Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zastosowanie Relay switch'a - czy się da jakoś podłączyć


mtkk

Question

Witajcie

Chciałbym Was prosić o opinie i porady w takim temacie.

Mam spłuczkę Geberita Sigma80. Działa to mniej więcej tak że "macha się ręką" i spuszcza się woda. Jednak zwg. na to że starsi domownicy mogą nie ogarnąć tego tematu to zamotowałem dodatkowo możliwość spłukiwania przyciskiem. Niestety do przycisku dochodzi tylko dwużyłowy kabel który po zwarciu przewodów wywołuje spłukiwanie. Chciałbym podłączyć do przełącznika Relay Switch'a żeby można było ustawić cykliczne spłukiwanie albo inaczej ustawić to automatycznie.

Nie wiem jednak czy jest to wykonalne.

W załączeniu przesyłam instrukcję od Geberita jak się podłącza ten dodatkowy przycisk żebyście lepiej zrozumieli w czym problem.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest damian

Zarówno FGS211 jak i FGS221 możesz podłączyć w opcji z alternatywnym źródłem zasilania odbiornika - zamykać w ten sposób osobny obwód. Musisz tylko mieć zasilanie doprowadzone, ażeby switch w ogóle mógł działać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Wielkie dzięki.

    Już byłem tak "przerażony" że jednak się nie da że w ogóle o tym nie pomyślałem

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeśli jest normalny włącznik to zawsze się da;) W ten sam sposób steruje się bramami itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tez mam ta sigme i cos mi swita ze autosplukanie co jakis czas chyba da sie w nim wprogramowac, poczytaj dokladnie instrukcje obslugi

    ew do tego bedziesz musial pozyczyc pilota serwisowego zeby to zrobic ..

    [ Dodano: 2013-10-21, 13:01 ]

    dobrze pamietalem - "Dodatkowe parametry, takie jak cykliczne spłukiwanie podczas długiego okresu nieużytkowania WC - mogą zostać zaprogramowane przez instalatora za pomocą pilota serwisowego - Service Handy" i pozatym bez machania reka automat po uzyciu "Co więcej, Geberit Sigma80 może zostać skonfigurowana tak, aby spłukiwanie odbywało się automatycznie po każdorazowym użyciu WC"

    ja bym zadnych przyciskow nie montowal ...

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...