Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

H264


Guest mariusz4567

Question

Guest mariusz4567

Kiedy bedzie mozliwosc obslugi kamer ze streamingiem h264 w HC2

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

mariusz4567, problemem jest że nic w tej chwili natywnie nie wspiera 264

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest mariusz4567
  • Inquirer
  • Czyli mam rozumiec, ze kamerka Foscam FI9821W 720p nie bedzie dzialala z HC 2 w najbizszym czasie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian
  • Inquirer
  • Nie rozumiem odpowiedzi A.Socha. Ale co nie wspiera natywnie h264? Centrala? Software? Aplikacje mobilne fibaro?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    problemem większym są przeglądarki które nie wspierają natywnie h264, możemy próbować użyć pluginów ale tu pojawia się problem że np dobrze działa na windowsie a na macu już nie (przykład z heliosem)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Może rozwiązaniem byłoby dekodowanie obrazu do mjpeg przez centralkę i wystawianie takiego obrazu we wszystkich usługach - www, aplikacje? Wiem, że może do tego być potrzebna moc obliczeniowa, ale dla zdecydowanej większości użytkowników będą to pojedyncze kamery jak mniemam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    rafal.m, próbowaliśmy tego rozwiązania, wynik testu to około 8- 10 kamer i 100% zajęte cpu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czyli aż tak źle nie jest, można zawsze kolejkować przetwarzanie dla większej ilości kamer w zależności od obciążenia. Chociaż wydaje mi się, że takie przetwarzanie powinno być jednorazowo tylko dla jednego strumienia, aktualnie oglądanego przez użytkownika.

    Aczkolwiek jak bym miał priorytetować, to ta funkcjonalność jest najmniej potrzebna

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> W przypadku Heliosa akurat można użyć strumienia jpeg.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian
  • Inquirer
  • W przypadku istniejącego systemu kamer, który umożliwia tylko stream h.264, taka funkcjonalność byłaby raczej wskazana.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Nie uśmiecha mi się wywalać całości i zmieniać na kamery które udostępniają stream mjpeg.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest GrZeCh
  • Inquirer
  • Jako, ze faktycznie dekodowanie h264 nie jest opcja w tym przypadku to mysle, ze chociaz dobrze by bylo miec mozliwosc wyciagania aktualnej klatki na zadanie (przycisk "odswiez" lub jakas zaplanowana akcja typu ktos dzwoni do drzwi czy otwiera sie brama).

    Tutaj znajduje sie wiele przykladow wyciagania klatek ze zrodla h264:

    Please login or register to see this link.

    (przyklady dla kamer Ubiquiti AirCam).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jestem zielony, ale się staram

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Znalazlem coś takiego:

    Please login or register to see this link.

    Nie wszystko ogarniam, ale to chyba znaczy, że z użyciem vlc można "przechrzcić" jeden strumień w drugi, mam rację?

    Pozdrawiam

    Vect0r.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeśli jest problem z H264 na przeglądarce to dajcie chociaż możliwość oglądania streamu na urządzeniach mobilnych. Mamy wiele takich aplikacji i to raczej nie jest problem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Właśnie przydało by się ja na moim zwykłym rejestratorze AVTECH mam albo h.264 albo QuickTime pomyślcie coś bo większość ma takie rejestratory jak BCS i AVtech 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...