Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Dlaczego nakładka na Androida nie działa na HC1?


Irek

Question

Witam serdecznie,

Pytanie jak powyżej, zainstalowałem na tablecie nakładkę i w konfiguracji zgłasza mi potrzebę aktualizacji oprogramowania. Mam HC1 i zastanawiam się czy jestem gorszy? Dopuszczam że niektóre opcje nie działają, ale żeby wogóle wywalić użytkowników HC1 poza nawias?

Zastanawiam się również co się stanie jak pojawi się HC3, czy wówczas wszyscy posiadjaący HC2 mogą je wrzucić do śmietnika?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Irek,

Nowe aplikacje natywne są dedykowane dla urządzenia Home Center 2. Publikacja aplikacji natywnej jest związana również z poważnymi zmianami po stronie kontrolera. Centralka musi wspierać odpowiednie funkcje związane z nowym, dodatkowym interfejsem. Dla centrali Home Center 1 nie prowadzimy już wsparcia nowościami. Jest to pośrednio związane z ograniczonymi zasobami sprzętowymi tego urządzenia. Do poprawnego działania aplikacji natywnej na system Android wymagana jest Home Center 2 z określoną wersją oprogramowania centrali.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Nowe aplikacje natywne są dedykowane dla urządzenia Home Center 2.

Ale jak można upgrade 'ować system aby był na bieżąco. To nie tylko centralka ale i urządzenia (switche czujki itd). Czy Fibaro ma jakąś politykę?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie oszukujmy się - HC1 miało możliwości obliczeniowe dobrego rutera. Nowych funkcji nie da się tam "upchnąć" bo brakuje pamięci na kod oraz mocy dla obliczeń. Można ulepszać i poprawiać błędy, ale nic więcej nie wyciśniemy z niego. Najlepszym wyjściem jest odsprzedaż (znajdą się amatorzy) i inwestycja w HC2.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • bzdura, nie jest mi potrzebna odsprzedaż (mam rozumieć że trzeba wyszukać łosia i mu to wepchnąć, taka jest polityka firmy??)

    nie jest mi również potrzebna rozbudowa o nowe funkcje! chcę zarządzać starymi funkcjami (bo mi wystarczają) na zmienionym interfejsie, dostosowanym od tableta który właśnie kupiłem!

    niech te funkcje których nie da się włączyć pozostaną "blade" nie ma kłopotu, problem jest taki że interfejs wogóle nie odpala. mam możliwość zalogowania, wybrania np "dla dowolnego telefonu" i mam interfejs zajmujący 1/10 części ekranu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Bzdura, to tak jak byś chciał żeby w Twoim starym 10-letnim aucie zamontowano komputer pokładowy wyglądający i działający tak jak ten, który jest montowany w najnowszych modelach - może nie wspierać kilku funkcji, ale ma wyglądać! Nie wydaje Ci się to abstrakcją? A sprzedaż starego auta wcale nie jest szukaniem łosia i wpychaniem niefunkcjonalnego urządzenia. Przemyśl to co mówisz.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Bzdura, to tak jak byś chciał żeby w Twoim starym 10-letnim aucie zamontowano komputer pokładowy wyglądający i działający tak jak ten, który jest montowany w najnowszych modelach - może nie wspierać kilku funkcji, ale ma wyglądać! Nie wydaje Ci się to abstrakcją? A sprzedaż starego auta wcale nie jest szukaniem łosia i wpychaniem niefunkcjonalnego urządzenia. Przemyśl to co mówisz.

    Kolego przemyśl swoją wypowiedź. Ja chcę jakikolwiek interfejs działający na tablecie, a jednocześnie nie wyglądający jak "pipek" w 30% lewej części ekranu. Tak trudno to zrozumieć? Jeśli potrzebuję 10 letniego golfa do dojazdu do pracy i jednocześnie chcę mieć nawigację to nie wymiaeniam samochodu tylko kupuje nawigację! albo lepszy odtwarzacz, albo radiu z DVD. Co z tego że nie będą działały odczyty składu spalin z sondy lambda?? takie auto nie ma sondy lambda i nie jest mi ona do szczęścia potrzebna i nie chcę wiedzieć jaki mam skład spalin ale mogę obejrzeć DVD to jest twoim zdaniem abstrakcja? A w tym przypadku chcę sterować oświetleniem i roletami co HC1 robi doskonale ale nie chcę i nie potrzebuję pogody on-line, ani śledzenia mojej pozycji i nie jest mi to potrzebne.

    (ściągnąłem darmowy programik ze sklepu Googla i automatem przejął on wszystkie funkcje HC1 i jest na całym 8'' ekranie, nie było więc trudno go zrobić!!!)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Irek, montując zewnętrzną nawigację w starym samochodzie nie rozszerzasz możliwości samochodu tylko używasz zupełnie osobnego urządzenia w trakcie użytkowania auta - urządzenia, które możesz zabrać i używać również bez auta. A to, że przez przypadek uchwyt mocowany do szyby trzyma się również w Twoim aucie to nie dowód na to że zostało zaprojektowane i stworzone z myślą o tym aucie.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Jeśli udało się Tobie znaleźć aplikację która działa z HC1, to się tym podziel.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Znalazłem coś takiego:

    Please login or register to see this link.

    pisze ze wkrótce dostępne będzie wsparcie dla HC

    pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Ten tekst jest tam od maja albo i dalej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...