Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Recommended Posts

Posted

Pojawił się na rynku tańszy odpowiednik wideodomofonu IP - BCM ok 2400zł

Ciekawe jak będzie współpracować z Fibaro. Podaję link do sprzedawcy

Please login or register to see this link.

Może miał ktoś z Was już w użytku BCM ? Proszę o opinię, zastanawiam się nad zakupem

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Robertos80
Posted

Mam wrażenie po przeczytaniu manuala, że pracuje tylko z tym monitorkiem...

Posted
Mam wrażenie po przeczytaniu manuala, że pracuje tylko z tym monitorkiem...

"obraz z kamer paneli zewnętrznych może być zapisywany na rejestratorach sieciowych"

"... jest możliwość obsługi podstawowych funkcji videodomofonu na telefonie komórkowym z zainstalowaną aplikacją..."

Posted

chończyk za ok 250$

Please login or register to see this link.

  • 3 weeks later...
Posted

Czy czasem ten wideodomofon nie mógłby być kompatybilny?

Poniekąd działa w oparciu o VoIP, Onvif.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Rozsądna cena. Było by super, jakby działało z panelem wideodomofonu Fibaro.

Swoją drogą, czy ktoś mógłby wysłać screen'y, opisać jak to działa, jaką funkcjonalność oferuje? (wideofurtka z dodanym audio?) Ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru alternatywnej kamery i /poza furtką/ obsługą bramy wjazdowej, wybranego oświetlenia z tego panelu.

Swego czasu rozmyślałem nad domophone.eu który ma własnie taką funkcjonalność. Świetnie działająca aplikacja na telefon, jednak cena nie specjalna, szczególnie biorąc pod uwagę rozdzielczość kamery. Ten derso wygląda jakby miał podobną speyfikacje. No może z pominieciem wifi i oprogramowania na telefon... ale ideą jest by obsłużyć wszystko z poziomu aplikacji Fibaro i nie było dodatkowych "śmieci"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> a mostek wifi jakoś się zrobi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Tymczasem myślę o ukryciu zwykłej kamery ip za takim panelem

Please login or register to see this link.

i wykorzystaniu funkcji wideofurtki.

Muszę jednak znaleźć odpowiednią kamerę i obudowę. W sumie kamera może być od razu outdoorowa, tylko będzie trzeba trochę podkuć by się zmieściła. Rozmyślam czy przeznaczyć dla niej specjalne miejsce w szybce - tj. przeźroczysty/przyciemniny fragment szkła (otwór, pasek) za którym będzie umiejscowiona (i wtedy wiadomo, że tam coś jest), czy dałoby radę ukryć ją za przeźroczystym/przyciemnionym numerem domu. Kwestia czy kamera tak umiejscowiona będzie miała odpowiednie pole widoku i odpowiednie rozwiązanie podświetlania by normalnie podświetlało numer, a w momencie podglądu obrazu z kamery zostało wyłączone - by nie było refleksów.

Tu rodzą się pytania:

Czy wideofurtkę można skonfigurować by push był przesyłany tylko do konkretnej osoby? - przykładowo przy furtce są 3 przyciski dzwonka (oddzielnie dla każdego domownika).

Naturalnie mogę ustawić push na przycisku, ale wtedy przyjdą nie potrzebnie jednocześnie dwa powiadomienia, a sam push z przycisku nie da możliwość automatycznego otwarcia panelu wideofurtki.

Czy jest możliwość sprawdzenia, czy w danej chwili ktoś korzysta z panelu wideofurtki (korzysta ze strumienia wideo) - w celu włączenia/wyłączenia dodatkowego oświetlenia w takiej sytuacji?

Fibaro mogłoby pomyśleć nad własnym urządzeniem tej kategorii

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Coś na wzór domophonu, przy czym nieco taniej i opcj. ciekawiej (wariant z kilkoma przyciskami, dimmerkami itp.) ;P

Posted

tackle,

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Pracujemy nad integracją kolejnych wideodomofonów. Co do pytań, to nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś korzysta ze strumienia. Również push jest przesyłany na wszystkie podłączone konta, a wideofurtka może być obsługiwana tylko przez jeden przycisk. Można by ew. połączyć 3 przyciski, każdy wysyła poprzez scenę push do innego urządzenia, z tym, że panel wideofurtki trzeba by otworzyć ręcznie.

Posted

Dziękuję za szybką odpowiedź. Intercom brzmi bardzo obiecująco

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />)) Będzie przystosowany do montażu zewnętrznego? Dobrym rozwiązaniem byłby opcj. akcesoryjny panel (bądź cała obudowa) chroniący przed warunkami atmosferycznymi, kradzieżą, wandalami z możliwością wymiany jego samego w momencie ew. uszkodzenia.

Trzymam kciuki ze efekt finalny

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Ad. powiadomień - może była by opcja. ich szerszej konfiguracji poprzez scenę? Mianowicie ustawienie typu powiadomienia na wideobramkę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

A tak ogólnie, ciekawym rozwiązaniem dla powiadomień, była by możliwość stworzenia własnych rodzajów - alternatywne ikony, dołączone przyciski, checkboxy, przypięte na stałe itp.

