Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie żaluzjami / roletami poprzez dimmer


markw

Question

Witajcie, mam taki pomysł na sterownie żaluzjami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi roletami. Problem jest w napisaniu sceny

 

W każdym pokoju mam rolety zewnętrzne + żaluzje

Każda roleta zewnętrzna oraz żaluzja jest sterowana poprzez osobny Roller shutter 

W każdym pokoju mam też dimmer 

 

Koncepcja polega na tym aby jednym kliknięciem na dimmer sterować normalnie światłem 

dwuklik na klawiszu dimmera ma powodować ustawienie lameli żaluzji wewnętrznych w danym pomieszczeniu  (lamele na 0) , kolejny dwuklik ma powodować odsłonięcie lameli żaluzji  wewnętrznych (lamele na 100)

trzyklik na klawiszu dimmera ma powodować podniesienie rolet zewnętrznych w danym pomieszczeniu , kolejny trzyklik zatrzymanie pozycji rolet, kolejny trzyklik zamknięcie rolet 

 

 

Czy ma ktoś pomysł jak to zrealizować ;)? Taki komplet sterowania chciałbym mieć w każdym pomieszczeniu. Jest to bardzo wygodne. Nie trzeba podchodzić do każdego okna osobno. Danym pomieszczeniem sterujemy tylko jednym klawiszem. Głównym problemem jest oprogramowanie sytuacji, która będzie sprawiała, że kolejne kliknięcie to wykonanie instrukcji przeciwnej niż ostatnio. 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wystarczy napisać scenę blokową i po temacie. Mam tak zrobione różne rzeczy.

 

Np. Tak.

Please login or register to see this image.

/monthly_2021_11/image.png.13b989d6a0e5a7c6cbb74cc5a4169ec0.png" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Nie rozumiemy się:), chodzi mi o to jak zrealizować funkcję "zmień stan na odwrotny" klikając dwa razy lub trzy razy. Coś by musiało sprawdzać czy żaluzja jest zasłonięta i wtedy jeśli zasłonięta odsłoń jeśli odsłonięta zasłoń. 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...