Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Urządzenie wirtualne Blebox


elgeron

Question

Witam!
Mam problem ze stworzeniem urządzenia wirtualnego na HCL obsługującego Switcha Bleboxa, a dokładniej SimonGOSwitch. Ostatnio firma Kontakt-Simon wypuściła we współpracy z Bleboxem łączniki z serii Simon54Go. Bazują one dokładnie na urządzeniach Bleboxa i obsługiwane są dokładnie tą samą aplikacją, stąd też spokojnie można się skupić na sterowaniu Bleboxem. HCL nie obsługuje LUA, więc pozostaje mi stworzenie urządzenia wirtualnego opartego na HTTP.

Proszę o pomoc, bo moja wiedza i umiejętności właśnie się poddały.

Sterowanie API bleboxem w moim przypadku to: (w przeglądarce działa bez problemu)
IP urządzenia/s/0 (komenda off)

IP urządzenia/s/1 (komenda on)
IP urządzenia: 192.168.0.17

Czy komuś może udało się stworzyć działające urządzenie wirtualne do Bleboxa? Proszę o pomoc, bo według tutoriala to niby "takie proste", a jednak mnie przerosło :)

Pozdrawiam

Mirek

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Widzisz Mirku. Niestety pomoc w takich przypadkach jest możliwa, ale odpłatnie. Nie wszyscy się podzielą. Też bym skorzystał, by sterować przez API urządzeniami BLEBOX - switchbox.

Pozdrawiam

Marek

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 hours ago, Marek2014 said:

Niestety pomoc w takich przypadkach jest możliwa, ale odpłatnie. Nie wszyscy się podzielą. Też bym skorzystał, by sterować przez API urządzeniami BLEBOX

 

wszystkie informacje (VD, QA, przyklady Fibaro do innych urzydzen, API blexbox, itp.) sa publicznie dostepne, wiec trzeba tylko poszukac i dodac do siebie.
Tak, moje rozwazania sa odplatne, ani piekarz ani stacja paliw nie chca sie podzielic chlebem czy paliwem, a to co wykonuje to moja praca z ktorej zyje.

Uwazam ze ilosc informacji, i jakosc informacji, ktorymi sie mimo wszystko tutaj na forum dziele, powinny wystarczyc zeby szanowac moja prace.

 

Please login or register to see this link.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 24.06.2022 o 10:28, tinman napisał:

 

wszystkie informacje (VD, QA, przyklady Fibaro do innych urzydzen, API blexbox, itp.) sa publicznie dostepne, wiec trzeba tylko poszukac i dodac do siebie.
Tak, moje rozwazania sa odplatne, ani piekarz ani stacja paliw nie chca sie podzielic chlebem czy paliwem, a to co wykonuje to moja praca z ktorej zyje.

Uwazam ze ilosc informacji, i jakosc informacji, ktorymi sie mimo wszystko tutaj na forum dziele, powinny wystarczyc zeby szanowac moja prace.

 

Please login or register to see this link.

 

Dziękuję, za odpowiedź. Ja akurat sobie poradziłem, bo mam HC2 i użyłem przykładów z podobnych urządzeń. Wiadomo że jeśli nie jest się w temacie, to trzeba posiedzieć przy tworzeniu scen na skryptach o wiele więcej czasu niż osoba znająca temat. A nie każdy ma na to czas.

Pozdrawiam

Marek

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • A ja sobie nie poradziłem, bo mam HCL i nie mam skryptów. Kombinowałem na tysiąc sposobów, spędzając przy tym sporo godzin pracy i niestety mi się nie udało zgrać jednego z drugim.

    Wszystkie ogólnodostępne wskazówki i tutoriale w necie niestety w tym przypadku nie działają, dlatego poprosiłem o pomoc tutaj... licząc, że ktoś sobie z tym problemem już poradził i podzieli się wiedzą.

    Okazuje się, że integracja dwóch różnych systemów to już nie praca dla elektryka, tylko dla informatyka.
    A o płatnych poradach nie słyszałem, ale widzę, że jak się stuknie w stół to i nożyce się odezwą ;)

    Pytanie tylko o jakich kosztach rozmawiamy za drobną (jednak nie oczywistą) poradę?
    Pozdrawiam

    Mirek

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...