Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Jaki jest stan faktyczny


Guest rpedrakowski

Recommended Posts

Guest rpedrakowski

Witam, jako ze od oficjalnej premiery naszego systemu minął prawie miesiąc chciałbym doinformować się w kilku kwestiach. Na stronie internetowej w dziale "System Fibaro dzis" macie wypisane konkretne informacje z którymi przychodzą do nas klienci. Skoro to wszystko już powinno być, a nie wszystko jest, chciałbym dopytać się o to, kiedy pojawią się konkretne rozwiązania. Mówicie abyśmy dobrze prezentowali nasze produkty, w dniu 14 maja mamy uczestniczyć w targach, chcemy móc pokazać ze system działa na telefonach i chociaż na tablecie Ipad(bo to jest główna opcja do sterowania systemem). Jak na mój gust to narazie nie mamy co startować bo nie zaprezentujemy niedziałającego systemu.

Kompatybilność i technologia Z-wave

Daje pełną swobodę sterowania i komunikacji, współpracuje bowiem z większością telefonów komórkowych, dostępnych na rynku.

Współpracuje z produktami bezprzewodowymi ponad 300 niezależnych producentów i wszystkimi pozostałymi urządzeniami, którymi sterować mogą konkurencyjne systemy.

Współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP. Po wykryciu zdarzenia system wysyła zdjęcie lub film na Twoją komórkę.

Kiedy będzie kompatybilność z tą większością telefonów, bo jak na chwile obecną to system działa w miarę tylko na Iphone, na ipad-ie panel zewnętrzny wygląda niepoważnie i zajmuje 50 procent ekranu, jeżeli jest więcej niż 4 ikony do kontroli światła to ucina obraz. Na telefonach nawet typu HTC czyli z wyższej półki niż telefony za złotówkę także są problemy z np po wejściu w zakładkę oświetlenie wczytuje się wszystko bardzo długo, nie wspominając ze sa problemy z włączeniem światła. Nie wspominając juz o telefonach dużo słabszych.

Pytanie moje tutaj - kiedy w takim razie będzie ta kompatybilność z większością telefonów z ekranami dotykowymi. Określmy jakiś termin.

Inteligentny System

Sam sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń, a w razie potrzeby informuje Ciebie o wystąpieniu zdarzenia. Jako jedyny na rynku zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy, itp. Automatycznie się uaktualnia. Sam robi kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery. Elementy zasilane bateryjnie ze sporym wyprzedzeniem zaczną przypominać się o wymianie baterii. Gdy wyjedziesz na urlop i zapomnisz wyłączyć ogrzewanie, FIBARO wyśle wiadomość z pytaniem, czy ma to zrobić za Ciebie.

Kiedy będą termostaty, na jakim etapie są państwo w temacie regulacji temperatury w pomieszczeniach. W tej chwili mamy kilka osób które sa zainteresowane właśnie tą opcją do swojego domu ale my jako partnerzy chcieli byśmy wiedzieć czy te termostaty na pewno wejdą do oferty na początku maja (takie informacje pamiętam że były podawane przez pana Rodziewicza). Kiedy system fibaro będzie wysyłał te powiadomienia na telefony.

Interfejs graficzny

Jako jedyny posiada bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, za pośrednictwem którego w dowolnej chwili możesz zmienić zależności, sceny i całą inteligencje systemu z dowolnego komputera, bez specjalistycznego oprogramowania, bez potrzeby wzywania serwisu.

Tutaj mieliśmy kilka pytań od osób zainteresowanych czy będzie pełne spolszczenie(bo wbrew pozorom nie wszystko jeszcze jest spolszczone), jakas instrukcja użytkowania.

Bezpieczeństwo

Umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym.

Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd.

Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP.

O ile na ekspander do systemu alarmowego czekamy, to co w przypadku pożaru, od prawie dwóch tygodni próbuje się doprosić o informacje jak zasocjować czujkę dymu z roletami, i nadal nie wiem czemu mi to nie chce działać, po dłuższym zastanowieniu się i wielu kombinacjach, uważam ze to problem oprogramowania. Było by dobrze gdyby w końcu ktoś powiedział na czym stoimy w tym temacie.

Zdalne zarządzanie kiedy będzie.

