje staw wejść z satela ale wyjścia dla scen są nie widoczne, zmiany ich stanu nie pokazuje również historia HC3. Można natomiast włączyć i wyłączyć wyjście SATELa ręcznie z poziomu HC3.

Ciekawostką jest również możliwość przydzielania ikon do wejść gdzie system pozwala na wprowadzenie i zmianę ikony jednak po dokonaniu tej czynności ikona nadal pozostaje systemowa. Natomiast przy wyjściach satela HC3 umożliwia skuteczną zmianę ikony - ?

 

Jesteśmy ponad rok po wyjściu HC3 na rynek gdzie integracja z SATELem była kluczową funkcjonalnością a tu okazuje się że nie działa. 

Czy można prosić kogoś z Fibaro o komentarz bo wydaje się to ważna funkcjonalność na którą czeka wielu nabywców HC3 szczególnie tych którzy przesiedli się z działającej doskonale z Satelem HC2. 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dziękuję, że napisałeś o tym problemie. Zamierzałem przejść z HC2 na HC3, ale jeśli są jakiekolwiek problemy z integracją z SATEL to dam sobie spokój.

Edited by PiotrTheGreat
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzień Dobry, 

U mnie po pomyślnym przeładowaniu konfiguracji z centralki SATELA wczytały się nazwy wejść/wyjść i stref domyślne bez wcześniej zdefiniowanych w SATELU nazw.

 

Co najważniejsze ani wejścia ani wyjścia nie działają w Fiabro.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kupiłem HC3 i mam zainstalowane oprogramowanie 5.100 - w tej wersji integracja SATEL - HC3 działa.
Z poziomu web i aplikacji mobilnej można włączyć i wyłączyć przełączniki INT-IORS

Z jeden strony cieszę się, bo to wielki krok w rozwoju Fibaro.
Z drugiej zajęło im to ponad rok. I to jest smutne.

Edited by PiotrTheGreat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...