Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Mgła ochronna


Guest sztywniak

Recommended Posts

Guest sztywniak

Jakiś czas temu zabrałem się za temat zabezpieczeń domu.

Przetrawiłem jakoś Satela którego niekompletna dokumentacja mnie zdumiała, trochę czasu poświęciłem na sterowanie dronem uzbrojonym w kamery do monitorowania terenu i trafiłem na ofertę jednego z partnerów Fibaro oferującego mgłę ochronną.

Fajnie by było gdyby chłopacy z iceSystems napisali tu trochę więcej o tym rozwiązaniu bo jest zaskakujące i można nim sterować z poziomu Fibaro.

Miło by było przeczytać o praktycznych aspektach rozwiązania czyli kiedy uruchamiać system, jaki jest czas wypełnienia pomieszczenia i jak się tej mgły później pozbyć

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

U mnie często występuje problem fałszywych alarmów jak wychodzę a ktoś zapomniał zamknąć okno. Czy wtedy generator mgły też mi zadziała ?

Link to comment
Share on other sites

UR Fog, chyba najlepszy generator mgły na rynku. Jak ktoś chce to mogę podesłać specyfikację urządzenia, bo mam pełną ofertę tych generatorów od producenta. Cena spora, ale za to efekt jest niewiarygodny. Możliwe, że będę miał okazję pobawić się dokładnie tym urządzeniem w trakcie montażu u klienta, ale to za jakiś czas.

Cena około 12 tyś zł za najmocniejszą wersję.

UR Fog - Fast 01 jest przystosowany do pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 480 m2 o wysokości 3m. W ciagu pierwszych 30 sekund od włączenia pojawia się 700m3 mgły.

Maksymalnie urządzenie jest w stanie za jednym razem wyemitować do 1800m3 (60 sekund).

Mgła w zależności jak dużo będzie mgły i jakie pomieszczenie sama opadnie po jakimś czasie.

Filmik:

Link to comment
Share on other sites

viperlodz a jest to jednorazowy wyrzut mgły po którym trzeba wymienić jakiś pojemnik ?

Link to comment
Share on other sites

wjacek,

Tak. Dokupujemy cylindry jako dodatkowe akcesoria. W tym najmocniejszym są zamontowane dwa cylindry po 900m3. Czyli mamy do wykorzystania 1800m3. Dla pomieszczenia około 100m2 daje to możliwość załączenia 5-6 razy.

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Zajebista zabawka. Muszę to mieć

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Marcin : jest tam jakieś podwójne zabezpieczenie uruchomienia? np drugi czujnik?

    Link to comment
    Share on other sites

    sztywniak, To jest ten generator o którym Ci wspominałem. Chyba nie ma podwójnego zabezpieczenia. Przynajmniej nic o tym nie wiem, ale się dowiem. Ogólnie żeby włączyć jest przycisk. Z tego co się dowiedziałem to jest możliwość zewnętrznego sterowania.

    Więcej informacji mają mi podesłać to się podzielę.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Powinna być możliwość podłączenia drugiej czujki strefowej bo fałszywy alarm byłby dokuczliwy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    sztywniak, W poniedziałek będę miał instrukcję

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Dowiedziałem się natomiast, że zdalnie można zaczytać informację o pustym zbiorniku, błędach itp. Natomiast za pomocą portu mini usb wszystkie inne informacje o urządzeniu.

    Jak dostanę instrukcję będę wiedział coś więcej;)

    Link to comment
    Share on other sites

    w 2008 roku bawiłem się takimi urządzeniami do zabezpieczania zarówno samochodów jak i sklepów np jubilerskich i wówczas urządzenia miały dwa wejścia czujnika, by uniknąć fałszywych alarmów. Myślę że dzisiejsze urządzenia są równie zaawansowane jak wtedy. Mnie jakoś to nie przekonało do zabezpieczenia domu z uwagi na konieczność zastosowania wielu urządzeń, praktycznie w każdym pomieszczeniu przez które można się dostać do chałupy

    Link to comment
    Share on other sites

    Już nie chciało mi się tłumaczyć podstawowych informacji. Cena za cylinder koło 100zł

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Performances of our fogging cannons UR Fog are recognized to be far away the best with the following technical peculiarities:

    •The fastest in fog emission with real 38 m3 a second and speeder if needed (150 m3 for first 3 ces model Fast 01)

    •May shoot continuously, but you decide on your own how many seconds the generator should shoot depending on space volumes

    •The most dense fog, visibility at about 20 cm while at others at 0,5-1,5 m

    •beside the standard 220 V has 12V internal battery and also external 12V power supply for vehicle use or additional external battery, without main power works up to 15 hours

    •Easy to exchange fog cylinders, low pressure, non-returnable, and price competitive

