Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Brak możliwości dodania urządzeń do HCL. HCL nie widzi uządzeń


ARTURITO

Question

Witam,

 

Próbuję dodać dwa urządzenia do HCL - Fibaro Walli Roller Shutter i Fibaro Walli Switch. Wszystkie kroki wykonuje według instrukcji, uruchamiam tryb dodawania urządzeń na HCL po czym przyciskam klawisz na urządzeniu 3-krotnie. HCL nie widzi nic.

 

Dodam, że HCL jest zaktualizowane do najnowszej wersji. Urządzenia na wszelki wypadek przywróciłem do wersji fabrycznej. I nadal nic.

 

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć Arturito, o widzę, że udało się zaktualizować centralkę. ?

 

Poszedłbym jednym z tych tropów: 

 

1. Upewnij się, że przeprowadzasz reset w sposób właściwy - zgodny z tym manualem - (

Please login or register to see this link.

). Jeśli coś ciągle jest nie tak - mały trick na reset - uruchom na centrali procedurę usuwania urządzeń i szybko trzykrotnie naciśnij przycisk funkcyjny na urządzeniu. Tym sposobem możesz także "zresetować" urządzenie - tak, możesz to zrobić nawet gdy urządzenie nie jest dodane do centralki. 

2. Upewnij się, że z tymi urządzeniami nie jesteś za daleko od centralki - jeśli odległość pomiędzy urządzeniem a centralą jest za duża, możesz mieć problem z dodaniem urządzenia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 1. Reset przeprowadzałem zgodnie z instrukcją. Urządzenia także próbowałem usuwać i nic.

    2. Urządzenia są od centrali około 2 m.

     

    Aktualizacje udało się zrobić. Zrobiłem recovery centrali i wybrałem sposób przywracanie z pliku i wgrałem najnowsza aktualizacje z pliku.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Może opiszę całą historie od początku i wtedy da to szerszą perspektywę.

     

    Za pierwszym razem gdy uruchomiłem centrale HCL fabrycznie była w wersji 3.xyz (dokładnych numerów nie pamietam, na pewno 3 na początku). Nie zaktualizowałem jej. Dodałem urządzenie Walli Switch. Działało. Potem podczas dodawania Walli roller shutter dioda informująca o aktualizacji zaczęła migać, a na ekranie ciagle coś się wczytywalo. Centrale zresetowałem, ale sytuacja się powtórzyła. Polecono mi abym wymienił baterie płyty. Tak tez zrobiłem i wydawało się wszystko ok. Ale urządzenia się nie dodawały. Centrala była zaktualizowana do wersji 4.170 i nie dało jej się zaktualizować dalej z poziomu centrali.

    polecono mi aktualizować centralę z plików po kolei. 1.aktualizacja 4.530 2. aktualizacja 4.560 3. aktualizacja 4.580 i 4. aktualizacja 4.600. Urządzenia nadal się nie dodawały więc zaktualizowałem centrale do wersji 4.611 beta (to już było możliwe z poziomu panelu konfiguracji).Ale nadal nic to nie pomogło. Wszystkie urządzenia przywróciłem do ustawień fabrycznych. Próbowałem też usunąć je z centrali. Wszystko robię według instrukcji i nic. Centrala jakby nie widziała urządzeń. Urządzenia są od centrali w odległości około 2 metrów, wiec nie sadze ze to problem odległości.

     

    co mogę jeszcze zrobić aby rozwiązać ten problem?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam mocne podejrzenie, że te urządzenia nie są zresetowane. Dodałeś je wcześniej do centralki - i ciągle "w swojej pamięci" mają fakt, że są "przypisane" do jakieś centralki. Dlatego teraz nie mogą się dodać (tak działa protokół Z-wave).

     

    Jesteś 100% pewien, że zresetowałeś je prawidłowo lub "usunąłeś-zresetowałeś" tak jak sugerowałem? Co więcej - czy masz może jakieś inne urządzenia które możesz dodać lub usunąć z centralki? To by mogło wykluczyć "jakiś błąd" po stronie centrali. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Tak, robiłem tak jak opisywałeś. Resetowałem urządzenie i próbowałem je usunąć z centrali. Dziś spróbuje przeprowadzić ten proces jeszcze raz 

    Innych urządzeń niestety nie mam

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...