Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Prezentacja danych z czujników - jak?


Question

Guest kstaniek
Posted

Wczoraj znalazłem bardzo ciekawy portal pozwalający na zbieranie i prezentowanie danych z różnych czujników.

Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że nie wymaga otwarcia dostępu z Internetu do naszego HC2.

Wszystko odbywa się w oparciu o HTTP i centrala może raportować stan nie tylko czujników, ale nawet otwarcie drzwi czy poziomu oświetlenia.

Przykładowe dane live z mojego HC2:

Please login or register to see this link.

Na stronie trzeba się zarejestrować i założyć swój kanał. Można zrobić sobie osobny widok, który jest pokazywany kiedy się zalogujecie, albo udostępnić część rzeczy publicznie w osobnym widoku.

Żeby połączyć HC2 trzeba wykonać dwa kroki.

1. Zdefiniować wirtualne urządzenie z jednym przyciskiem z kodem LUA, przykład:

Please login or register to see this code.

Od tego momentu za każdym razem jak naciśniecie przycisk to dane zostaną wysłane do waszego kanału na thinggspeak.

Teraz wystarczy jeszcze scena, która będzie naciskała ten przycisk periodycznie:

Please login or register to see this code.

Chętnie zobaczę wasze statystyki.

Miłego weekendu,

Klaudiusz

Recommended Posts

  • 0
Posted

Wow, Klaudiusz masz świetne pomysły

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

  • 0
Posted

Klaudiusz, extra pomysł, właśnie kombinowałem w tym kierunku, a tu taki prezent -

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />, wielkie dzięki.

  • 0
Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted

    fajnie Klaudiusz że to znalazłeś. Super rozwiązanie.Nie będę musiał sam pisać.

    Co ciekawe każdy z tych "widgetów" można wstawić na swoją stronkę w bardzo prosty sposób.

    Domyślam się że inspiracją dla Ciebie było

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Sam docelowo też chciałbym coś podobnego zrobić, tylko nie jestem pewien czy chciałbym to publicznie udostępniać (np ilość spłukań wody w toalecie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> )

    wielkie dzięki

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    Tak rzeczywiście zainspirowałeś mnie.

    Co do ilości spłukań to jestem na dobrej drodze. Dzisiaj listonosz przyniósł mi zamówione hallotrony, które mam zamiar przykleić do liczników wody i zbierać dane o zużyciu. Ostatnio próbowałem z czujnikiem fotooptycznym, ale nie udało mi się wykrywać obracającej się wskazówki. Ciągle próbuję..... Ja będę miał podłączone liczniki wody to spłuczkę w toalecie tez podłącze, a co

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Na razie zauważyłem, że temperatura na górze przy drzwiach lodówki jest około 12-14 stopni a za to na dole 8

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Co do publikowania danych, wiem że to może być szokujące i niebezpieczne, ale z drugiej strony co stoi na przeszkodzie napisać skrypt, który z bazy zarejestrowanych zdarzeń odtworzy dokładnie to co działa się w twoim domu z poprzedniego miesiąca w momencie kiedy wyjedziesz na wakacje.

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted

    hehe, mnie to też zainspirowało

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    co do spłuczki, czy innych czujników, to autor strony na swoim blogu/forum opisuje jak co zrobił. Niestety niektóre rozwiązania nie mają nic wspólnego z estetyką

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Co do publikacji to właśnie bezpieczeństwo, jest u mnie tym, co mnie powstrzymuje.

    Nawet z obniżonej temperatury pomieszczeń da się wywnioskować że ktoś wyjechał i dom stoi pusty

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    pomysł z danymi z innego okresu bardzo fajny.

    Nawet jeśli nie wystawie tego publicznie to i tak zrobię sobie taki panel, w którym będę mógł oglądać, to w taki sposób jak zrobił bwired, ponieważ jest to bardzo czytelne.

    Z niecierpliwością czekam na pluginy w HC2, być może tam da się to zrobić.

    PS: da się jakoś ominąć ograniczenie 8 pól ??

    [ Dodano: 2013-03-15, 20:51 ]

    jest jeszcze jedno fajne rozwiązanie a mianowicie dashboard z google API.

    Można wstawiać wykresy, tabele, listy itd.. dowolnie je ustawiać ....

    niestety ja nie mam już na to czasu, za dużo tematów ciągnę naraz

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    PS: da się jakoś ominąć ograniczenie 8 pól ??

    Tak, zakładasz kolejny kanał

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Posted

    Witam,

    nie mogę poradzić sobie z poprawna formą tego skryptu; działa mi tylko wysyłanie pierwszej temperatury a pozostałe field 2,3,4 się nie ślą

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> lecz poprawnie wyświetlają w opisie urządzenia wirt

    Please login or register to see this code.

    Dzięki za pomoc

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    Please login or register to see this link.

    API Rate Limit

    The open service via ThingSpeak.com has a rate limit of an update per channel every 15 seconds.

    Ładnie napisane, ale niestety przekraczasz limit częstości uaktualnień. Dokumentacja mówi, ze nie można robić POST'a częściej niż raz na 15 sekund.

    Połącz wszystkie wartości w jednego POST'a.

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Posted

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> jak by to wyglądać miało:)?

    Please login or register to see this code.

    bo ten ^ zawijas nie działa

    Dzięki

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> jak by to wyglądać miało:)?

    Please login or register to see this code.

    bo ten ^ zawijas nie działa

    Dzięki

    powinno być tak :

    Please login or register to see this code.

    Klaudiusz : udało Ci się jakoś wysyłać sam field2 ?? próbowałem samego field2 jak i field1=&field2=xx

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Posted

    Dzięki,

    dla wszystkich którym się to może kiedyś przydać moja wymęczona i działająca wersja:

    Please login or register to see this code.

    Dzięki sztywniak,

    Pozdrawiam

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    Spróbuj usunąć (albo zakomentować) wszystkie wystąpienia 'fibaro:log'

    Może problem powoduje błąd:

    Please login or register to see this link.

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted

    Klaudiusz : udało Ci się jakoś wysyłać sam field2 ?? próbowałem samego field2

    OK sprawdziłem

    jesli chcemy wysłać tylko jedną wartość to robimy

    field1=&field2=xx

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Posted

    problem był z " przed response

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> - thx

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    Rysiu, nie próbowałem. Ale wszystko zaczęło mi działać jak należy jak przestałem używać fibaro:log

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Posted

    Please login or register to see this code.

    mi jak tak puszcze to wysyła tylko field2

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted
    Rysiu, nie próbowałem. Ale wszystko zaczęło mi działać jak należy jak przestałem używać fibaro:log

    hehe muszę sprawdzać czy czegoś nie napisaliście zanim wyślę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    OK sprawdziłem

    jesli chcemy wysłać tylko jedną wartość to robimy

    field1=&field2=xx

    @simryc : dzięki

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    Rysiu, mnie się wydaje to trochę dziwne. Nie mogę teraz sprawdzić u siebie, ale simryc raportuje, że potrafi wysłać tylko field2

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Posted

    a widzisz, okazało się że przyszedł ktoś, kto nie wiedział, że się nie da i się dało

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    u mnie też to nie działało

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Posted

    No mówię wam, że był błąd z fibaro:log. Czekam na info od Jakuba co tam dokładnie było zwalone.

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...