Jeśli chodzi o instalację, prosiłem o schemat podłączenia dimmerów i ściemniaczy do kontaktu, podobno wszystko jest przygotowane tylko czeka na grafika (nie wiem po co, bo mi wystarczyłby schemat narysowany w pincie abym sam mógł podłączyć, o czym mówiłem panu Bartkowi) nadal go nie mam. Ściągnęliście nas do poznania aby pokazać jak ma wyglądać prezentacja, spodobało nam sie kilka rzeczy i chcemy wykorzystać to u nas. Nie chce sam tworzyć schematów aby sie nie pomylić i nie spalić elementów.

Nadal czekamy na umowy dla instalatorów, handlowców, re dystrybutorów a miały być już jakiś czas temu. Więc pytanie kiedy będą.

Kolejna sprawa to kości 3kW kiedy je dostaniemy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Kiedy będzie kompatybilność z tą większością telefonów, bo jak na chwile obecną to system działa w miarę tylko na Iphone, na ipad-ie panel zewnętrzny wygląda niepoważnie i zajmuje 50 procent ekranu, jeżeli jest więcej niż 4 ikony do kontroli światła to ucina obraz. Na telefonach nawet typu HTC czyli z wyższej półki niż telefony za złotówkę także są problemy z np po wejściu w zakładkę oświetlenie wczytuje się wszystko bardzo długo, nie wspominając ze sa problemy z włączeniem światła. Nie wspominając juz o telefonach dużo słabszych.

    Pytanie moje tutaj - kiedy w takim razie będzie ta kompatybilność z większością telefonów z ekranami dotykowymi. Określmy jakiś termin.

    system jest kompatybilny z większością telefonów. Testowany na IOS, Symbian, Android.

    m. in tu opis:

    Please login or register to see this link.

    a dokładnie: - Po wejściu z telefonu na stronę http://

    Please login or register to see this link.

    Interfejs graficzny

    Jako jedyny posiada bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, za pośrednictwem którego w dowolnej chwili możesz zmienić zależności, sceny i całą inteligencje systemu z dowolnego komputera, bez specjalistycznego oprogramowania, bez potrzeby wzywania serwisu.

    Tutaj mieliśmy kilka pytań od osób zainteresowanych czy będzie pełne spolszczenie(bo wbrew pozorom nie wszystko jeszcze jest spolszczone), jakas instrukcja użytkowania.

    Instrukcje obsługi są dostępne na ftp dla partnerów, login i hasło dostępne w dz. handlowym.

    Cały system jest w wersji polskiej. Niestety komunikaty protokołu z-wave nigdy nie będą występowały w wersji polskiej bowiem to wewnętrzna część oprogramowania każdego z urządzeń i nie ma możliwości ich spolszczenia. Gdybyśmy przerobili te komunikaty urządzenia nie komunikowały by się ze sobą prawidłowo.

    Bezpieczeństwo

    Umożliwia integrację z istniejącym systemem alarmowym.

    Każdy element systemu może działać niezależnie od centrali. W przypadku uszkodzenia centrali, gdy system wykryje np: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania, itd.

    Do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP.

    O ile na ekspander do systemu alarmowego czekamy, to co w przypadku pożaru, od prawie dwóch tygodni próbuje się doprosić o informacje jak zasocjować czujkę dymu z roletami, i nadal nie wiem czemu mi to nie chce działać, po dłuższym zastanowieniu się i wielu kombinacjach, uważam ze to problem oprogramowania. Było by dobrze gdyby w końcu ktoś powiedział na czym stoimy w tym temacie.

    Zdalne zarządzanie kiedy będzie.

    Please login or register to see this link.

    Jeśli chodzi o instalację, prosiłem o schemat podłączenia dimmerów i ściemniaczy do kontaktu, podobno wszystko jest przygotowane tylko czeka na grafika (nie wiem po co, bo mi wystarczyłby schemat narysowany w pincie abym sam mógł podłączyć, o czym mówiłem panu Bartkowi) nadal go nie mam. Ściągnęliście nas do poznania aby pokazać jak ma wyglądać prezentacja, spodobało nam sie kilka rzeczy i chcemy wykorzystać to u nas. Nie chce sam tworzyć schematów aby sie nie pomylić i nie spalić elementów.

    wszystko dostępne jest na ftp dla partnerów

    Nadal czekamy na umowy dla instalatorów, handlowców, re dystrybutorów a miały być już jakiś czas temu. Więc pytanie kiedy będą.

    pytanie do działu handlowego.

    Kolejna sprawa to kości 3kW kiedy je dostaniemy.

    są dostępne proszę o kontakt z handlowym

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...