Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Parametry: Maksymalny czas pracy silnika. | Czas przejazdu w górę / dół.


MrMcRush

Question

Witam,

 

Chciałbym uzyskać potwierdzanie informacji na temat różnic w ustawieniach dla parametrów dotyczących maksymalnych możliwych czasów przejazdu odpowiednio dla wersji modułu FGR-222 (Fot. nr 1) oraz FGR-223 (Fot. nr 2).

Czy dobrze rozumiem, że maksymalny czas przejazdu silnika w wersji FGR-223 został skrócony... przelicznik 65535 = 655,35 sekund natomiast w pierwotnej wersji FGR-222 przelicznik był przeliczany 1:1 czyli 65535 = 65535 sekund (18h 12min 15s)?

Dla ogólnych informacji obecnie używam już długie lata pierwotnego modelu FGR-222, który działa bez zarzutu i dlatego znam min. i max. wartości parametru 22. ale planowałem zakup wersji FGR-223 dlatego nie jestem w stanie sprawdzić tych informacji osobiście i nie wiem czy jest to błąd w opisie instrukcji dla nowej wersji czy może faktycznie wartości parametrów 156/157 zostały skorygowane w dół. Proszę mnie również poprawić jeżeli źle interpretuję parametr "czasu przejazdu" dla FGR-223 i nie jest on odpowiednikiem "maksymalnego czasu pracy silnika" nr 22 ze starej wersji FGR-222.

 

INFO! Wracając jeszcze do możliwego błędu dla modułu FGR-223, to na pewno gdzieś on jest ponieważ porównując instrukcję w wersji PDF (zarówno PL jak i EN) z instrukcją dostępną bezpośrednio na stronie możemy zauważyć, że wartości dla parametrów 156/157 odbiegają od siebie (Fot. nr 3 vs Fot. nr 2) i wynoszą odpowiednio maksymalnie 90000 = 900 sekund (15 min.). Teraz pytanie do osób już posiadających ów moduł... która wersja posiada błąd 🤔?

 

Fot. nr 1

Please login or register to see this image.

/monthly_2023_01/image.png.f325ad2ed38564e0d8eb005bd176a646.png" />

 

Fot. nr 2

image.png.4eb58ea5fafc31585d7955536607a828.png

 

Fot. nr 3

image.png.3bd69e48c988ddaa13951338e2e34c01.png

 

Z góry dziękuję za informacje 🙂.

Edited by MrMcRush
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

@MrMcRush

Tłumacz Google:
Nie jestem programistą Fibaro, ale 65535 będzie poprawne.
Jest to liczba całkowita o maksymalnej długości 16 bitów, w Hexa FFFF.
To jest odpowiedź na następny parametr „Rozmiar parametru 4 (bajty)”
Nie wyobraża sobie aplikacji, w której migawka (silnik) pracowałaby przez 11 minut, nie mówiąc już o 15 minutach w przypadku 90 000.
Ale daj spokój, może przydać się do pompy, przenośnika itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...