Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Szukam Z-Wave Popp Keypad


tybin

Recommended Posts

Cześć, 

Nie wiem czy wrzucam post w dobrym miejscu, ale nie mogłem zlokalizować.

Potrzebuję zakupić klawiaturę z-wave. Najlepiej model POPE700045.

Czy ktoś ma jakieś namiary, ew. do sprzedaży?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tybin said:

Cześć, 

Nie wiem czy wrzucam post w dobrym miejscu, ale nie mogłem zlokalizować.

Potrzebuję zakupić klawiaturę z-wave. Najlepiej model POPE700045.

Czy ktoś ma jakieś namiary, ew. do sprzedaży?

 

moze gdzies jeszcze znakdziesz, jest ale tak naprawde EOL z tego co POP powiedzial. 

 

Sa ale inne produkty, np.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

 

Niestety nie dzialaja z Fibaro HC2 / HC3, a sa naprawde bardzo ciekawe.

 

Pozostaje wiec tylko Philio Smart Keypad PSK01, nie jest co prawda z-wave certifikowany, ale dziala dosyc podobnie do POP keypada.

 

 

Jedyny misus, ne mozna "walczyc alarm/zblokowac keypad" nacisnieciem przycisku "zamek zamkniety", mozna ale wbic pin uzytkownika, zeby keypad odblokowac.

Po odblokowaniu dziala jak normaly scene controller, wiec mozna w scenie odpytac "zamek zamniety 2x nacisniety" albo "zamek otwarty 2x nacisniety", i w ten sposob sterowac czy alarm sie uzbraja czy rozbraja. W POPie bylo podobnie, tykle tylko ze mozna bylo nawet przy zblokowanym keypadzie odpytywac czy pewne przyciski sa nacisniete (wiec np. przy wyjsciu z domu wystarczylo raz gdzies nacisnac i alarm byl uzbrojony), z drugiej strony z tym Philio nie bedzie problemu ze ktos bez pinu nichcacy alarm aktywuje.

 

Dziala z HC2, HC3, Yubii, HC3L (z-wave engine 2, z engine 3 jeszcze nie dziala, nie jest wina keypada tyko poprostu Fibaro nie dodalo jeszcze zamkow do engine 3).

 

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • 13 godzin temu, tinman napisał:

     

    moze gdzies jeszcze znakdziesz, jest ale tak naprawde EOL z tego co POP powiedzial. 

     

    Sa ale inne produkty, np.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

     

    Niestety nie dzialaja z Fibaro HC2 / HC3, a sa naprawde bardzo ciekawe.

     

    Pozostaje wiec tylko Philio Smart Keypad PSK01, nie jest co prawda z-wave certifikowany, ale dziala dosyc podobnie do POP keypada.

     

     

    Jedyny misus, ne mozna "walczyc alarm/zblokowac keypad" nacisnieciem przycisku "zamek zamkniety", mozna ale wbic pin uzytkownika, zeby keypad odblokowac.

    Po odblokowaniu dziala jak normaly scene controller, wiec mozna w scenie odpytac "zamek zamniety 2x nacisniety" albo "zamek otwarty 2x nacisniety", i w ten sposob sterowac czy alarm sie uzbraja czy rozbraja. W POPie bylo podobnie, tykle tylko ze mozna bylo nawet przy zblokowanym keypadzie odpytywac czy pewne przyciski sa nacisniete (wiec np. przy wyjsciu z domu wystarczylo raz gdzies nacisnac i alarm byl uzbrojony), z drugiej strony z tym Philio nie bedzie problemu ze ktos bez pinu nichcacy alarm aktywuje.

     

    Dziala z HC2, HC3, Yubii, HC3L (z-wave engine 2, z engine 3 jeszcze nie dziala, nie jest wina keypada tyko poprostu Fibaro nie dodalo jeszcze zamkow do engine 3).

     

    Dzięki bardzo, zamówiłem Philio, będę testował ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Klawiatura dodana, mam natomiast problem z ustawieniem sceny, chodzi mi aby ciąg znaków uruchamiał scenę, np. 45692351. 

    Udaje mi się tylko ustawić aby pojedyncze klawisze uruchamiały urządzenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    dwie mozliwosci:

    - przlaczysz na mode secure, i uzyjesz pin zeby odblokowac, a po odblokowaniu uzyjesz pojedyncze przyciski zeby cos wlaczac

    - pozostawisz w mode scene controller i zrobisz petle ktora odpytuje znaki i jesli po kolei sa dodane te ktore chcesz to cos zrobi

     

    Pierwasz opcja jest bardziej bezpieczna, no i mozesz w HC dodawac PINy 

     

    Tutaj masz gotowe rozwiazane:

     

    Please login or register to see this link.

     

    Napisal je @morpheus75

    Edited by tinman
    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...