Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Roller Shutter 3 - Nie chce wykonac kalibracji, support się poddał


MasterJapko

Question

Posiadam HC2 i rolety zewnętrzne. Do trzech z nich kupiłem RS3. Każdy działa poprawnie z poziomu klawiszy ściennych oraz aplikacji, natomiast żadnego nie mogę skalibrować. Przez to nie działa mi funkcja procentowego zamykania rolety. Pisałem w tej sprawie do supportu  i otrzymałem następująca odpowiedź:

 

"

Dzień dobry, 
 
Dziękuję za wiadomość. 
 
W tej sytuacji prosiłabym aby przywrócił Pan moduł do ustawień fabrycznych, następnie dodał jeszcze raz do systemu bez trybu security. 
 
Proszę spróbować ręcznie skalibrować urządzenie ustawiając parametry od 150 do 157 w zakładce "Zaawansowane" urządzenia. 

"

 

Oczywiście przywrócenie modułów (sprawdzalem na 2/3) i dodanie ponownie zupełnie nic nie zmieniło. Z trybu Security nie korzystam (nawet nie mogę go uruchomic, jak zaznacze ptaszka, to nie da sie kliknac dyskietki). 

 

Generalnie jak ustawie parametry tak, aby móc wymusić kalibrację, to:

 

Jeżeli roleta jest zamknięta i wcisnę KALIBRUJ, to roleta się otwiera, ale nie zjeżdża na dół, aby zrobić pełny przejazd. Słychac drugie cyknięcie przekażnika, ale nie zjeżdza.

Jeżeli roleta jest otwarta i nacisnę KALIBRUJ, to słychać cyknięcie przekaźnika, ale też nie zjeżdża.

 

Może ktoś miał taki problem i sobie poradził, bo support na moją odpowiedź mailową na ich zalecenie już nawet nie odpowiedział od 16 sierpnia...

 

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy aby Twoje rolety nie mają wbudowanego sterownika i są sterowane impulsowo?
To by oznaczało brak automatycznej kalibracji, musiałbyś wpisać czasy ręcznie po wybraniu odpowiedniej konfiguracji. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź. Nie, rolety nie posiadają żadnego sterownika. Sterowanie odbywa się poprzez zwarcie do jednego z przewodów, aby pojechała w górę lub do drugiego, aby zaczęła jechać w dół.  Oznacza to, że jak długo trzymam zwarty przewód, tak długo roleta jedzie.  Nie jest wiec sterowana impulsowo.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy roleta raportuje moc chwilową w trakcie ruchu?
    Czy posiada funkcję miękkiego (soft) startu napędu?

    Generalnie rolety ze sterownikiem nie muszą być sterowane impulsowo, może być również potrzeba trzymania klawisza.
    Podaj prosze moc chwilową jaką raportuje shutter w ruchu - to odpowie na pytanie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...