    •Pulse shooting feature

    •Easy setting and fully compatible with any alarm system

    •Do not leave any residual, absolutely safe

    •all certifications for European law, CE, RoHS, and other alarm system certifications, EMC, fog fluid certification that may not damage people or things

    Instrukcja:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Temat faktycznie jest ciekawy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Zabezpieczenie pomieszczenia za pomocą generatora mgły jest bardzo efektowne. Ograniczenie widoczności następuje po około 5 s, natomiast po 12s już praktycznie nic nie widać (pod warunkiem oczywiście, że generator jest dobrze dobrany do wielkości pomieszczenia i dobrze usytuowany). Mgła jest całkowicie nieszkodliwa zarówno dla ludzi jak i sprzętów, po takim "wybuchu" wystarczy otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie, trwa to kilkanaście minut.

    Jeżeli chodzi o unikanie fałszywych alarmów, to stosuje się dodatkową czujkę np PIR, która działa w koincydencji z systemem alarmowym, i tylko w momencie 2 sygnałów generator jest uruchamiany. Pojemnik starcza na kilka "strzałów", ale to też zależy od ustawień generatora. Możliwe jest ustawienie go w taki sposób, aby co jakiś czas emitował kolejną porcję mgły.

    Generatory Protect są popularne za granicą, co można zobaczyć na filmikach z monitoringu dostępnych na YT.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Podłącze się do tematu wrzuciłem właśnie na fejsa filmik jaki nagraliśmy ze szkolenia Fog Protect, dziwne uczucie mgła + stroboskop

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> . Dodatkowo jest możliwość podpięcia syreny alarmowej o bardzo wysokiej częstotliwości co w połączeniu z mgłą i stroboskopem robi totalną sieczkę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    link poniżej

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów zainteresowanych tematyką Ochrony Mgłą.

    Oferuję pomoc w bliższym poznaniu tej technologii osobom zajmującym się instalacjami systemów zabezpieczeni i inteligentnych budynków oraz tym wszystkim, którzy planują zabezpieczenie siebie i swoich cennych przedmiotów.

    Swoje uwagi będę opierał na ofercie Światowego lidera w dziedzinie Ochrony Mgłą - Duńskiej firmy PROTECT.

    Urządzenia Protect Fog Cannon mogą być instalowane tylko przez wyszkolonych instalatorów posiadających odpowiedni certyfikat, takich jak użytkownik matyy czy Pablos321. Chętnych do odbycia przeszkolenia i zdobycia certyfikatu zapraszam do kontaktu.

    viperlodz jeżeli klient chciałby porównać

    UR Fog, chyba najlepszy generator mgły na rynku.
    z profesjonalnym systemem PROTECT proszę o info.
    Link to comment
    Share on other sites

    fogen, Link do porównania systemów:

    Please login or register to see this link.

    Będę miał za jakiś czas UR Fog i chętnie porównam go osobiście z systemem PROTECT. Porównanie ceny i cylindrów robi ogromną różnicę... ale więcej będę mógł powiedzieć jak osobiście sprawdzę te dwa systemy.

    Link to comment
    Share on other sites

    viperlodz Po przejrzeniu "porównania" mogę z całą pewnością stwierdzić, że opierasz się na nieprawdziwych danych " wyssanych z palca". W porównaniu nie zgadzają się żadne dane dotyczące PROTECT, za wyjątkiem wagi poniżej 25 kg. Dla przykładu w ofercie PROTECT jest 5 modeli w cenach od 1195 do 2795 EURO. Sugeruję kontakt z UR Fog i poproszenie ich o rzetelne porównanie do liderów rynku Fog security. Jeżeli forumowicze będą zainteresowani dokładnym sprostowaniem podawanych przez UR Fog informacji z naszej strony to mogę się tym zająć.

    Link to comment
    Share on other sites

    Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że omawiane produkty służą do zabezpieczenia życia i mienia użytkowników. Niektóre z poruszanych aspektów mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo obiektów chronionych mgłą. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać podczas szkoleń organizowanych przez PROTECT.

    Firma UR Fog istnieje nieco ponad 2 lata i wygląda na to, że wyraźnie próbuje zdyskredytować renomowane firmy takie jak PROTECT posiadające kilkunastoletnie doświadczenie w branży Fog Security, rozpowszechniając nieprawdziwe informacje.

    Skoro już „dane” na temat PROTECT zostały przytoczone z zamieszczonym załączniku to przyjrzyjmy się im uważnie:

    Po kolei:

    ( w tytułach zachowano oryginalną pisownię)

    End user price list in euro without VAT

    Fałszywe dane !!!

    W ofercie PROTECT do wyboru mamy 5 modeli od 1095 EURO do 2795 EURO, żadna z podanych cen nie pokrywa się z ofertą PROTECT.

