Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Czestotliwosc nadawania sygnalu w czujkach


Guest rpedrakowski

Recommended Posts

Guest rpedrakowski

Witam, czy da rade zmienić częstotliwosc nadawania i odbierania w czujniku temperatury i wilgotnosci ? jesli tak to jak to zrobic bo nie moge za bardzo sobie poradzic ze znalezieniem info na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fidziu
  • Topic Author
  • rozumiem że chodzi o częstotliwość radiową.

    Nie ma możliwości zmiany pasma w jakim pracują urządzenia. W europie nasze urządzenia pracują tylko w paśmie 868 MHz.

    Jeśli można zapytam w jakim celu chciałby Pan zmienić tą częstotliwość?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • nie chodzi o czestotliwosc pasma tylko o czas, zeby czesciej podawal czujnik informacje na temat temperatury oraz wilgotnosci bo mam wrazenie ze co okolo 10 min podaje. sorki ze sie nie doprecyzowalem

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • pracujemy nad umożliwieniem takiej funkcjonalności, niemniej do tematu należy podejść bardzo ostrożnie bowiem czujniki zasilane bakteryjnie nie mogą wysyłać informacji zbyt często bo transmisja danych bardzo szybko zabije im baterie.

    Wymaga to szeregu testów i analiz.

    Np: po ostatnich zmianach w sofcie czas życia głowicy danfosa zmienił się z 4 miesięcy do 3 lat.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • Mi chodzi bardziej o taka funkcje dla nas jako punktow, przy prezentacjach systemu wolalbym aby czestotliwosc byla wieksza, aby pokazac klientom ze to dziala tak jak trzeba bez dluzszego oczekiwania. wg mnie ja osobiscie w lokalu moge pozwolic sobie na wymiane baterii/akumulatorkow nawet co 4 msc i nie bedzie to dla mnie wiekszy problem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Podsumowujac jesli ma byc to sie bardzo ciesze.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • budowa urządzenia na potrzeby wyposażenia salonów to absurd.

    Jak tylko omawiana będzie na ukończeniu dla wszystkich, Partnerzy poinformowani będą oczywiście w pierwszej kolejności.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • mam wrażenie ze nie do końca sie rozumiemy wiec postaram sie to uściślić bardziej.

    posiadamy czujnik temperatury i wilgotności (Temperature/Humidity Detector) który wskazuje nam temperaturę i poziom wilgotności w pomieszczeniu, ten czujnik co około 10 min (wynika to z własnej obserwacji) wysyła sygnał do naszego homecenter na temat jaka jest temperatura i wilgotność, czy jest możliwość aby ten czujnik wysyłał sygnał co powiedzmy 5 minut, czy jest gdzieś w ustawieniach samego urządzenia możliwość zmiany tego. Jeśli tak to gdzie to jest i jak to zmienić, jeżeli nie można tego zmieniać to w zasadzie jest po temacie.

    Nie sugerowałem budowy urządzenia bądź nawet przeprogramowania go, jako ze nie moglem znaleźć tej informacji w instrukcji dlatego zwracam sie z tematem na forum bo może ktoś jeszcze miałby podobne przemyślenia i pytania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Istnieje taka funkcjonalność w urządzeniach lecz zablokowaliśmy ją na poziomie centrali by użytkownik nie przestawił np na 1 sek - wówczas bateria w urządzeniu starczała by na kilka tygodni.

    przetestujemy dokładnie wszystkie czujniki zasilane bateryjne i wprowadzimy zakres wraz z informacją jak to wpływa na baterie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...