Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Głowice Danfoss


Guest kubeksrubek

Question

Guest kubeksrubek

Witam

Mam problem, część głowic Danfoss nie działa, ciągle jest komunikat o oczekiwaniu na obudzenie. Są to skrajne głowice nie są one jednak daleko od centrali myślę, że około max 8-10m. Po drodze są inne moduły np. 2x1,5kW, są nawet w tym samym pomieszczeniu co głowice i one działają bez problemu, w tych samych pomieszczeniach są również czujniki door/window i również działają. Czytałem, że głowice mogą mieć max jeden moduł po drodze z centrali. Nie wiem jednak czy sygnał idzie przez te moduły bo chyba wygląda, że nie gdyż głowicę mogę dodać do centrali 5 metrów bliżej, a dalej mimo modułu w pokoju komunikacja nie działa.

Ma ktoś jakieś pomysły jak je zmusić do działania, czy da się np. wybrać przez jaki moduł ma iść sygnał do głowicy.

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest sztywniak
  • Inquirer
  • 1. wszystkie urządzenia dodajemy do centrali będąc w zasięgu centrali, dopiero później przestawiamy w miejsce docelowe. Urządzenie przerutuje sobie drogę przez inne urządzenia.

    2. Na HC2 nie da się jeszcze ustawić drogi którą urządzenie ma się komunikować, nawet gdy już Fibaro doda taką funkcjonalność w jakiejś tam wersji to i tak nie będzie to miało większego znaczenia dla Danfoss-a bo on ma to głęboko.

    3. Co do tego po ilu hop-ach działa Danfoss to tego chyba nikt nie wie. Pojawiły się na forum informacje że max po jednym. Ja jednak odnoszę wrażenie że on musi być wpięty bezpośrednio w centralę.

    4. Ubiegnę Twoje kolejne pytanie : tak możesz w centrali wymienić antenę na jakąś z większym zyskiem którą umieścisz w dostępniejszym miejscu co powinno zwiększyć zasięg centrali. Wydatek niewielki.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Paweł Świerczyński
  • Inquirer
  • antena może być taka

    Please login or register to see this link.

    trzeba ją delikatnie zmodyfikować żeby była dookólna

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzięki za podpowiedź,ale myślałem o czymś bardziej dyskretnym i nadającym się do mieszkania,a nie na dach...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Dzięki za podpowiedź,ale myślałem o czymś bardziej dyskretnym i nadającym się do mieszkania,a nie na dach...

    zwykła dookólna, na kabelku na częstotliwość 868 Mhz. Ważne jest to żeby była zestrojona na 868 ponieważ na to złącze pasuje wiele innych anten a zestrojenie jest bardzo ważne. Anteny od wifi odpadają, mają duży zysk ale na częstotliwościach typu 2.5 i 5 Ghz, na 868 słabo działają. Dodatkowo źle zestrojona antena zamiast pomagać to szkodzi i może uszkodzić tranzystor.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kubeksrubek
  • Inquirer
  • 1. Głowice są dodawane przy centrali, ale na miejscu już nie działają.

    3. Czyli z tego wygląda, że domu jednorodzinnego na HC2 nie da się obskoczyć głowicami Danfoss. Super gdybym wiedział to bym inaczej rozprowadzał ogrzewanie.

    4. Czy mogą być np. 2 anteny podpięte pod jedno gniazdo, na różne piętra, na allegro są do kupienia jakieś duplexery. Jedna antena raczej nic nie pomoże bo komunikacja jest dwukierunkowa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W moim przypadku wystarczyło przeniesienie HC bliżej centrum domu i wszystkie Danfossy zaczęły komunikować się prawidłowo.

    Największa ich odległość od HC to ok 6-8m.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • @rico : to jest dowód że muszą być bezpośrednio

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    richo, tolerują dokładnie 1 hopke...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam.

    Ja mam inny problem z danfosem. Mechanizm działa poprawnie (do montażu cofa popychacz a po zamontowaniu go wysuwa). Nie mniej z obserwacji zauważyłem że mimo poprawnej komunikacji z HC2 (przyjmuje zmiany temperatur i pojawiają się na wyświetlaczu gdy się wybudzi) to mechanizm nie zmienia położenia. Cały czas przepływ cieczy jest blokowany nie ważne czy ustawie 4 stopnie czy 28 (w pokoju jest 21). Czy coś nie tak jest z ustawieniami czy też głowica jest uszkodzona. Niestety na tą chwilę dysponuje tylko jedną głowicą więc nie mam jak sprawdzić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    ProtoS, skontaktuj się z działem supportu bo to nie jest winna aktualizacji, a po dłuższym okresie zawory otwierają się? bo z tego co wiem to danfoss ma opóźnienia w otwieraniu i zamykaniu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeszcze sprawdzę bo może jestem za mało cierpliwy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian
  • Inquirer
  • ProtoS, a reaguje na przyciski na obudowie? Jeśli zmienisz temperaturę przyciskami, to mechanizm powinien się ruszyć od razu po wygaszeniu podświetlenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No właśnie reaguje z dużym opóźnieniem nawet jak na obudowie zmieniam to nie słychać nic (jedynie jak przytrzymam dłużej kropkę a potem jak jest 77 docisnę jeszcze raz to mechanizm się cofa celem demontażu / montażu - czyli działa) a normalnie jak reguluje to jakoś jest spowolniony mocno. Nie mniej zauważyłem że jednak zaczął działać. Może za duże zmiany robiłem (4 - 28) i włączało się "ojno otwarte" ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Danfoss ma wbudowaną (pseudo)inteligencję. Teoretycznie dopasowuje sie do ustawień i odpowiednio przełącza zawór ażeby np wcześniej zacząć podgrzewać pomieszczenie zależnie od tego jak nauczył się w przeszłości. Ponadto wyłacza się przy nagłym oziebieniu np otwarte okno. Niestety nie jest to nigdzie udokumentowane więc trochę jest to zabawa z nimi w ciu-ciu babkę w sam raz na zimowe wieczory

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Jak chcesz sprawdzić czy się otwiera to przykryj na minutę dłonią górę termostatu aby go podgrzać - po chwili powinieneś usłyszeć siłownik.

    Jak coś więcej się na ich temat dowiem to dam znać.

    Miłej zabawy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    sztywniak - dzięki za pomysł z virtualką do wyświetlania temp z panela i aktualnej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • @richo : czekaj to dopiero początek, zabieram się za napisanie zarządzania ogrzewaniem podłogowym tylko inne gadżety i nowe pomysły mnie opóźniają.

    Temat AV mnie wciągnął i Globalcache i Tasker i NFC i monitoring i kurde już nie daje rady

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...