Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z aplikacją na androida


rafal ostroda

Question

Panowie spotkaliście się z takim problemem z aplikacją na androida:

Przy połączeniu zdalnym wszystko ok działa szybko , natomiast przy lokalnym włączenie/wyłączenie urządzenia opóźnione jest o ok 15 s.

Próbowałem z wersjami aplikacji 1.0 i 1.1 , na różnych telefonach i to samo.

Mało tego problem występuje na 2 różnych centralkach.

Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną?

Z góry dzięki:)

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest PJ

Też coś takiego miałem kilka dni temu jak testowałem aplikację na FunTabie z Orange. Co więcej, opóźnienie wynosiło nie ok. 15s jak napisałeś, tylko za każdym razem dokładnie 15 sekund:) Później zapomniałem o sprawie, bo jak ponownie przetestowałem kilka godzin później to już problemu nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Także miałem ten problem trwało to jakiś czas może około 3 tygodni nie mogłem sobie z tym poradzić aż pewnego dnia padł router po zakupie nowego problem sam się rozwiązał teraz wszystko działa błyskawicznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest JakubM

Ja mam taki problem, nie wiem o co chodzi. Zamulona strasznie aplikacja, a włączenie urządzenia trwa pewnie też koło 15 s. Na tej samej centralce aplikacja na IOS śmiga szybko.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Panowie może to problem routerów. Czy ktoś ma może przekierowany port centralki na zewnątrz ? Ja tak mam , może to problem.

    Mercik jaki miłeś router przed zmianą ? U mnie stoi na tp-linku

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM

    Ja osobiście nic nie zmieniałem, wszystko stoi na Dlinku. Sprawa zgłoszona do supportu, mają to sprawdzić.

    [ Dodano: 2013-10-23, 11:58 ]

    Nic w tym temacie się nie ruszyło jeżeli chodzi o support, brak odpowiedzi.

    W między czasie robiłem restart routera do ustawień fabrycznych i problem znikł.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

    tez mam taki problem. Wlaczanie/wylaczanie urzadzen przez aplikacje z Androida ma lag ok 5 sek. Polaczenie w sieci lokalnej przez WiFi. Probowalem odinstalowac aplikacje i zaintalowac ponownie - nie pomoglo.

    Czasami lagi ustepuja i zaczyna dzialac normalnie, ale ciezko powiedziec od czego to zalezy...

    Macie moze jakies sugestie co moze byc przyczyna?

    Pozdrowienia,

    Michal

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc

    Witam,

    czy jest możliwość w aplikacji androida ustawienie suwaka kolorów w urządzeniu RGBW w widoku głównym na jeden tylko kolor np W ?

    Chcę móc bez głębokiego klikania włączyć przyciemnione światło jednego koloru led.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    simryc, ulubione kolory lub ostanio zapamietany kolor, albo ręcznie suwakami

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc

    a jak to zrobić ?

    bo jak kliknę na linie z kolorami to mi załączy kolor z lini

    jak kliknę na on to mi załączy wszystkie kanały na 100%

    jak kliknę na oczko po lewej (nad paskiem kolorów, po lewej od on/off) to wchodzi w podmenu z wyborem koloru i tam muszę klikać dalej w oczko z 4punktami i dopiero po wejściu mogę ustawić np na 10% kanał W.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ciekawa zmiana tematu, ale czy już coś wiadomo co z tymi opóźnieniami jest i skąd się biorą?

    Moje HC jest podłączone do DLink DIR 655 ale cóż by to miało mieć za znaczenie jakie są urządzenia w sieci. Komputery śmigają, sterowanie ze strony HC2 otwartej na androidzie działa błyskawicznie a przez aplikację na 3 telefonach (XPeria) wszystkie z Andkiem 4.1.X. na reakcję trzeba czekać te ok 15sek. Telefony podłączane na WiFi. Sama aplikacja odpowiada normalnie tylu "pakiet" wysłany "do urządzenia" gdzieś błądzi.

    HC2 v3.580.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    wasi, Sam mam HTC z andoidem w wersji 4.1.2 i nie mam tego problemu, jeśli sterowanie z hc2 działa prawidłowo do urządzenia to nie jest winna zwava ponieważ pakiet z aplikacji trafia do hc2 i tam jest przekazywany do urządzenia, urządzenie się uruchamia i wysyła raport do hc2 która następnie wysyła raport do aplikacji na telefonie oraz na interfejs na komputerze, więc jeśli steruje ci się poprawnie i szybko pokazuje wynik w przeglądarce oznacza że to problem z wifi

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witajcie. Posrod roznych czujnikow podpietych do centralki posiadam rowniez czujnik naterzenia swiatla. Dlaczego nie jest on wyswietlany w aplikacji pod androida ? Czujnik to 4w jednym czyli : czujka ruchu, temp, wilgotnisci oraz naterzenia swiatla.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam czemu nie działa mi lili na androidzie ani na ipad mimo przeładowania bazy.

    Już se poradziłam miałam nie przepisane urządzenia po aktualizacji urządzenia pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...