...oraz ich grupowanie (zamiast kilkunastu powiadomień o tym samym

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_rolleyes.gif" alt=":roll:" /> ).

Posted

tackle, Intercom będzie przeznaczony do użytku zewnętrznego.

Co do personalizacji powiadomień, na pewno weźmiemy takie możliwości pod uwagę przy projektowaniu przyszłych aktualizacji.

Posted
tackle, Intercom będzie przeznaczony do użytku zewnętrznego.

Co do personalizacji powiadomień, na pewno weźmiemy takie możliwości pod uwagę przy projektowaniu przyszłych aktualizacji.

Czyli intercomu będzie można użyć jako videodomofonu ?

Posted

nowak201, Komunikacja z Intercomem będzie mogła być realizowana przez zewnętrzną aplikację niezależną od aplikacji FIBARO. Oczywiście integracja z centralką również będzie zapewniona. Natomiast końcowy kształt i wszystkie funkcje tego rozwiązania będą dostępne w okresie poprzedzającym premierę.

  • 1 month later...
Posted
Pracujemy nad integracją kolejnych wideodomofonów.

Kiedy można spodziewać się wprowadzenia obsługi nowych urządzeń?

Czy trwają prace nad wprowadzeniem jakiś konkretnych modeli?

Ostatnio na rynku pojawił się nowy model w bardzo przystępnej cenie:

Please login or register to see this link.

Bardzo interesująco wygląda również wcześniej wspomniana oferta:

Please login or register to see this link.

Posted

tackle,

Testowałem Genwaya VIDI niestety ma kilka wad:

1/ Kamery w żaden sposób nie można zobaczyć w Fibaro

2/ Duże opóźnienie od przyciśnięcia dzwonka do powiadomienia na telefonie

3/ Brak wyjścia do sterowania zwykłym dzwonkiem w domu

Poza tym jest OK i dosyć tani jak na takie mozliwości jeśli powyższe nie przeszkadza.

Guest Paweł Świerczyński
Posted

Będziemy testować w tym tygodniu 3 wideodomofony jednym z nich jest Twój model zobaczymy

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Zapraszamy na naszego facebooka i youtuba

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Posted

Mam w domu wideomofon firmy Urmet MIWI (matibus se -

Please login or register to see this link.

). Z racji iż mieszkam na strzeżonym osiedlu nie wchodziła w grę zmiana na inny bo musi się komunikować też z furtką do osiedla. Czy ktoś próbował wpiąć się w istniejące instalacje aby przechwycić sygnał? Firma dosyć popularna więc zapewne jest tego sporo. Jak ktoś zna system i byłby gotów stworzyć elektronikę pod ten domofon to byłbym zainteresowany.

Interesuje mnie tylko powiadomienie, że ktoś dzwonił + zdjęcie z kamery.

Guest Robertos80
Posted

Co do Derso to jak na swoje pieniążki nie jest złe choć troszeczkę za słaba kamerka.

Nie udało mi się jednak "przechwycić" obrazu z kamery na HC2 (standard ONVIF) chociaż na kompie przez VLC za pomocą strumienia rtsp działa

Bardzo miła i fachowa obsługa sprzedawcy z Domster.

  • 3 weeks later...
Posted
tackle,

Testowałem Genwaya VIDI niestety ma kilka wad:

1/ Kamery w żaden sposób nie można zobaczyć w Fibaro

2/ Duże opóźnienie od przyciśnięcia dzwonka do powiadomienia na telefonie

3/ Brak wyjścia do sterowania zwykłym dzwonkiem w domu

Poza tym jest OK i dosyć tani jak na takie mozliwości jeśli powyższe nie przeszkadza.

wchodzi w grę jakakolwiek integracja z Fibaro?

[ Added: 2014-12-24, 12:17 ]

Albo czy znacie jakiegos taniego chinczyka na ktorym mozna zrobic wideofurtkę?

  • 2 weeks later...
Posted

Pablos321, udało się przetestować Domophone ?

  • 10 months later...
Posted

tackle,

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Pracujemy nad integracją kolejnych wideodomofonów. Co do pytań, to nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś korzysta ze strumienia. Również push jest przesyłany na wszystkie podłączone konta, a wideofurtka może być obsługiwana tylko przez jeden przycisk. Można by ew. połączyć 3 przyciski, każdy wysyła poprzez scenę push do innego urządzenia, z tym, że panel wideofurtki trzeba by otworzyć ręcznie.

Czy ewentualnie gdzie możemy znaleźć listę aktualnie obsługiwanych wideodomofonów obsługiwanych przez fibaro?

Posted

Czy udalo sie komus zintegrowac Domophone z Fibaro?

  • 1 year later...
Guest Robertos80
Posted

Derso działa z Fibaro Intercom bez problemów włącznie z obrazem (SIP).

Otwieranie elekrozaczepi przez VD też działa.

Nie wiem tylko jak zrobić push'a bez dodatkowego np. UBS. Macie jakiś pomysł przez może jakieś get-HTTP lub inne ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...