Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

 •     Start new topics and reply to others
 •     Follow topics and users to get email updates
 •     Get your own profile page and make new friends
 •     Send personal messages
 •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


 • 0

Problem z zawieszaniem sie centrali HC3


instelsat
 Share

Question

Witam wszystkich. Mam problem z dzialaniem centrali HC3. 189 urządzeń w systemie, do tego podpiety alarm satela i dwa wzmacniacze sonos. Problem polega na zawieszaniu sie centrali raz na jeden dzień. Po wyłaczeniu tylko reset do ustawień fabrycznych i becap przywraca ją do życia. Podczas działania ma straszne lagi. (o ile już działa) po wgraniu becapu 70 % urzadzeń martwych. Po wybudzeniu ręcznie po jakimś czasie znów stają sie martwe. Myślełem ze to wina sprzetu centrale podmieniłem na nową problem pozostał. 

Edited by instelsat
Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
 • Inquirer
 • Witam powracam z tematem. Zainwestowałem w drugą HC3 bo doszedłem do wniosku że jedna sobie nie radzi z 197 urządzeniami. Postanowiłem na nowo postawić system ale już na silniku 2.0. na dwóch centralach. Przy ok 90 elementach wszystko działało ok. Teraz posiadam 183 i zaczynają się znów problemy z strasznymi opóźnieniami w działaniu scen. Od 10 do 20 sekund działa uruchomienie prostej sceny. Do tego polecenia z aplikacji mają też bardzo długie lagi. Wyeliminowałem już w 70 urządzeniach raportowanie energii i mocy oraz wzbudzanie podczas alarmów i nadal nic się nie zmieniło. Czy jest ktoś na tym forum  kto byłby w stanie mi pomóc ? Support fibaro chyba się poddał. Po  pierwsza centrala miała straszny problem z ilością urządzeń wieszała się nie reagowała wcale. Support stwierdził że trzeba ją wysłać na serwis. Wymieniłem centrale przeniosłem konfigurację po tygodniu było to samo, odpowiedż ze strony supportu ,, centrala na serwis,, . Czy jest możliwość że jedno z urządzeń zamula sieć z-wave ? Albo któreś z urządzeń które jest w konfiguracji powoduje zwalnianie systemu ? W instaler app wszysko jest ok , urządzenia , usługi itd. 

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Mam 44 urządzeń i nie mogą sobie poradzić z notorycznym uruchamianiem się ponownie działa 2-5 dni maksymanie

  zaóważyłem przez dwa dni że centralka 2x dziennie się resetowała.

  Kilka razy w miesiącu się wysypuje że trzeba wyłaczyć ją z prądu.

  dla pewności zamontowałem dodatkowo gniazdko Tuya wifi do uruchomienia ponownie centralki.

  Mogę domniemywać że nie zamontowali chłodzenia na procesor i moduł zasoilania i się przegrzewa.

  Nadmieniam że moduł zasilania dość ciepły.

   

   

   

  Please login or register to see this image.

  /monthly_2023_03/image.jpeg.93fb3c778675e9ff2a5b2947c9bb06dc.jpeg" />

   

  Edited by elektron
  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  @elektron Jaka wersja oprogramowania jest zainstalowana na centrali? 

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Skontaktuj się proszę z supportem.

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Kontakt cały czas nie przynoszący poprawy jakości działania Waszej wyprodukowanej centralki. 

   

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

   

  No niestety Hc3 jak dla mnie to totalna porażka przed postawieniem systemu na nowo i trzymiesięcznej walce suportu było 52 urządzenia na końcu  zoatały dodane trzy głowice do kaloryfera czas działania 2 do 5 dni resety zwiechy postanowiłem postawić od zera.

  Please login or register to see this attachment.

  Po postawieniu systemu na nowo 46 urządzeń   do 30 urządzeń cpu zachowywało się przyzwoicie

  obciążenie od 5% do 10% w tym licznik qubino3 fazy ,pozostałe  16 urządzeń czujka + dimmer 2 lub switch + QuickApp czyli 8 pomieszczeń pik rdzeni do 70%. Obecnie 5.140.17 i pierwszy reset po trzech dniach działania skrin poniżej

  Please login or register to see this image.

  /monthly_2023_03/Obraz2.png.527bb6f7e458e08c81a630382b0b5034.png" />

   

   

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Z tego wynika telefon jest mocniejszy niż centralka HC3 a programiści robią sobie jaja ponieważ centralka HC2 się udała a HC3 Z..........

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Jestem podziwu z tego pana co ma 189 urządzeń bo znajomego centralka ma 13 urządzeń i się wiesza resetuje co 2 dni ok a pomoc techniczna dwoi i się troi  od ponad 5 miesięcy i nie wiedza co jest grane.

  Ile jeszcze trzeba czekać żeby porządnie działała ?

   

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Ile jeszcze trzeba czekać żeby porządnie działała ? Odpowiadam dopóki nie wypuszczą HC4.

  Centralka hc3 istnieje około 2 lat a w dalszym ciągu raczkuje jest ładnym pudełkiem i ma durze możliwości i na tym się kończy w cenie2,5K powinna Być wypuszczona jako HC3-Lite  a Hc3 powinno mieć min rdzenie cpu 4X2.0Ghz a ramu o 100% więcej . Jestem zawiedziony jej działaniem mając 50 urządzeń fibaro ustawionych w domyślnie i dwa urządzenia z poza fibaro +10 scen  niestety klęka co 2 dni do 5 dni , a nawiasem jestem ciekawy jakie ma obciążenie cpu i ramu posiadając 190 urządzeń. Chyba ze z-wave się zapycha i nie daje rady sobie z tym cpu ?????

