Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Pomiar energii elektrycznej


coonrado

Question

Zastanawiam się nad zakupem licznika energii elektrycznej (sieć 3-fazowa) z obsługą protokołu z-wave do mojego mieszkania.

Czy oprócz Qubino 3-Phase Smart Meter jest coś sensownego czym warto się zainteresować?

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeste jeszcze Aotec 

Please login or register to see this link.

 ale nie mam doswiadczenia. Tez planuje podlaczenie miernikow w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Zamówiłem dzisiaj Qubino 3-Phase Smart Meter na Amazonie.

    Będę podłączał jak przyjdzie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam, a ktoś montował coś co zliczy nie tyko pobór ale również produkcje fotowoltaiczną (Falownik Fronius) . Oczywiście znam licznik Froniusa jednak jego obecna cena zniechęca skutecznie. pozdro 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Sam falownik zlicza Ci produkcję - zintegruj się z nim. 

     

    Liczniki wskazane przez przedmówców też się nadają. Są dwukierunkowe. To tylko kwestia wpięcia w miejsce twojej instalacji które spełnia Twoje potrzeby, czy zliczania produkcji, czy konsumpcji czy salda rozliczanego z zakładem energetycznym.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzisiaj udało mi się zainstalować i skonfigurować nowy nabytek czyli Qubino 3-Phase Smart Meter.

    Trochę czasu z tym zeszło ale mam nadzieję, że się sprawdzi w roli licznika energii elektrycznej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zakupiłem i zamontowałem Qubino 3-Phase Smart Meter. Jestem dopiero początkujący (jeśli chodzi o Fibaro, bo doświadczenie niemałe z programowaniem PLC mam) ale okazuje się, ze było wszystko intuicyjne. W zasadzie wszystko odbywało się samo - po włączeniu wyszukiwania urządzeń  Z-wawe i nasiśnięciu "S" na liczniku wszystko się samo odczytało i zainstalowało.

    Ale mam pytanie - czy umiecię to skonfigurować aby w sposób wymagany wyświetlało się na Androidzie??

    U mnie pokazuje parametry jedynie jak węjdę w odpowiedni pokój (w moim przypadku "Techniczny") i tam odznaczę - Zobacz wszystkie urządzenia. Wtedy pojawia mi się coś takiego;

    Please login or register to see this attachment.

     

     

    A chcialłbym aby pokazać np. chwilową pobieraną moc w miejscu gdzie jest "Podsumowanie"

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2022_05/image.png.66efdbd8164d619b055af8036e44e749.png" />

     

    image.png.684a51c3709de3f64286f2934af68a2b.png

    Jak przypisać to zyżycie pokazywane w podsumowaniu do któregoś miernika z Qubino.

    Na razie w "podsumowaniu" mam sumę zużycia z wszystkich elementów które sterują odbiornikami w domu. Ale nie pokazuje to faktycznego zużycia, ponieważ cześć zasianych odbiorników nie jest sterowana z Fibaro, tylko podłączona bezpośrednio do sieci. 

     

    Czy ktoś może mi pomóc i opisać czy jest możliwe tak to skonfigurować??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzięki za podpowiedź. Spróbuje, muszę jeszcze rozszyfrować poszczególne parametry z Qubino, bo jest tego dużo, na domu mam fotowoltaikę i fajnie zaczyna być widoczne jak płynie moc i w którą stronę.

    Ale muszę się upewnić, że poszczególne parametry wskazują to co mi sie wydaje ?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • W dniu 1.06.2022 o 09:26, przemas.przyborowski napisał:

    Ja to zrobiłem w panelu www HC3.

     

    Ustawienia->Ogólne->Główne urządzenia->Główne mierniki energii.

     

    Ustawiłem dokładnie tak ale wartości w mierniku i aplikacji się nie pokrywają.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 1.06.2022 o 09:26, przemas.przyborowski napisał:

    Ja to zrobiłem w panelu www HC3.

     

    Ustawienia->Ogólne->Główne urządzenia->Główne mierniki energii.

    No niestety coś tu jest pomieszane. W miejscu o  którym piszesz - Główny mierni energii - po najechaniu na ? - podpowiedz, wyświetla się:

    Please login or register to see this attachment.

     

    Tymczasem w aplikacji mobilnej jest POMIAR MOCY!!! Coś mi się wydaje, że Fibaro pomieszało energię (czyli moc w czasie)  z mocą....

    Inna sprawa, że zrobiłem tak jak podpowiedziałeś i dalej tak jest, że w aplikacji mobilnej wyświetla sie jedynie moc jako suma, ze wszystkich modułów Fibaro, które mam zainstalowane na obiekcie.

    Co ciekawe, poprzez dostęp do HC3 z poziomu laptopa, jak kliknę w panel Eneria, to pokazuje mi energię z Qubino. Ale można sobie pokazać , który pokój ile energii zużywa. No i u mnie najwięcej zużywa pomieszczenie "Techniczny", ponieważ tam jest Qubino i traktuje go jak odbiornik... Ech... Wygląda, że jest to niedopracowane i brakuje jakiś opcji do wyklikania, albo nie wiem co wyklikać... 

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jak coś mi nie chodzi tak jakbym chciał, to z zasady aktualizuje do najnowszej wersji. Wczoraj wgrałem do HC3 wersję  5.111.48. To jest jeszcze beta. Liczyłem, że może będzie będzie coś nowego, co rozwiąże mi ten problem.

    Na androidzie mam Yubii 1.16.0

     

    Jeszcze trochę popróbuje i pokombinuję. Może jakieś pomysły?? 

     

    Chyba napiszę do supportu Fibaro. Ciekawe czy się tym zajmą ...?? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej. Mam tensam problem z licznikiem w app. Po kontakcie z support dostałem informację że poki  co apka  nie wspiera tego licznika. Można tylko czekać na łaskę fibaro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 8 godzin temu, Palik14 napisał:

    Hej. Mam tensam problem z licznikiem w app. Po kontakcie z support dostałem informację że poki  co apka  nie wspiera tego licznika. Można tylko czekać na łaskę fibaro

    Czyli panel przez www i centrala obsługuje a apka już nie, ciekawe.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dokładnie, pytałem się o to na początku roku ale na razie  brak reakcji. Czasem mam dość fibaro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 3.06.2022 o 19:15, coonrado napisał:

     

    Ustawiłem dokładnie tak ale wartości w mierniku i aplikacji się nie pokrywają.

    Mierniki podają wartość łączną i na poszczególne fazy. Jeżeli włączyłeś jedno i drugie do historii, zapisze oba pomiary i będziesz miał podwójny pobór. 

    Please login or register to see this attachment.

     

    A w panelu energii pojawia Ci się sumaryczne zużycie ze wszystkich mierników i po prawej z poszczególnych pomiarów.

    W aplikacji w podsumowaniu pod nazwą "Zużycie" jest wartość na ten moment kiedy patrzysz.

     

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by wchworos
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...