Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Sonos


Guest sztywniak

Recommended Posts

Guest sztywniak

Szanowni forumowicze

Przymierzam się do zakupu Sonos-a i proszę żeby ktoś łaskawie spojrzał na konfigurację czy nie popełniam błędu. Ważne dla mnie jest by każde pomieszczenie mogło być osobną strefą.

1. Salon : Sonos Connect podłączony do domowego kina

2. Kuchnia : Sonos Connect podłączony radia z głośnikami w suficie

3. WC : Sonos Connect podłączony do radia z głośnikami w suficie

4. Sypialnia : Sonos Play 5 - połączenie do internetu

5. Pokój córki : Sonos Play 5

czy 2 Sonos-y Play 5 potrafią zbudować jedną wspólną sieć ? (takie zrobiłem założenie)

I jeszcze jedna prośba na koniec. Gdzie kupić ten zestaw żeby za bardzo nie nadszarpnąć kieszeni ??

W zamian obiecuje że przez najbliższy czas będę Was męczył moimi testami połączenia Sonosa z HC2 oraz kolejnymi skryptami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Link to comment
Share on other sites

Używam Sonosa od ponad roku więc odpowiem:

1. Każdy Sonos może być grupowany z innym Sonosem i odtwarzać to samo źródło. Z założenia każdy Sonos to inna strefa i może grać coś innego.

2. Można zgrupować 2 x Play5 w trybie Stereo, wtedy rozdzielasz kanał prawy i lewy.

3. Nie rozumiem po co chcesz podłączać Sonosa do Radio, on ma w sobie wszystkie Polskie stacje internetowe. Może lepiej kupić do WC/łazienki i u dzieci PLAY:3, ja tak zrobiłem.

4. Polecam kupić jakiś serwer np. Synology i wpiąć do sieci, tam wrzucić muzkę, którą można odtwarzać na każdym Sonosie. Dodatkowo przyda się do zdjęć/filmów odtwarzanych po DLNA.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Te radia kupiłem wcześniej i mają wbudowany wzmacniacz

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • to są radia sufitowe z przeznaczeniem do łazienek

    jeśli nie wyrzucę tych radii to wystarczy że kupię Connect-y a nie Connecty AMP

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    mam jednak obawy czy Sonosy wejdą mi między kartongips a sufit

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Głośniki już mam w suficie zamontowane więc Play3 odpada

    Link to comment
    Share on other sites

    Rozumiem, że chcesz wyjście z Sonosa podłączyć do wejścia w tym Radio.

    Jeśli tak to widzę tutaj dwa problemy, jakie możesz napotkać:

    1. Radio musi być ciągle włączone, chyba że ma opcję wzbudzania.

    2. Radio musi wykrywać sygnał na wejściu i się na to przełączyć, zakładam iż ktoś wcześniej słuchał samego radia, a następnie inna osoba włącza Sonosa.

    AMP jest większy, więc na pewno z pomieszczeniem będzie też większy problem. Swoją drogą jest też droższy i moim zdaniem nie warto go do tego celu.

    Jako ciekawostke podam, iz ja mam AMP'a w salonie podpiętego pod TV jako źródło i pod głośniki. Sygnał na wejściu budzi AMP'a. Jednak w Twoim przypadku, jest odwrotna sytuacja. To Radio musi zareagować na sygnał z Sonosa.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • bardzo Ci dziękuje za wyjaśnienia. Niestety Connecty nie wejda mi pod sufit więc same radia tam zostaną

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    szkoda bo w WC bardzo by się przydały komunikaty głosowe, szczególnie jak szwagier przyjdzie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    szczególnie jak szwagier przyjdzie

    Ja jednak jestem starej daty.

    Rozumiem ważność komunikatów w WC że szwagierka przyjechała, ale że szwagier....

    Ech....ale czasy nastały

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • żeby przez cały dom nie krzyczeć że ma juz polane to kulturalnie komunikat wyślę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 5 months later...

    Planuję zakup SONOS PLAYBAR i chcę go zintegrować z fibaro. Chodzi mi w szczególności o wysyłanie komunikatów głosowych z HC2 do sonos (np.: otwarte drzwi, temperatura na zewnątrz wynosi ... itp.) Wiem że można to osiągnąć na sonos play 3 i 5 (forum angielskojęzyczne) czy ktoś wie czy sonos playbar też posiada takie możliwości.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jak zamawiasz przez neta to masz 10dni na oddanie więc bym się nie obawiał

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Jeśli w sklepie, to wystarczy sprawdzić. Zawsze można tez napisać na forum Sonosa lub na ich Support.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...