Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

aplikacja beta android


Guest Anonymous

Question

Guest Anonymous

zapraszam do rozmowy na temat "betki na andka"

na FTP dostepna wersja 1.o9

błędy:

- menu głwne - nie wyswietla miejscowosci

- brak mozliwosci "zapamietania" hasła przy zdalnym dostępie

- brak wyswietlania horyzontalnego

- kamery widok ogolny - wyswietla mi klatki podgladu kamer ale sa o jakies poł cm na poł cm za male i wyswietlaja biale tło

- podglad szczegółowy kamery to samo co powyzej + brak obrazu (stop klatka ew. autorization request)

- przy powiększeniu obrazu kamery brak mozliwosci przesuwania obrazu

reszta bangla

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

a co u was??

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0
Guest Anonymous
  • Inquirer
  • załcznik aplikacja fibaro1.09.apk

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • hah... zaczelo wywalac mi blad:

    Please login or register to see this code.

    przy próbie aktualizacji danych :/

    srednio smiesznie sie robi

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • hah... zaczelo wywalac mi blad:

    Please login or register to see this code.

    przy próbie aktualizacji danych :/

    srednio smiesznie sie robi

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest STRATON.PL
  • Inquirer
  • u mnie wszystko jest poprawnie jak na razie zobaczymy w ciagu kilku dni czy się nie wysypuje coś

    a sprzęt HTC HD Desire i Centrala w wersji 21

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • u mnie tak panel kamer wyglada, kamery nie przekazuja obrazu tylko jedna klatke i ta mimo robienia tego zrzutu kwadrans temu pochodzi z godziny chyba 10:30... pomijajac juz sam fak niedopasowania obrazu

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Do zauważonych błędów dorzucam nieprawidłowe działanie sceny polegającej na wyłączeniu ściemniacza po określonym upływie czasu od uruchomienia sceny. Scena wygląda tak:

    jednorazowo

    to

    ściemniacz 'wyłącz' 60s

    Ręczne uruchomienie sceny przy wykorzystaniu panela konfiguracyjnego HC2 skutkuje zamierzonym efektem, natomiast przy wykorzystaniu panela dostępnego w androidzie, wyłączenie ściemniacza następuje natychmiast (bez oczekiwanego opóźnienia).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    hah... zaczelo wywalac mi blad:

    Please login or register to see this code.

    przy próbie aktualizacji danych :/

    srednio smiesznie sie robi

    Przy okazji rozwiązania problemu związanego z logowaniem się do panela konfiguracyjnego HC2 poprzez stronę dom.fibaro.com (

    Please login or register to see this link.

    ) okazało się, że dodatkowym pozytywnym efektem "ubocznym" jest zniknięcie komunikatu o błędzie przy próbie aktualizacji (komunikatu, o którym wspominasz powyżej). Spróbuj - może wyłączenie i ponowne włączenie centrali pomoże też w Twoim przypadku

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • u mnie bez resetowania centralki tez sie odetkało...

    jaki masz sprzet Bobik??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dopiero rozpoczynam przygodę z z-wave i na początek zainwestowałem w kilka kostek 2x1,5kW, dimmery i sterowniki rolet. W najbliższym czasie mam zmiar dokupić czujniki zalania oraz wiatraczek mierzący siłę wiatru (na poddaszu będę miał okna fakro z-wave i chcę, aby zamykały się automatycznie w przypadku silnego wiatru). W dalszej koleności zamierzam wprowadzić sterowanie ogrzewaniem oraz zbudować coś w rodzaju systemu alarmowego (kamera, czujki ruchu itp.). Docelowo wszystko zostanie zainstalowane nowym domu, a więc teraz tylko testuję i poznaję system.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Bobik,

    sprawdź czy Z-Wave Fakro działa z innymi urządzeniami, bo kiedyś, mimo że Z-Wave, nie dawało się tym sterować, nie mówiąc już o uzyskaniu informacji z ich stacji pogodowej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Bobik, Stacji pogodowej fakro nie próbowałem, ale idzie bez niej zrobić to co chcesz. Zwykly czujnik np deszczu i kostka On/off. Ja mam okna z roletami z wave i chodzą elegancko, ale pierwsze wersje rolet miały soft kiepski bo po braku zasilania nie łączyły sie z centrala hc2. Trzeba było nadusic raz przycisk P i było ok. Serwis fakro wymienił płytki na wersje najnowsze (1.17 i 1.18) i teraz jest ok. Po braku zasilania nic nie trzeba robić. Działa tak jak powinno. To samo tyczy sie siłownika do otwierania okna. Ja w sumie na Fibaro zdecydowałem sie ponieważ miałem wcześniej zamontowane rolety z wave

