Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Klimatyzatory LG


Guest Smart HOME

Recommended Posts

Guest Smart HOME

Pytanie od Klienta:

Zwracam się z zapytaniem o możliwość sterowania klimatyzatorów ściennych firmy LG ARTCOOL w układzie Multisplit - jednostki wewnętrzne - CA09AW*, CA12AW*,- jednostka zewnątrzna INVERTER MULTI MU4M25 lub LG ARTCOOL GALERIA - jednostki wewnętrzne - MA09AH1, MA12AH1, zewnątrzna INVERTER MULTI MU4M25.

Informacja dodatkowa odnośnie klimatyzatorów LG – urządzenia współpracują z protokołem Bacnet oraz LonWorks. Producent niestety nie potwierdza, ze współpracuja z protokołem Z-wave, jednak być może jest on odpowiednikiem dwóch poprzednich (do sprawdzenia przez automatyka) , wówczas powiniem działac również w technologii Z-wave.

Chciałbym się dowiedzieć czy te klimatyzatory będą działać w technologii Z-Wave ???

Jeśli Wasza odpowiedź będzie negatywna, to jakie Klimatyzatory polecacie mojemu Klientowi, aby je sobie zakupił i aby były kompatybilne z systemem FIBARO ? Proszę podać konkretne modele i marki. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Niestety zaden z protokolow nie jest kompatybilny z z-wave.

    Niemniej pracujemy nad bramka miedzysystemowa obsugujaca rozne sytemy i bedzie w niej rowniez obsluga LOnWorks'a.

    Nie potrafie na dzien dzisiejszy powiedziec kiedy dokladnie pojawi sie w sprzedazy. Chcielibysmy aby bylo to jeszcze w tym roku.

    Odnosnie klimatyzatorow to nie mamy w ofercie zadnego.

    Jesli chodzi o sterowanie to wystarczy ze klimatyzator ma wyjscie na zewnetrzny regulator.

    Jezleli ma kilka biegow. Powinien miec kilka zlaczy.

    Do kazdego z nich mozna zapiac naszego switcha, w HC polaczyc kilka urzadzen w 1.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 9 years later...

    Jak wygląda sytuacja z bramką między-systemową po 9 latach?

    Planuję wyposażenie mieszkania w klimatyzator i aktualnie prowadzi model LG AP12RT z oczyszczaczem powietrza.

     

    Aczkolwiek, jeśli integracja LG z Fibaro jest słaba/uciążliwa, to raczej wybiorę inny model...

    Jakieś rekomendacje co do dobrego AC?

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Hmm z-wave do IR jest to jakiś pomysł. Szkoda tylko, że komunikacja jest wtedy jednostronna - wysyłasz komendę i nie wiesz czy zadziałało.
    Fajnie by było mieć rozwiązanie pozwalające również na odczytywanie stanu klimatyzatora - czy jest on/off, na którym biegu, itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    34 minuty temu, Kamilione napisał:

    Hmm z-wave do IR jest to jakiś pomysł. Szkoda tylko, że komunikacja jest wtedy jednostronna - wysyłasz komendę i nie wiesz czy zadziałało.
    Fajnie by było mieć rozwiązanie pozwalające również na odczytywanie stanu klimatyzatora - czy jest on/off, na którym biegu, itd.

     

    Niestety nie ma komunikacji zwrotnej do HC3.

    W Mitsubishi jest dedykowana aplikacja (MELCLoud) , ale i ona nie ma podglądu do wszystkich parametrów, które normalnie mogę ustawić z poziomu pilota.

    Powiem szczerze, że taki poziom szczegółowości mi nie jest potrzebny.

     

    Używam scen w połączeniu z kontaktronami. W przypadku otwarcia okna na dłużej niż 60 sec. powoduje wysłanie sygnału "turn off" do klimatyzatora. Druga scena włącza klime w przypadku zamknięcia okna (po 30 sekundach) i wzrostu temperatury powyżej jakiegoś pułapu.