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0
 • Inquirer
 • Witam. U mnie walka z hc3 trwa już kilka miesięcy. Po wnikliwej analizie zauważyłem że przy moich 160 urządzeniach na pewno 4 szt. wysyła po 200 raportów energii oraz mocy na minute. Najciekawsze jest to że w urządzeniu wszystkie raporty są powyłączane a urządzenia nadal raportują. Co do chłodzenia centrali to też już ten temat był przerabiany. Hc3 nie jest odporna na przegrzewanie zamknięcie jej w szafie albo w szafie rack powoduje jej przegrzanie co powoduję jej wyłączanie. Przy 190 urządzeniach postawione jest system na dwóch centralach HC3 co poprawiło trochę działanie systemu ale pojawił się następny problem z wysyłaniem akcji przez centrale master do urządzeń podpiętych do centrali slave. Na każdym kroku pojawiają się jakieś problemy związane z działaniem. Kilka z nich mogę wyliczyć

  1. Bardzo duże ilości raportów energii i mocy.

  2. Moim zdaniem siatka urządzenia bateryjne nie powinny być reapiterami ze względu na to jeżeli padnie bateria urządzenia które komunikują się przez nie tracą łączność z centralą.

  3. Siatka mesch dramat. Urządzenia blisko centrali HC3 nie łączą się bezpośrednio z centralą tworzą sobie siatkę przez urządzenia dalsze co powoduje niepotrzebne lagi.

  4. Asoscjacja połączonych urządzeń działa bardzo wolno. Przy Włącznikach przyciskowych gdzie ciężko określić stan urządzenia czy jest włączone czy wyłączone powoduje że urządzenie podłączone po asocjacji reaguje z zwłoką na każde naciśnięcie przycisku reaguje z opóźnieniem.

  5. Baterie w monit sensor istna loteria. Przy 20 urządzeniach o takich samych parametrach jedne wytrzymują dwa tygodnie niektóre po pół roku wykazują jeszcze 70%

  6. Co do intercomu fibaro trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości bo raz na dwa dni trzeba go resetować. App na system android działa jak chce raz działa raz nie. Konfiguracja urządzenia tylko przez ios. Przez stronę web można się tylko dostać przez urządzenia ios. Przez żadną przeglądarkę w systemie windows nie udało mi się podłączyć by go skonfigurować. Brak możliwości podłączenia w sieci lokalnej co skutkuje tym że jeżeli nie ma internetu intercom nie działa.

  7.Z urządzeniami dodanymi do centrali potem usuniętymi pojawia się problem z ponownym dodaniem. Nawet po przywróceniu urządzenia do fabryki. 

  8. Lagi przy uruchamianiu scen przy monit sensor bardzo długie. Wchodząc  do pomieszczenia oświetlenia przy uruchamianiu sceny załączy się jak już z niego będziemy wychodzić.

  9. Pomimo nie przekraczaniu prądu przekaźników potrafią się skleić.

  10. Aktualizacja urządzeń do nowszej wersji to wyzwanie. Może się udać ale jak jest napisane ( wykonujesz aktualizację na własne ryzyko ) Aktualizacja u30 urządzeń prawdopodobnie zajęło by kilka dni. ( o ile by się udało)

  11. Zawieszanie się centrali raz na kilka dni.

  12. Brak możliwości dostania się do centrali slave zdalnie przez centralę master. ( połączenie tylko lokalnie)

  13. Mam dziwne wrażenie że HC3 nie jest w stanie wykonać nawet dwóch scen jednocześnie. Jeżeli jedna scena jest uruchomiona a w między czasie uruchamia się druga do jedna z nich uruchamia się z bardzo dużą zwłoką albo wcale.

  14. Co do suportu to jak już się uda zacząć wątek związany z problemem to najczęściej pada zdanie << proszę odesłać na serwis<< 

  To chyba tyle co do działania HC3

   

  Link to comment
  Share on other sites

  • 0

  Poproszę o wypowiedź pana M.Roszak na forum bo naj lepiej jest napisać skontaktuj się z suportem a niestety suport naj więcej obrywa za  te nie dogodności a programisci się śmieją ( Lub coś stworzyli i nie mogą tego ogarnąć ) ze tak ludzie się wykurzają na HC3 bo wydali 4 rdzenie i to jeszcze działają jak chcą bo mam przykład na centralce która się resetowała co 2 dni a w jakiś sposób się zawiesił 1 rdzeń i działają jak im się podoba 100% losowo co dzień inny i od tamtej pory dziwnym trafem działa 20 dzień aż się boje ja resetować bo powróci do tych resetów a mając zaledwie 13 urządzeń jeśli tak dalej Bendzie i nie dadzą  sobie rady z tymi problemami to nie stety trzeba bendzie zmienić system.

  Chcesz stracić kolegów kup sobie HC3 bo stabilność pracy to jest mizerna. W okolicy znam 6 centralek z tego  2 na razie działają a reszta żyje własnym życiem ( resetuje zawieszą się przymula i średnia urządzeń od 14 do 45 )

   

  Jestem ciekawy na jakich numerach seryjnych testuje FIBARO bo mam wrażenie ze starszych lub pierwsze wersje wydania są stabilniejsze to jest moje takie wrażenie.

  Link to comment
  Share on other sites

  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Answer this question...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

   Share

  ×
  ×
  • Create New...