Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Hardware


Guest kstaniek

Recommended Posts

Guest kstaniek

Skoro od pewnego czasu wałkujemy sprawy związane z software'm to może czas pomęczyć Fibaro o informacje na temat hardware.

Na mojej liście życzeń jest:

1. Listwa zasilająca z możliwością sterowania każdym z gniazdek osobno + pomiar zużycia prądu per gniazdko, co pozwoliłoby np stwierdzić czy podłączone urządzenie pracuje czy jest np w standby

2. Czujnik obecności (nie ruchu) - tzn taki który wykrywa obecność np na podstawie temperatury ciała a nie ruchu.

3. Pilot Z-Wave - co wiąże się z obsługą kontrolerów podrzędnych

4. Łączniki nie wymagające zasilania (bateryjne) które potrafią uruchomić scenę, bądź wysłać komendę do zasocjowanej kostki.

5. Zamek elektryczny montowany na wkładkę. Podobne rzeczy są na rynku

6. Dimmer dwukanałowy

7. Nowa wersja dimmera pozwalająca rozróżnić w systemie zmianę stanu obu łączników i może przy okazji oddzielenie obwodu wykonawczego od przycisków. (pewno wymaga znowu obsługi kontrolerów podrzędnych)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest _AreK_
  • Topic Author
  • Witam. A propos hardware pojawil mi sie problem. Nie wiem czy tu powinienem pisac ale: klient posiada puszki starego typu (plytkie) z nowa instalacja elekryczna czyli w puszce jest kilka przewodow - puszka oprocz tego ze ma miejsce dla gniazdka jednoczesnie jest puszka rogalezna. (sorry za brak polskich znakow ale mam komp DE) Gdy probowalem w krotkiej puszce upchac modul to zaczal wariowac bo go za mocno scisnolem razem z wszystkimi kalbalmi i gral jak dyskoteka. Wiem ze nie mozna przebudowac modulow ale czy mozna stworzyc dwa mniejsze moduly komunikujace sie ze soba gdy modul wykonawczy jest w puszce a rezta jestz schowana za szafa? Traci to troche abstrakcja ale od czego jest super pomyslowe FIBARO. Prosze o szybka informacje bo w przeciwnym razie bede musial opowiadac bajki klientowi a tego nie chcialbym.

    Pozdrawiam

    Arek

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • _AreK_,

    Rozdzielenie modulu na element sterujacy i wykonawczy nie wplynie znaczaco na rozmiar.

    Spora czesc plytki zajmuja zlacza, filtry, radio, itd.

    Ponad to zwiekszyly by sie znaczaco koszty takiego rozwiazania.

    Malo tego zbudowanie urzadzenia to ogromne koszty siegajace niejednokrotnie kilku mln zl. A rynek na takie rozwiazanie jest b. maly.

    Jezeli masz tak malutka puszke ze sie modul nie miesci to co za problem ja powiekszyc?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

    Otwornica na wiertarke + 10 min wiercenia i puszka jest znacznie glebsza.

    Odkurzaczem wciagasz pyl i po sprawie.

    W taki sposob ludzie wkladaja nawet po 3 moduly do jednej puchy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:">

    Rowniez przepaszam za brak polskich znakow, odpisuje z telefonu.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...