Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Door/Window i DS10B20 - brak informacji o temp


AppleMobile

Question

Podłączyłem do door/window czujnik temperatury DS10B20. Dodałem urzadzenie do hc2. Niestety w panelu widoczna jest tylko ikona kontaktronu. Brakuje wyswietlania temperatury. Pod palcami czuje jak czujnik się nagrzewa. Podłączyłem go wg schematu. W czym jest problem? Czy to normalne ze czujnik jest cieply?

Zauwazylem, ze przy wpietym czujniku kontaktron nie pracuje, dioda led sie nie pali, a cuzjnik caly czas sie grzeje. Nie można również dodać usuniętego door/window przy wpietym czujniku. Centrala nie widzi urzedzenia przy dodawania mimo klikania. Pod odpieciu czujnika, door window dodaje i kasuje sie normalnie.

[ Added: 2013-04-24, 20:52 ]

Sprawdzilem na drugim door window. Pdolaczylem 3 czujniki ds10b20, które otrzymałem. Na każdym ten sam problem. Podlaczone na pewno zgodnie ze schematem.

[ Added: 2013-04-24, 21:05 ]

Już doszedłem. Na schemacie w instrukcji macie błąd. Objaśnienie wyjść czujnika jest na odwrót!

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

schemat jest ok, krzywo czytasz... "bottom view" - tu jest cały pic popatrz na instrukcję jeszcze raz

pozdr Mariusz

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Problemów ciąg dalszy. Jeden Door window pokazuje temperature prawidlowo. Drugi caly czas 0'C. Myslalem ze moze spalil sie czujnik. Kupilem dzisiaj dwa nowe. Zamontowalem, dodawalem urzadzenie od nowa do systemu i caly czas 0'C. Do tego dioda sygnalizacyjna caly czas pulsuje. Cala noc tak pulsowala...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    pytanie kontrolne, szybko pulsuje? Jeśli tak, to urządzenie nie jest poprawnie dodane do centralki. Proszę poczytać instrukcje.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Miga powoli. Tak bardziej pulsuje niż miga. Urządzenie pracuje poprawnie - reaguje na naruszenie, uruchamia zaprogramowaną scenę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zrób jeszcze taki test. Odinstaluj sensor, wyjmij baterie, po chwili włóż baterie i dodaj sensor ponownie do centrali, sprawdź też poprawność podłączenia czujniki temp.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Miga powoli. Tak bardziej pulsuje niż miga. Urządzenie pracuje poprawnie - reaguje na naruszenie, uruchamia zaprogramowaną scenę.

    A ja bym spróbował obudzić urządzenie poprzez szybkie 3 krotne kliknięcie tampera znajdującego się pod plastikową obudową-proszę zwróć uwagę aby dolny przycisk (na spodzie obudowy) był również kliknięty,powinno pomóc

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • wasil, próbowałem i z środka i z zewnątrz. Oczywiście wiem, że jak zdjeta jest obudowa to trzeba docisnać zewnetrzy klawisz by ten w srodku pracowal.

    Konaktron kasowalem i dodawalem ponownie...

    Kupilem kolejny czujnik, zamontowalem i... działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzisiaj miałem podobny problem. Skasowałem z systemu, zresetowałem kontaktron wg procedury z wyjmowaniem baterii i ponownie dołączyłem do systemu. Zadziałało. Oczywiście z innym ID i musiałem dostosować wszystkie sceny z kontaktronem.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...