Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Witam i kamera IP LC-355


fobos

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich. Od 20 lat zajmuję się zawodowo systemami alarmowymi, tv przemysłową i "inteligentnymi budynkami" w systemie KNX.

Z uwagi na możliwość bezinwazyjnego instalowania w wykończonych i zamieszkałych budynkach, zainteresowałem się systemem Fibaro i stąd moje zainteresowanie forum.

Jako wkupne przedstawiam to co mi się udało rozpracować, przez zebranie informacji z forum i internetu, czyli integracja taniej, obrotowej kamery IP LC-355 z systemem Fibaro.

By obraz z kamery był dostępny w HC2 wystarczy w polu "Model kamery" wybrać "IPCam".

Niestety pojawia się problem z obracaniem. Kliknięcie na kierunek, powoduje obrót do końca, a nie krokowo. By temu zapobiec wystarczy na końcu ścieżek dostępu do obrotów dopisać &onestep=5. Cyfra na końcu to krok o jaki ma się przesunąć kamera.

Ścieżka obrotu w lewo będzie miała postać decoder_control.cgi?command=6&onestep=5

I to wszystko. Jak ktoś chce się pobawić tą kamerką, to jest dostępna pod adresem: 212.160.173.245:86 . Wystarczy go wprowadzić w polu "Adres IP".

Użytkownik: lc, Hasło: lc

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Witaj @fobos.

Dzięki za kamerkę do prób i za opis. Z pewnością komuś się to przyda.

Jakby coś to tu masz pigułkę :

Please login or register to see this link.

Wszystkiego dobrego.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Może komuś się przyda.

    Aplikacja na telefon dołączona do kamerki lc-355, jest delikatnie mówiąc słaba. Poszperałem w Android Markecie i znalazłem aplikację która nazywa się Net Eye Cam. Jest po prostu genialna. Ma wbudowane ustawienia dla kilkuset kamer i rejestratorów cyfrowych. Całkiem fajny interfejs. Wszystko działa jak należy.

    Ponieważ nazwa kamery LC-355 to nazwa nadana przez polskiego importera, kamery tej nie ma na liście. Ale udało mi się ustalić, że wystarczy w ustawieniach wybrać kamerę Foscam FI8918W i wszystko działa.

    Aplikacja tak mi się podoba ( a jest bezpłatna ), że chciałem kupić upgread, ale nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje ( albo mi padło na oczy ). Doszedłem do momentu, w którym sklep google prosi o podanie nr karty, ale nie znając ceny wolałem tego nie robić, by nie było przykrej niespodzianki.

    Może ktoś się orientuje ile kosztuje upgread tej aplikacji ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Nie ma nigdzie informacji o cenie upgrade.

    Najdroższy program od nich kosztuje 3.13

    Ja używam IP CAM VIEWER. Miniatury obrazu na pulpicie, sterowanie, odsłuch mikrofonu kamery, transmisja głosu do głośnika kamery itd.

    Bardzo podobny do tego co Ty używasz.

    Link to comment
    Share on other sites

    Przetestowałem koło 15 aplikacji na Androida i jednak najlepsza jest IP CAM VIEWER. Z ciekawostek mogę dodać, że jest możliwość wykorzystania głośnika i mikrofonu;) O reszcie już napisał sztywniak;)

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Net Eye Cam i IP Cam Viewer to chyba dokładnie ta sama aplikacja, tylko pod inną nazwą. Właśnie zainstalowałem IP Cam Viewer i wygląda dokładnie tak samo jak Net Eye Cam.

    Udało mi się pobrać obraz z kamer podłączonych do 4, 8 i 16-to wejściowych rejestratorów cyfrowych firmy Tibetsystem. Kupuję je w hurtowni pod nazwą PHR4, PHR8 i PHR16.

