Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


door/window sensor do drzwi piwnicy poza zasięgiem centrali


PawelMiniek

Recommended Posts

Mieszkam w bloku na II piętrze. Mam czujniki door/window sensor na wszystkich oknach i drzwiach. Wszystko działa super. Można powiedzieć, że mieszkanie jest zabezpieczone.

Przyszedł mi do głowy taki pomysł, że byłoby genialnie gdyby jeszcze można było zabezpieczyć takim czujnikiem drzwi do komórki lokatorskiej.

Wiadomym jest, że taka komórka jest poza zasięgiem mojej centralki ale może można by zrobić taki czujnik z kartą SIM, Wtedy mógłby działać poza zasięgiem sieci z-wave.

A może ktoś rozwiązał już taki problem? jeżeli tak to mógłby się podzielić.....

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • W linii prostej jest około 10 m. W sumie to nie sprawdzałem. W tygodniu zrobię taką próbę. Wezmę jeden z działających czujników w domu i zaniosę do komórki lokatorskiej. Jest centralnie 2 piętra niżej mojego mieszkania. Może zadziała....Utrudnieniem mogą być metalowe drzwi do komórki lokatorskiej..... zobaczymy...

     

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • A ktoś ma może jakieś doświadczenie z tym czujnikiem?

    ma zasięg 150 m więc powinien się "przebić" przez 3 stropy żelbetowe...

     

    allegro.pl/oferta/aeotec-door-window-sensor-6-z-wave-do-fibaro-fv23-11098206095

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Powinno zadziałać bez problemu do 30 m. Zanieś do piwnicy ten sensor i zbliż do niego dowolny magnez - na telefonie powinieneś widzieć stan zasięgu oraz reakcje działania

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Zgodnie z obietnicą informuję, że niestety ale czujnik Fibaro jak również Aeotec (pomimo, że ten ma teoretycznie zasięg 50m) nie działają w piwnicy gdzie w prostej linii do centralki jest około 10-15 m. Chyba 3 żelbetowe stropy są nie do przejścia. :-(

    Więc odświeżam temat...

     

    czy ktoś ma jakiś pomysł, żeby zabezpieczyć drzwi komórki lokatorskiej? Czy jest takie urządzenie, żeby podpiąć do centralki znajdującej się 2 piętra wyżej w mieszkaniu?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 months later...

    Ja bym zamontował w pół drogi za jednym z łączników światła na klatce Dimmer2, który przedłuży zasięg a dodatkowo może Ci zapalać światło gdy tylko otworzysz drzwi do mieszkania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...