Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aplikacja natywna ANDROID BETA - UWAGI


Guest Fidziu

Question

  • Answers 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • W ciągu 30 sekund dwa razy się wywaliła :/ Raz po wpisaniu ustawień (zaraz po odpaleniu aplikacji, wpisałem ustawienia, kliknąłem aktualizuj ustawienia, przycięło się i wywaliło), drugi raz po kliknięciu 'Pomieszczenia'.

    Gdy wszedłem w 'Wyposażenie' to zarówno w Drzwi i okna jak i w Rolety wyświetla mi tylko po jednym urządzeniu.

    Obraz jest też troszkę źle zeskalowany, bo ekran główny mogę przewijać o jakieś 10 pikseli w dół i w górę.

    Przy baterii mam napisane Miasto zamiast nazwy miasta.

    W urządzeniach nieprzypisanych mam 2x ten sam detektor dymu z ikoną drzwi i 3 puste miejsca (1x detektor dymu, 3x wolne miejsce, 1x detektor dymu)

    Gdy wejdę w Oświetlenie do pomieszczenia salon to mam urządzenia, które są w salonie, pełno urządzeń nazwanych Moduł urządzenia, 2x Lamp Name (2x może brać się od sterowników rolet, bo są 2) z poziomem ściemniania, oczywiście na zmianę nic nie reaguje, bo nie wiem nawet co to za urządzenia.

    Gdy w jakiejś sekcji wejdziemy do określonego pomieszczenia to przechodzenie między pomieszczeniami na tym pasku na górze nie działa (albo w ogóle nie reaguje, albo pokazuje mi tam tylko Lamp name z paskiem regulacji, co i tak nie działa. W sumie tylko w jednym pomieszczeniu pokazuje mi urządzenia, w pozostałych jest tylko Lamp name jakim sposobem nie dostałbym się do pokoju w interfejsie)

    W zakładce Klimat pokazuje mi się tylko korytarz, gdzie jest wrzucony moduł pogodowy. Nie pokazują się inne czujniki.

    Działa natomiast przenoszenie ikonek (np zamiana Oświetlenia ze Scenami)

    Nie da się nigdzie zmienić ikonek.

    Gesty nie działają.

    Pasek skrótów na dole nie działa.

    Do Pomieszczeń nadal nie mogę wejść bo wywala się aplikacja. Za każdym razem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • sprzęt: samsung galaxy s+ (I9001)

    - wywala się ciut rzadziej niż u kolegi Krzysztofa

    - potwierdzam błąd zeskalowania

    - to samo z baterią, "miasto". W panelu "bezpieczeństwo" bateria zmienia stan i pokazuje stan wyczerpania

    Generalnie nie rozpoznaje części urządzeń (wyświetla puste pola) w zależności od panelu. Np. w menu pomieszczen wyświetla dimmery a gubi on/offy, z kolei w oswietleniu odwrotnie:

    tak powinno byc (dostep www)

    Please login or register to see this image.

    tak jest w pomieszczeniach:

    laz_pom.jpg

    a tak jest w oswietleniu:

    laz_osw.jpg

    co u mnie działa:

    - zmiana ikon (przytrzymać do bujania i potem znowu przytrzymać, w celu aktualizacji wyjsc i wejsc do danej strefy)

    - nawigacja na górnym i dolnym pasku

    - dodawanie ikon do dolnego paska (tyle ze nie moge ich potem usunąc ;))

    - moge wejść do menu pomieszczeń, tyle ze w pokojach nie wyswietla on/offów ani czujek temp.

    - ikona scen jest rozjechana, cały panel sprawia takie wrażenie:

    sceny.jpg

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • Zmylił mnie guzik cofnij w scenach, ale zauważyłem, że u mnie też jest.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • no ja próbowałem się połączyć zdalnie z aplikacji, coś nie idzie.

    często mi wyrzucało aplikacje i wymuszało zamknięcie. jak wrócę do domu to zgram zdjęcia które zrobiłem tym błędom.

    telefon HTC wildfire s.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • potwierdzam brak działania dostępu zdalnego, zapomniałem wczoraj o tym wspomniec.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Gdy próbuję użyć aplikacji w innej sieci gdzie HC jest pod innym IP to aplikacja za każdym razem się wykrzacza, zamiast poprosić o zmianę konfiguracji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • Witam,

    na serwerze FTP można pobrać nowszą wersję: fibargroup.dserwer.pl/fibaro_android/fibaro_1.0.1_alpha.apk

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • postaram się szybko opisać status opisanych powyżej błędów:

    - brak wyświetlania urządzeń - był błąd w przypadku gdy urządzenia posiadały zmienioną kolejność wyświetlania - powinno już być dobrze.

