Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

sterowasnie roleta - problem z podłączniem


Tomasz D

Question

Witam wszystkich bardzo serdecznie

jestem początkującym użytkownikiem fibaro (noob

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ) , mam problem z podłączeniem rolety. Roleta jaką mam w domu ma tylko dwa przewody , nie umiem podłączyć rollera w takiej konfiguracji. Nie znalazłem także podobnego problemu na forum i nie mam już pomysłu co dalej.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

zdesperowany Tomek

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

skoro masz dwa przewody to masz silnik na prad staly i zmiana kierunku silnika odbywa sie poprzez zmiane polaryzacji (potocznie dajesz + i - na przewody - silnik kreci sie w jedna strone, zamieniasz zasilanie + z - i silnik kreci sie w druga strone. Na Fibaro tego nie ogarniesz za pomoca roller shuttera, musialbys miec sterownik rolety na prad staly np

Please login or register to see this link.

i nim sterowac fibaro, inaczej tego nie widze

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podaj proszę producenta i model silnika lub rolety.

Jakie kolory mają te przewody?

Jak obecnie sterujesz roletą - sterownik? pilot?

Jeśli te dwa przewody to L i N to będziemy dalej myśleć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam

    dziekuje za szybką odpowidź

    trudno będzie mi podać nazwe producenta i model rolety gdyż roleta ta została wykonana na moje zamówienie w którym określiłem po prostu iż ma być to roleta sterowana elektrycznie z możliwością dołożenia modułu fibaro zamawiając rolete sądziłem że będą z niej wychodzić nie dwa lecz 3 przewody i podłączę ją według schematu roller shuttera.

    Na silniku rolety coś co mogę wyczytać to oznaczenie DC 24 V nie wiele mi to mówi gdyż jestem laikiem.

    czy jest w ogóle możliwe podłączenie rolety do systemu fibaro jeśli jeśli z silnika rolety wychodzą tylko dwa przewody??

    Przewody nie są oznaczone kolorami z silnika rolety wychodzi biały przewód z dwoma żyłami

    Jakie elementy musiał bym podłączyć do obecnego rowiązania aby móc wysterować moja rolete??

    załączam urządzenie które miło rozwiązać mój problem.

    pozdrawiam

    Tomek

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam!

    Dzięki za podesłanie foto i informacji. Jeśli na zamówienie to musi być jakaś dokumentacja lub chociaż schemat jak to podłączyć. Podejrzewam, że sterowanie będzie odbywać się poprzez zmianę polaryzacji czyli zamianą przewodów wychodzących z rolety przy podłączeniu do + i - zasilacza.

    Jeśli tak jest poszukaj na tym forum opisów sterowania bramą z pomocą dwóch przekaźników, ale i tak zapytaj producenta o jak to przewidział sterować.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A ja zapytam o inną rzecz. Gościu ma w domu 10 rolet,każda jest sterowana indywidualnie,ale wszystko schodzą się również w jednym gniazdku i włącznikiem zamykamy i otwieramy wszystkie. Gościu chce mieć sterowanie właśnie tym włącznikiem (nie potrzebuje indywidualnego sterowania). Niestety nie można użyć tam modułu Roller Shutter,bo suma mocy silników rolet jest większa niż deklarowane przez Fibaro 1kW. Czy w takim przypadku można tam skorzystać z Relay Switch 3kW?I czy będzie to działać prawidłowo?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    Kolego Tomku,

    zobacz to:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...