    Link to comment
    Share on other sites

    7 minutes ago, mariokil said:

     

    Niestety nie ma komunikacji zwrotnej do HC3.

    W Mitsubishi jest dedykowana aplikacja (MELCLoud) , ale i ona nie ma podglądu do wszystkich parametrów, które normalnie mogę ustawić z poziomu pilota.

    Powiem szczerze, że taki poziom szczegółowości mi nie jest potrzebny.

     

    Używam scen w połączeniu z kontaktronami. W przypadku otwarcia okna na dłużej niż 60 sec. powoduje wysłanie sygnału "turn off" do klimatyzatora. Druga scena włącza klime w przypadku zamknięcia okna (po 30 sekundach) i wzrostu temperatury powyżej jakiegoś pułapu.

     

    I jak z awaryjnością takiego rozwiązania? Jak często zdarza się, że klimatyzator nie złapał komendy?

     

    Ja bym chciał wszystko automatyzować z

    Please login or register to see this link.

    odpalony 24/7 na r-pi, fajnie robi wykresy stanu wszystkich czujników/urządzeń i można praktycznie dowolnie programować automatykę, nawet pisząc własny kod w pythonie.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    3 minuty temu, Kamilione napisał:

     

    I jak z awaryjnością takiego rozwiązania? Jak często zdarza się, że klimatyzator nie złapał komendy?

     

    Nie liczyłem nigdy, ale tak "na czuja" to oceniałbym 99/100. Tego ZXT-600 możesz mieć albo podpiętego na USB albo na dwóch paluszkach. Działa w pokoju nawet jeśli nie błyska bezpośrednio w kierunku klimatyzatora. Ma też możliwość "nauki" komend które wysyła pilot (nigdy tego nie testowałem) 

    Pewnie można bawić się na malinie z HA. Zależy czego potrzebujesz i ile masz czasu ;)

     

    Link to comment
    Share on other sites

    7 hours ago, mariokil said:

     

    Nie liczyłem nigdy, ale tak "na czuja" to oceniałbym 99/100. Tego ZXT-600 możesz mieć albo podpiętego na USB albo na dwóch paluszkach. Działa w pokoju nawet jeśli nie błyska bezpośrednio w kierunku klimatyzatora. Ma też możliwość "nauki" komend które wysyła pilot (nigdy tego nie testowałem) 

    Pewnie można bawić się na malinie z HA. Zależy czego potrzebujesz i ile masz czasu

    Broadlink (~10$) rozwiazuje rowniez te problemy....

    Link to comment
    Share on other sites

    10 godzin temu, 10der napisał:

    Broadlink (~10$) rozwiazuje rowniez te problemy....

     

    Indeed broadlink is much cheeper ten ZXT600 however requires coding (lack of Z-wave support, maybe I'm wrong). 

    I'm not sure if Broadlink receive AC status code. Transmission is one way Broadlink->AC

    Link to comment
    Share on other sites

    1 hour ago, mariokil said:

     

    Indeed broadlink is much cheeper ten ZXT600 however requires coding (lack of Z-wave support, maybe I'm wrong). 

    I'm not sure if Broadlink receive AC status code. Transmission is one way Broadlink->AC

    Witam. 
    i have successfully integrate broadlink with HC3 and my friend @drboss ;) ported it on HC2 

    but yes you right broadlink can’t receive ac status back (ZXT also) 

    ps: can read and speak Polska ;) I am Ukrainian;) 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 year later...

    Jak dla mnie to niezły obciach że LG ma obsługę po WIFI z telefonu, a nie ma na to Pluginu do Fibaro.

    Myślę ze ten sam problem z Samsung itp

    Po co ten panel klimatyzacji w Fibaro jak nie ma czym sterować.

    Link to comment
    Share on other sites

    If your AC is based on APIv2 it will be very hard. May be you will be able to monitor and integrate control with some device like broadlink

    broadlink as for me a best choice 

    Edited by 10der
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...