Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Ogrzewanie podłogowe w praktyce


Fistach

Recommended Posts

Witajcie, 

 

Jest plan, że zainstalować u siebie switche 2x1,5 kw + do tego siłowniki i czujniki temperatury w pokojach.

Przeczytałem już chyba wszystkie posty na temat ogrzewanie podłogowego i nie znalazłem informacji na temat załączania pieca/pomp w takim rozwiązaniu. 

 

Jak u siebie to wykonaliście i jak wam się spisuje rozwiązanie podłogówki z fibaro? Pytam, bo można również założyć listwę z TECH + czujniki bezprzewodowe i z głowy.  

 

Wielkie dzięki i Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Może podaj informacje jaki piec i jakie pompy.

Ja steruje piecem za pośrednictwem wirtualnego urządzenia które w 80% pomógł mi napisać kolega 10der.

Komunikacja odbywa się za pośrednictwem strony econet24 na której mam monitorowanie pieca i wirtualka podaje rozkazy stronie.

Mam także monitorowanie temperatur pieca i bufora.

Piec na pelet z modułem dostępowym do internetu ecoNET.

Gazowe piece z tego co gdzieś tam czytałem można załączać przełącznikiem ale nie wiem dokładnie co i jak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Fistach, ja jestem aktualnie na ukończeniu instalacji automatyki ogrzewania podłogowego. Całość steruję i monitoruję bezpośrednio z Fibaro HC3.

Piec gazowy Junkers, sterownik Heatit Z-Water + siłowniki Salusa (20 sztuk) + czujniki temperatur (dedykowane w pokojach lub z np. czujek ruchu Motion Sensor, czujników Czadu/Dymu)

 

HC3 steruje zarówno pracą pieca (włącz/wyłącz grzanie CO), pracą pompy cyrkulacyjnej, mierzy temperatury wejścia i wyjścia.

 

W razie pytań kogokolwiek dajcie znać - z chęcią podpowiem co i jak

Link to comment
Share on other sites

Witam, szukam sceny do ogrzewania podłogowego, 36 sekcji siłowniki salus czujniki dallas w podłodze i w motion sensor, czujnik powietrza pomieszczenia, nie bardzo wiem jak zgrać dwa czujniki temperatury, dodatkowo poszukuje prostego przełączania z trybu np. nocny lub tryb dzienny, klient bywa w domu okresowo, stąd takie założenie. 

Do tej pory stosowałem standardowe powiązanie i scena lua, a tu mam temp. w podłodze i powietrze pomieszczenia.

 

sprzęt:

Piec gazowy wyzwalanie grzania on/off smart implant, temperatura pieca, dodatkowo zespół pompowy uruchamiany razem z załączeniem power pieca - asocjacja.

Czy ktos stosuje podobne sterowanie? będę wdzięczny za pomoc i wskazówki. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 23.11.2021 o 02:29, Tomasz Spaleniak napisał:

Fistach, ja jestem aktualnie na ukończeniu instalacji automatyki ogrzewania podłogowego. Całość steruję i monitoruję bezpośrednio z Fibaro HC3.

Piec gazowy Junkers, sterownik Heatit Z-Water + siłowniki Salusa (20 sztuk) + czujniki temperatur (dedykowane w pokojach lub z np. czujek ruchu Motion Sensor, czujników Czadu/Dymu)

 

HC3 steruje zarówno pracą pieca (włącz/wyłącz grzanie CO), pracą pompy cyrkulacyjnej, mierzy temperatury wejścia i wyjścia.

 

W razie pytań kogokolwiek dajcie znać - z chęcią podpowiem co i jak

Hej,

ile stref grzewczych obsługujesz z tego sterownika?

Link to comment
Share on other sites

20 siłowników podzielonych na 10 stref, gdzie np. Na strefę dzienna (otwarta kuchnia, jadalnia, salon) mam 5 pętli (siłowników), a na np. Wiatrołap tylko 1 siłownik. Nic nie stoi na przeszkodzie dodać więcej stref

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...