Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


DANFOSS - Problem !!!


Guest Smart HOME

Recommended Posts

Guest Smart HOME

Od ubiegłego tygodnia pojawił się nam problem z Danfossem, który wprowadza opóźnienie działania całego sytemu FIBARO. Wszystkie urządzenia funkcjonują prawidłowo do momentu, aż nie zmienimy temperatury w Danfossie, wtedy pojawiają się kilku sekundowe, krótsze i dłuższe (3-10) opóźnienia w reagowaniu pozostałych urządzeń. W HC pod ikoną Danfossa widać, że cały czas "sieje" sygnał Z-Wave. Czy spotkaliście się już z takim przypadkiem? Proszę o informację co mamy zrobić z takim fantem.

Link to comment
Share on other sites

Guest wojtek
  • Topic Author
  • U nas od ubiegłego tyg. danfoss zniknął z dostępu zdalnego we wszystkich interfejsach za wyjątkiem Panel konfiguracyjnego. Szczęśliwie dzisiaj jest już ok

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • U nas od ubiegłego tyg. danfoss zniknął z dostępu zdalnego we wszystkich interfejsach za wyjątkiem Panel konfiguracyjnego. Szczęśliwie dzisiaj jest już ok

    Jakie interfejsy ma Pan na myśli? Aplikację natywną? Podłączałem się pod Pana centralkę w dostępie zdalnym tego dnia, gdy Pan to zgłaszał i widziałem oba Danfossy bez problemu (miałem ściągniętą aktualną wersję aplikacji z AppStore).

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • Od ubiegłego tygodnia pojawił się nam problem z Danfossem, który wprowadza opóźnienie działania całego sytemu FIBARO. Wszystkie urządzenia funkcjonują prawidłowo do momentu, aż nie zmienimy temperatury w Danfossie, wtedy pojawiają się kilku sekundowe, krótsze i dłuższe (3-10) opóźnienia w reagowaniu pozostałych urządzeń. W HC pod ikoną Danfossa widać, że cały czas "sieje" sygnał Z-Wave. Czy spotkaliście się już z takim przypadkiem? Proszę o informację co mamy zrobić z takim fantem.

    Nie spotkałem się z taką sytuacją. Spróbujemy zbadać to u siebie. Jeśli nie uda nam się wygenerować tego problemu, postaram podjechać do Państwa któregoś dnia w tym tygodniu i zbadać sprawę na miejscu.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • Panie wojtku my to sygnalizowalismy juz jakis czas temu,

    Please login or register to see this link.

    to tylko dla podtwierdzenia tematu ze cos takigo sie dzieje...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • Rzeczywiście. Przepraszam, musiało mi to umknąć przez ilość pracy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest KubaW
  • Topic Author
  • Przypominam temat, gdyż na dniach wchodzimy montować u klienta m.in. danfossy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...
    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Ja również testowałem danfossy z HC2 i zauważyłem pewne problemy:

    - nie mogę zmiejszyć interwału komunikacji danfoss<->HC2 mniej niż 300 (pewnie tak jest zaprogramowany danfoss) a może nie ?

    - po wyłączeniu termostatu w HC2 wygląda to tak jak by on dalej działał, pokazuje temperaturę rządana, stan baterii nie ma tylko temp. odczytywanej przez termostat. Jakiś bug?

    Link to comment
    Share on other sites

    Witam

    Co do interwału to u mnie na Danfosie mogę ustawić "interwał budzenia (s):"na 60s, mniej się nie da.

    HC2 ver. oprogramowania 1.012

    Link to comment
    Share on other sites

    • 5 weeks later...
    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • W HC ver. 1.018 udało mi się zmienić z 300 na 60 ale teraz w zamian nie mogę z 60 zmienić na żadną inną...

    Może ktoś to sprawdzić?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest lunakk
  • Topic Author
  • Po zmianie wartości trzeba poczekać na odpytanie urządzenia przez HC, w innym przypadku zawsze wraca wartość z przed zmiany, nawet po zapisaniu ustawień

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Próbowałem ale naprawdę u mnie nie działa. Czekałem i czekałem i nic...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest lunakk
  • Topic Author
  • Streńdż... Może to wina głowicy, spróbuj factory reset na Danfossie

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Zrobiłem jak pisałeś - factory reset na głowicy, usunięcie głowic z HC2 i dodanie ponowne.

    Mam teraz 300s.

    Próbowałem znowu zmienić - testowo

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> - na 60 i ponownie problem. Ustawienia dalej 300s.

    Zostawiam i nie zmieniam już. Interwał 300s mi odpowiada...

    Dziękuję.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest lunakk
  • Topic Author
  • I tak dobrze że i tak działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Michal.P
  • Topic Author
  • Ja się ostatnio zastanawiałem czy czasem nie trzeba potraktować termostatu "z buta"

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    Niestety ta opcja również nie działa...

    Prawda jest taka, że na kilkanaście głowic co najmniej jedna ma błędy w komunikacji i znajdzie się kilka, które nie sposób dobrze ustawić.

    Moim problemem jest jeden Danfoss, który notorycznie nie słucha poleceń urządzenia master. Za każdym razem gdy przestawię temp. np z 28 na 14 głowica ustawia się na 18

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:" /> Czasem jak wracam po nocy do salonu to mimo zalecań ustawionych na 15 on wali na maksa 28. a w panelu zdarzeń brak informacji na ten temat...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Michal.P
  • Topic Author
  • Reklamacja u przedstawiciela niestety nie jest możliwa. Głowica się komunikuje. Brak jakichkolwiek podstaw do tego aby produkt zareklamować. Producent podaje tylko informację, że jest to produkt "sterowany"/zarządzany przez jakiś kontroler - więc dla nich oczywistym jest, że wina leży po stronie kontrolera

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_rolleyes.gif" alt=":roll:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Nie trzeba mówić, że masz inny kontroler niż ten ich dedykowany Danfoss Link CC.

    Poza tym jeśli został zakupiony od Fibaro to chyba tutaj nie ma żadnych wątpliwości, że produkt podlega reklamacji u sprzedawcy.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...