Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Czujki dymu


Guest rpedrakowski

Recommended Posts

Guest rpedrakowski

Pytanko mam odnosnie czujek dymu, dodalem ja do systemu, wykrylo, problem mam tylko z tym ze jak probowalismy zadymic czujke dymem papierosowym to nie chciala zadzialac, czy cos tzeba ustawic w homecenter czy moze cos w czujce trzeba jeszcze przestawic lub zmienic. Zastanawialem sie tez czy dym papierosowy uaktywni czujke, chociaz z mojej wiedzy wychodzi mi ze powinna bez problemu aktywowac sie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Czujnik ma dużą tolerancję, m.in właśnie na dym papierosowy. Aczkolwiek da się go uaktywnić w ten sposób. Nam się udaje za każdym razem, niemniej trzeba się trochę postarać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • ok udalo nam sie spowodowac ze czujka zadzialala na dym papierosowy, stezenie zrobilismy troche wieksze, natomiast problem pojawil sie taki iz mimo ze w scenie mialem ustwione aby roleta sie podniosla i zapalilo sie swiatlo to niestety nic mi nie zadzialalo, ponizej przedstawie swoje ustawienia moze cos w nich jest nie tak a przy okazji bedzie informacja dla innych,

    Ustawienia sceny

    Zdarzenie:

    ptk 1. Wybierz zdarzenie : Smoke alarm is activated

    ptk 2. Nazwa zdarzenia : czujnik dymu

    ptk 3. Wybierz stan urzadzenia. Tripped? No

    Polecenia

    Sciemniacz ma zadzialac na 100 % i po 1 minucie powrocic do ustawien poczatkowych

    Roleta ma sie otworzyc i po 1 minucie ma powrocic do ustawien poczatkowych

    Ustawialem w panelu ogolnym aby czujka byla uzbrojona oraz rozbrojona w obu probach nie zadzialaly mi.

    Same urzadzenia wykonujace polecenia dzialaja prawidlowo.

    Jakas podpowiedz co robie zle ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Czujki dymu to urządzenia pracujace w klasie bezpieczeństwa. Ze względu na ich przeznaczenia obecnie nie uzależniamy ich od scen gdyż w przypadku awarii centrali scena się nie wykona.

    Czujnik dymu powiązać należy przez asocjacje.

    Producent tych czujek umożliwia powiązanie do 5ciu urządzeń.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest Tomasz Rogowski
  • Topic Author
  • Mam jeszcze pytanie odnośnie czujki dymu. Po jej aktywacji nic się nie zmienia na HC nie ma żadnej informacji żę została aktywowana. Czujka wyje ale jakby system tego nie wykrywał. Mamy najnowszą wersję softu czyli 1.1.1214

    Co do asoscjacji to nie możemy powiązać czujki dymu z roletą (chcemy aby się podniosła po aktywacji czujki). Czy mógłby ktoś napisać krok po kroku co musimy dokładnie zrobić?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Dziwna sytuacja, z czujnikiem dymu można zasocjować do 5 urządzeń, w tym jedno miejsce zarezerwowane jest dla HC.

    Istnieje prawdopodobieństwo że ma Pan bardzo starą wersje kontrolera rolet który nie wspiera tej funkcjonalności.

    Obecne kontrolery są w pełni kompatybilne z ramką alarm. Proszę sprawdzić jaką wersję Pan posiada.

    Jeżeli to te pierwsze z pierwszych to by z asocjować je z czujnikiem dymu należy zamienić kostkę na tą z nowszą wersją oprogramowania.

    Musi działać.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • to prosiłbym jeszcze o informacje jak sie sprawdza to jaka sie ma wersje, na pewno mamy te które jako zestaw startowy wysłaliscie nam, ale jaka to wersja to nie wiem jak sprawdzic.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • w ustawieniach urządzenia, w zakładce zaawansowane jest " VersionInfo " występuje tam kilka cyfr po przecinku proszę podać ten ciąg znaków.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • 3,3,20,1,1 to jest wersja kontrolera

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Stara wersja, do asocjacji z tym czujnikiem trzeba wymienić kostkę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • ok faktycznie po wymianie kosci dziala i podnosi rolete aczkolwiek jest nadal male ALE, nie mam zadnej informacji na panelu konfiguracyjnym (nie mowiac o zewnetrznym)o tym ze ta czujka weszla w stan alarmu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...
    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • pojawilo mi sie wlasnie kolejne pytanie odnoscie czujek dymu, mam zasocjowane z czujka dymu rolety oraz jeden sciemniacz, po wywolaniu alarmu rolety sie podnosza, sciemniacz zaczyna mrygac i wszystko jest ladnie, problem pojawia sie w momencie gdy chce to zatrzymac. Pytanie moje jak zatrzymac tryb alarmowy bo nie chce zeby mi caly czas mrygal sciemniacz.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest J.Hermański
  • Topic Author
  • Proszę o podanie Grupy ID czujnika dymu.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • moge prosic o doprecyzowanie co mam podac ? czy mam rozumiec ze chodzi o podanie w jakiej grupie id znajduja sie przypisane urzadzenia wykonawcze (rolety sciemniacz) ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest J.Hermański
  • Topic Author
  • W tym przypadku ma Pan Grupa ID: 1, jaką grupę ma Pan ustawioną?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Tomasz Rogowski
  • Topic Author
  • Też jest grupa ID 1

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest J.Hermański
  • Topic Author
  • Miałem podobny problem, że po uruchomieniu czujnika dymu alarm i światła działały w nieskończoność ale przyczyną była konfiguracja nieodpowiedniej grupy. Proszę o przesłanie zrzutów ekranów konfiguracji czujnika dymu oraz urządzeń asocjowanych.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • Mam nadzieje ze o te screeny chodziło, jeśli jeszcze jakieś zrzuty mam zrobić to proszę o info.

    Screeny dotyczą tylko czujki dymu z pełnym zrzutem konfiguracji zaawansowanej. Jeśli chodzi o urządzenia asocjowane to tez robić screeny samych urządzeń ?

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest J.Hermański
  • Topic Author
  • Może Pan jeszcze dodać screeny urządzeń asocjowanych? Proszę spróbować skonfigurować asocjację jeszcze raz od początku do końca może gdzieś po drodze pojawił się błąd.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • po aktualizacji HC do wersji 1216 zaskoczylo i dziala tak jak trzeba.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...