Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Czy do podłączenie schodowego/krzyżowego można wykorzystać tylko Fibaro Inteligentny włącznik Walli Switch?


Pafkaaaaa

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Panie Piotrze czy ma Pan jakiś pomysł przedstawiony na jakiejś grafice, męczę się z tym od 3 dni i wyczerpały się moje pomysły. W grze są trzy Walli Switch i trzy miejsca tzw wiatrołap salon i garaż ( sekcja do uruchomienia wiatrołap ) byłby wdzięczny za podpowiedź i pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tak na szybko to nie pomogę. JA skorzystałem nie z walli tylko elektryk mi zrobił kiedys klasyczną instalację schodową. Dopiero po jakimś czasie założyłem sobie fibaro switch na schodach. I nawet nie wpinałem się w schemat krzyżowy tylko podpiąłem się bezpośrednio na odejściu już do lampy.

     

    Jak patrzę w dokumentacji do walli to tam ostatni diagram dotyczy 3way crossover switch. Na moje rozumienie tego diagramu to:

    1. Kupujesz 1 walli switch i instalujesz go w miejscu gdzie jest odejeście do źródła światła
    2. Montujesz, do Q1/Q2 wpinasz sterowanie z klasycznego przełącznika krzyżowego z innej puszki.
    3. Costam konfigurujesz w propsach urządzenia (trzeba doczytać dokumentację).
    4. Zdejmujesz przyciski z dwóch pozostałych klasycznych przełączników krzyżowych, kupujesz z serii fibaro walli nowe ramki i nowe przyciski 

      Please login or register to see this link.

       do tego.

     

    Druga opcja, droższa to montujesz wszędzie walli, wszędzie doprowadzasz L i N i asocjujesz do wallego z odejściem do świateł.

     

    Niestety bardziej nie pomogę. Nawet jakbym chciał, trochę boję się podpowiadać (nawet jakbym sam to robił i wiedział precyzyjniej co trzeba zrobić) bo to jednak elektryka, kable grube a w krzyżowej instalacji łatwo się pogubić. Generalnie ja jakbym nie wiedział w godzinę jak to ogarnąć na 90% to bym dzwonił po fachowca żeby to założył. Kosztowałoby to 200-300 dodatkowo ale nie spaliłbym sobie palców instalacji i wogóle nie z mojego ubezpieczenia OC by to było robione :)

     

    Do grzebania polecam stałoprądowe 12V instalacje w bramach czy podlewaniu, tam stosunkowo bardziej bezpiecznie można się pobawić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Można wykorzystać dimmer 2 i standardową instalację schodową / krzyżową, bez przeróbek i ciągnięcia żadnych kabli.

    Jedyna modyfikacja to wymiana klawiszy na "dzwonkowe", czyli monostabilne. Włączników S1...Sx może być dowolna ilość, taka jaką masz aktualnie w domu.

     

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2021_04/image.png.a08af8f60c53cfe39e7bd4e66b996c4a.png" />

    Edited by Enriquez
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...