Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Satel Integra 64 + HC3 - problem z integracją


Jackob

Question

Jestem dosyć nowy w temacie HC w ogóle, więc wybaczcie jeśli pytania będą lamerskie. Mam centralkę Satela Integra 64+, która poza alarmem steruje także roletami w domu. Chciałem ją zintegrować z HC3, żeby móc zbudować sceny do sterowania roletami. Zgodnie z poradnikami zrobiłem w Integrze strefę Fibaro, w HC3 dodałem urządzenie Satel Alarm, wpisałem dane do połączenia i użytkownika i... No właśnie, tu zaczęły się dziać rzecz, których nie rozumiem. Najpierw dostaję komunikat, że połączenie jest poprawne, potem ekran zaczyna migać i widać, jak masowo zaczynają dodawać się urządzenia z Satela. Trwa to dłuższą chwilkę, potem finał i ... lista urządzeń pozostaje bez zmian, widać tylko dodany wcześniej Satel Alarm. Spodziewałem się zobaczyć tutaj też wejścia i wyjścia centralki, a tutaj klops (w filmikach z HC2 tak to wyglądało).

Niezrażony robię scenę, nieoczekiwanie na liście urządzeń w dropdownie pokazują mi się Zone 1 do 128 oraz Output 1 do 128.

Please login or register to see this image.

/monthly_2023_08/2023-08-08_17h59_54.png.432d6fc7db8ea514ac38fef9777fb57b.png" />

Jak rozumiem, to są numery We/Wy z Satela (?), a ich nadmiar pewnie dlatego że ma obsłużyć też Integrę 128. Problem w tym, że czego bym nie próbował zrobić, to HC3 tego nie widzi. Wzbudzam czujki ruchu, kontaktrony, włączam wyjścia - zupełnie nic. Może ktoś z Was już to przeszedł i może coś podpowiedzieć? Niestety wszystkie poradniki i filmiki odnoszą się do HC2 i odnoszę wrażenie, że HC3 to jednak zupełnie inne urządzenie. Daję też screenshoty z centralki, może tam coś namieszałem.

2023-08-08_18h04_05.png.62cf4071be3057e676128d2cfc99124e.png

 

Please login or register to see this attachment.

 

Please login or register to see this attachment.

 

HC3 w wersji 5.140.17.

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wejdz w urzadzenia i w filtrowaniu zaznacz pokaz ukryte. Tam masz wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Faktycznie, dzięki. Źle zrozumiałem działanie tych filtrów. A wie ktoś, czemu wzbudzenie czujki nie jest widoczne w HC3? Czy numer wejścia w Satel odpowiada numer Zone, czyli przykładowo wzbudzenie czujki 15

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    powinna być widoczne jako zmiana stanu Zone 15?

    Please login or register to see this attachment.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Naprawdę nikt tego nie robił? Sam tego nie przeskoczę, a głównie dla tej integracji kupiłem HC3. Macie jakieś pomysły czemu to nie działa?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Coś jest nie tak, bo powinieneś mieć normalnie nazwy czujników z satela. Pierwsza rzecz to w takich elementach nie rób opisów z polskimi znakami, bo często to jest problemem w wielu integracjach.

    Masz zaznaczone pewnie kodowanie integracji i przez to brak informacji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzięki kolego, wzmianka o kodowaniu natknęła mnie do analizy i co prawda ta opcja była wyłączona, ale okazało się, że użyłem złego portu. Teraz jest dużo lepiej, ściągają się opisy czujek i rolet z Satela. Niestety nadal brak jest jakiejkolwiek komunikacji. Nie widzę w HC3 aktualnego stanu czujek, nie działają też przełączniki do rolet. Co mogłem pominąć?

    Edited by Jackob
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To już zdalnie więcej pomysłów nie mam na szybko. Trzeba sprawdzić ustawienia i wtedy coś więcej powiedzieć.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...