    - skalowanie - na chwilę obecną grafiki są przygotowane jedynie w jednym wymiarze - do poprawienia

    - nazwa miasta -> Miasto - na chwilę obecną nie posiadamy włączonej funkcjonalności GPS/AGPS

    -"puste miejsca" poprawione

    -przechodzenie pomiędzy pokojami powinno już działać prawidłowo

    - można zmieniać ikony pokoi w sekcji Pomieszczenia, aczkolwiek jest problem z odświeżaniem - do poprawienia

    - wszystkie urządzenia typu switcher na chwilę obecna posiadają jedynie ikonkę światła lub on/off

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Witam,

    na serwerze FTP można pobrać nowszą wersję: fibargroup.dserwer.pl/fibaro_android/fibaro_1.0.1_alpha.apk

    Jak się wbić na ten ftp? Pyta o hasło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • Witam,

    na serwerze FTP można pobrać nowszą wersję: fibargroup.dserwer.pl/fibaro_android/fibaro_1.0.1_alpha.apk

    Jak się wbić na ten ftp? Pyta o hasło.

    niestety nie mogę podać Panu hasła, gdyż nie posiadam takich kompetencji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest J.Hermański
  • Inquirer
  • Aplikacja znajduje się na ftp przeznaczonym dla partnerów.

    Please login or register to see this link.

    hasło i login znacie Państwo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • Witam, do pobrania jest nowsza wersja aplikacji dla systemu Android (1.0.2).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest STRATON.PL
  • Inquirer
  • Witajcie

    pobraliśmy dziś nowa wersje 1.0.3 i na HTC HD DESIRE po wpisaniu adres ip do centralki pokazuje i aktualizacji danych przyciskiem pojawia sie komunikat " Błąd połączenia Wystąpił następujący błąd: unable to parse "90.641708" as integer " po naciśnięciu ok nie można się cofnąć strzałką bo cały czas pokazuje się ekran ustawienia konta

    Pozdrawiam

    Paweł

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • Witajcie

    Błąd połączenia Wystąpił następujący błąd: unable to parse "90.641708" as integer " po naciśnięciu ok nie można się cofnąć strzałką bo cały czas pokazuje się ekran ustawienia konta

    Witam serdecznie, czy jest Pan w stanie określić w jakim parametrze i dla którego urządzenia występuje błąd (np. poprzez sprawdzenie konfiguracji urządzeń poprzez stronę www)? Ułatwi to nam identyfikację źródła problemu. Z góry dziękuję.[/code]

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest STRATON.PL
  • Inquirer
  • Ale to jest tak że mogę się dostać do centrali przez wifi bezpośrednio,

    przez łącze wifi i przeglądarkę operę lub inna wbudowaną w telefon natomiast przez aplikacje natywna już nie ma takiej możliwości Sprawdzałem na 3 telefonach w firmie i problem jest ten sam więc nie sądzę by był problem z konfiguracją sieci lub samych htc

    Mówimy o dostępie do centralki 20082

    Pozdrawiam

    Paweł

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest adam.mach
  • Inquirer
  • Przepraszam za niedoprecyzowanie - chodzi mi o typ urządzenia sterującego (switcher, dimmer, termostat) dla którego uzyskujemy wartość "90.641708". Poprzez stronę www zapewne wspomniana wartość jest widoczna dla któregoś urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • Jak ogólnie integrujecie się w aplikacji z Fibaro? Pobieracie plik JSON i z niego pobieracie stany wszystkich urządzeń, a następnie gdy użytkownik zechce coś wysterować to wysyłacie komendy przez HTTP GET?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...