Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wentylator sufitowy sterowany dimmerem


Question

Posted

Czy jest możliwe usunięcie buczenia silnika po podłączenia dimmera. Ciche buczenie występuje również gdy dimmer jest w stanie wyłączonym 0 - OFF.

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Posted

Jeśli przy wyłączonym buczy to jest dziwna sprawa. Mam podpięty dimmer pod normalny wentylator, ale buczenia silnika niestety nie da rady wyeliminować, bo wentylatory nie są do tego przystosowane. Silnik dostaje za małą moc i dlatego buczy. Natomiast przy wyłączonym powinna być cisza.

  • 0
Posted

no chyba że dimmer nie całkiem sie wyłącza.

zostaje jakieś 2 % które dają prąd a nie mają siły by nim kręcić?

  • 0
  • Inquirer
  • Posted

    Zmieniłem ustawienia z 2% na 1 % efekt buczenia pozostaje. czy zastosowanie bypassu jak dla LED coś zmieni ?

    • 0
    Posted

    raczej ustaw na 0% czyli całkiem wyłącz

    • 0
    Posted

    @zbiszek,

    Masz podłączonego dimmera z przewodem neutralnym czy bez ?

    • 0
    Posted

    zbiszek,

    Napisz proszę jakie masz ustawienia parametrów 10 oraz 13.

    • 0
  • Inquirer
  • Posted

    Krystian:

    Ustawienie parametrów:

    parametr 10: 0,01 s /domyślny/

    parametr 13: 1%

    b.kreczmer

    Dimmer jest podłączony bez przewodu neutralnego.

    Schemat podłączenia wg. instrukcji dla instalacji 2-przewodowej. Sterowanie wyłącznikiem rolet.

    • 0
    Posted

    Buczenie powoduje brak przewodu neutralnego. Prąd płynący do zasilenia dimmera płynie przez uzwojenie silnika powodując buczenie. Ustawienie 0, 1 czy 2% nie ma tu znaczenia - sam dimmer tez potrzebuje zasilania. Bypas powinien pomoc. Możesz testowo równoległe do silnika wpiac żarówke dowolnej mocy (najzwyklejsza) i powinno przestać buczec.

    • 0
    Posted

    Bypas to tylko kondensator tak?

    • 0
    Posted

    Jacekkg,

    Bypass to nie tylko kondensator. Zrób tak jak pisze yulas, - dodatkowo ustaw parametr 10 na 0 oraz parametr 13 na 60% (tę wartość możesz przetestować). Chodzi o to, żeby nie uruchamiać silnika na niskich wartościach ściemniania, ponieważ możesz go spalić.

    • 0
  • Inquirer
  • Posted

    Yulas, Krystian - dziękuję

    Zastosowanie przewodu neutralnego pomogło rozwiązać problem buczenia.

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...