    Skoro ta aplikacja może pobrać strumień video pojedynczej kamery z rejestratora, to znaczy że znając ścieżkę, taki strumień video można pobrać do HC2. Nad tym teraz popracuję.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 months later...
    Guest maxd999

    Dzięki wielkie... działa i jest super

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />..pozdrawiam! PS. z innym kamerami również

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Witam,

    tak przy okazji, żeby nie zaśmiecać forum nowymi wątkami mam pytanie.

    Czy ktoś bawił się może obsługą kamer typu "rybie oko" w systemie Fibaro? Np. taką:

    Please login or register to see this link.

    Generalnie chodzi mi o to, czy jest możliwość wydzielenia osobnych strumieni dla różnych "wycinków" obrazu sferycznego i przez to dodanie takiej kamery jako kilku kamer w interfejsie Fibaro (jeden fragment obrazu ustawiony na bramę wjazdową, drugi na garaż, trzeci na wejście do domu itp.). Sam strumień sferyczny raczej nie jest zbyt wygodny bez aplikacji, które go przetwarzają.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...
    Guest sztywniak
    Witam,

    tak przy okazji, żeby nie zaśmiecać forum nowymi wątkami mam pytanie.

    Czy ktoś bawił się może obsługą kamer typu "rybie oko" w systemie Fibaro? Np. taką:

    Please login or register to see this link.

    Generalnie chodzi mi o to, czy jest możliwość wydzielenia osobnych strumieni dla różnych "wycinków" obrazu sferycznego i przez to dodanie takiej kamery jako kilku kamer w interfejsie Fibaro (jeden fragment obrazu ustawiony na bramę wjazdową, drugi na garaż, trzeci na wejście do domu itp.). Sam strumień sferyczny raczej nie jest zbyt wygodny bez aplikacji, które go przetwarzają.

    mam podobnego ovislinka i niestety daje tylko 2 strumienie gdzie nie można wybrać który z 4 obrazów ma się wyświetlać. Wyboru dokonuje się w interfejsie webowym więc jak wybierzesz 4 obrazy naraz to w strumieniu są 4 obrazy.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest andre

    To jeszcze jedno pytanie w tym wątku dotyczące kamer.

    W kamerce IP Foscam FI8918W po wpisaniu polecenia w wyszukiwarce http:/"ip cam"/get_status.cgi

    wyświetla info o kamerce w tym dwie dane var temperature=0.0;oraz var humidity=0;

    Posiadam wersję firmwaru 11.37.2.49.

    Pytanie czy faktycznie posiada ona na płytce piny do podpięcia czujników temperatury i wilgotności czy tylko taką uniwersalność daje w/w firmware ?

    Nie udało mi się odpowiedzi wygooglować.

    Link to comment
    Share on other sites

    mam podobnego ovislinka i niestety daje tylko 2 strumienie gdzie nie można wybrać który z 4 obrazów ma się wyświetlać. Wyboru dokonuje się w interfejsie webowym więc jak wybierzesz 4 obrazy naraz to w strumieniu są 4 obrazy.

    Dzieki za odpowiedź. Mógłbyś wkleić jakiś obrazek jak to mniej więcej wygląda w interfejsie fibaro? Rozumiem, że jeżeli wybierzesz w strumieniach po jednym wycinku obrazu to masz tak jakby obraz z dwóch kamer, a nie połączone kilka obrazów razem? Kamera, o której myślę umożliwia wysyłanie bodajże 3 strumieni, co w moim przypadku powinno wystarczyć. I jeszcze jedno pytanie, czy fibaro obsługuje także cały sferyczny obraz?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • fobos

    Czy podgląd z Twojej kamery jest jeszcze dostępny? Nie wchodzi podane przez Ciebie hasło...

    To nie moja kamerka, tylko kamerka demo w sklepie, w którym kupiłem swoją. Widocznie już ją odłączyli, nie mam na to wpływu. Ale pewnie udostępniają obraz z innych kamer, którymi można się pobawić. Kupowałem na

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...