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • Panowie to temat o androidzie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Panowie to temat o androidzie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    No tak, Twoje pytanie dotyczące sprzętu zapewne też dotyczyło sprzętu na którym zainstalowany jest ten system... więc są to: Samsung Galaxy Mini oraz Tablet Asus Transformer (ze stacją dokującą).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ze strachu przed betą i wersją finalną zaczynam testować wersję 1.0.9 alpha.

    Na górze po prawej stronie wdzięczny napis 'Miasto' pokazuje mi aktualny stan baterii. To ładnie z jego strony.

    Pod spodem napis 'imieniny' - pewnie ktoś je ma. Ciekawe jaki jest schemat nadawania dużych i małych liter napisom.

    Przycisk 'Oświetlenie' - działa!

    Wyrzucone pod nim wszystkie on/offy jakie mam i ściemniacz.

    Tyle, że ja mam (miałem) pod jednego podpiętą nagrzewnicę. Wypadało by, żeby można ją przenieść do innego działu, np. 'Klimat'. Jak to zrobić?

    Z kolei w 'Klimacie' pokazane tylko dane nt. temperatury i wilgotności. Pewnie w wersji beta będzie możliwość sterowania nimi.

    Niesamowicie mi się podoba kiwanie się przycisków jak się je dłużej przytrzyma. Pewnie trwało trochę zrobienie takiego efektu. Wprawdzie nie wiem czemu to ma służyć, ale cieszy oko. No chyba że właśnie temu.

    No i 'Bezpieczeństwo'. Wchodzę. W 'ALARM' się nie da no to idę w 'CAMERA'. Pokazuje mi się ikonka kamery z różowym jak majtki mojej babci ekranem na którym po powiększeniu można dostrzec ' 401 unauthorized. Authorization required'. Żadnego pola do wprowadzenia danych do logowania. Pewnie będzie w beta.

    Nie wiem jak wam działają te kamery - czy nie macie ich zabezpieczonych hasłami?

    Ale teraz idę z powrotem do 'Oświetlenie' - i tu mam zrobione porządki - wywalone wszystkie on/offy, zostaje jedynie suwak ściemniacza i to nie reagujący na nic.

    O tyle jest ciekawie,' że w 'Pomieszczeniach' odnajduję te same on/offy i ściemniacz i to działający.

    Sytuacja ze znikaniem on/offów powtarza się za każdym razem gdy wchodzę w 'CAMERA'.

    Przywrócenie możliwe tylko przez usunięcie danych aplikacji.

    Reakcja na polecenia czasem natychmiastowa, a czasem po kilku/dziesięciu sekundach.

    O reszcie nie ma co pisać bo w większości nie działa, albo nie mam jeszcze podpiętych kostek (np. rolety).

    No to sie nabawilim.

    Ogólnie należy podkreślić duże zaangażowanie grafików w pracę. Chylę czoła.

    Sprzęt: HTC HD2

    Android 4.0.3

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • Szystko jak u kolegi tylko ja mam podane imieniny

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Szystko jak u kolegi tylko ja mam podane imieniny

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Uff. Dzięki za słowa otuchy. Myślałem, że tylko u mnie tak wywala. Już 3 wersje Androida testowałem, wszędzie tak samo.

    O tyle jest fajnie, że okazuje się, że nie muszę wcale wchodzić do 'CAMERA' żeby mi usunęło przełączniki. Dzisiaj się same usunęły

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />

    Ale fakt, że z 'CAMERA' działa szybciej.

    Z tymi imieninami to pewnie ściemniasz, żeby przyszpanować

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • imieniny sa zawsze były.. ino miasta nie ma ale mam w dowodzie napisane gdzie mieszkam wiec az tak tego nie potrzebuje

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jaczet, ikonki sie kiwaja po to żeby zmienic je miejscami.Wybierasz jedną, zacztna się kiwac i po kliknięciu w następną zamieniają się miejscami.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...