    Speed of fog emission

    Co oznaczają poszczególne wartości z porównania (high, low itp)? W jaki sposób zostały zdefiniowane?

    PROTECT zdobył aprobatę znanego laboratorium CNPP we Francji

    Francuskie, akredytowane laboratorium CNPP przeprowadziło kompletny test generatorów mgły ochronnej zgodnie z normą Unii Europejskiej EN 50131-8.

    Wszystkie porównywane w zestawieniu modele - 600/1100/2200 - Osiągnęły klasę 1

    We Francji zostały wyróżnione 3 różne klasy w zależności od mocy generatora mgły ochronnej:

    Klasa 1: Urządzenie wypełnia 150 m3 pomieszczenia w ciągu zaledwie 30 sekund

    Klasa 2: Urządzenie wypełnia 150 m3 pomieszczenia w ciągu 60 sekund

    Klasa 3: Urządzenie wypełnia 150 m3 pomieszczenia w ciągu 120 sekund

    Prędkość wyrzutu mgły ma znaczenie, ale nie powinna być zbyt wysoka aby możliwy był montaż zgodny obowiązującymi przepisami prawa. Dla PROTECT przyspieszenie szybkości wyrzutu nie jest żadnym problemem co pokazuje funkcja TURBO w modelu 600i która umożliwia wyrzut 600m3 w 30 sekund lub w trybie standard 700m3 w 600 sekund.

    Fog emission in 30 seconds

    Fałszywe dane !!!

    Prawdziwe wydajności poszczególnych urządzeń PROTECT są kilkukrotnie wyższe niż przytoczone przez UR Fog. Dokładna specyfikacja dostępna na www.protectglobal.pl

    Suggested max m2 (3m roof) for 1 machine

    Fałszywe dane !!!

    Na podstawie jakiego wzoru zostało to obliczone?

    12v heater for vehicle use or ext battery

    Genialne… Funkcja, która wyróżnia UR Fog na tle całej konkurencji jest ZABRONIONA w instrukcji tego samego producenta ( na stronie 3 zamieszczonej powyżej instrukcji).

    Zabronione jest również przewożenie naładowanego UR Fog w samochodzie oraz 24 godziny po wystrzale

    To jedna z wad systemów opierających się na ciśnieniowych cylindrach.

    PROTECT nie używa ciśnieniowych cylindrów.

    Time of work without AC

    Fałszywe dane !!!

    PROTECT jest gotowy do strzału około 3 godzin od zaniku napięcia.

    Przy okazji … UR Fog w oficjalnych ulotkach podaje gotowość 2,5 godziny ale w tym zestawieniu podają 3,5 (dezinformacja)

    Optional external battery

    PROTECT można zasilić z zewnętrznego UPS jako podtrzymanie wszystkich funkcji.

    Weight lower then 25 kg

    TAK

    Waga PROTECT od 8 do 22 kg co ma znaczenie przy instalacji.

    Pulse shooting feature

    TAK

    W PROTECT funkcja dostępna we wszystkich modelach w standardzie.

    Easy exchange fog cylinders

    Fałszywe dane !!!

    W PROTECT wymiana zbiornika jest bardzo prosta i nie wymaga żadnego ponownego napełniania ani transportu. Po prostu „wyjmij pojemnik i włóż nowy”.

    cost of recharge in euro without VAT

    Fałszywe dane!!!

    Żadna z cen nie pokrywa się z rzeczywistością.

    A porównując koszty uzupełnienia czynnika należy wziąć też pod uwagę ilość płynu oraz maksymalną wydajność z jednego pojemnika. (ilość strzałów oraz kubaturę) W przypadku PROTECT 2200i może ona sięgnąć 13200 m3 z jednego pojemnika.

    transport cost for recharge

    Fałszywe dane!!!

    W przypadku PROTECT to klient decyduje czy wyrzuca pojemnik do śmieci, czy woli go oddać serwisantowi i dzięki temu zaoszczędzić 30 Euro na wymianie i ochronić środowisko naturalne.

    Wall mounting bracket included

    TAK

    Z tą różnicą, że w przypadku PROTECT uchwyt ten umożliwia również montaż sufitowy (zabroniony dla UR Fog), umożliwiający dokładniejsze skierowanie mgły na chronione strefy oraz montaż ukryty wpływający dodatkowo na poziom bezpieczeństwa i estetykę.

    Nie wspomina UR Fog w zastawieniu o innych faktach takich jak np. 5 letnia gwarancja na generatory PROTECT, dziesiątkach tysięcy zadowolonych klientów PROTECT na świecie itp

    viperlodz, czy taka argumentacja przekonuje Cię, że wyciąganie wniosków po zapoznaniu się tylko z propagandowym dokumentem producenta, który za wszelką cenę próbuje sprzedać cokolwiek nie zawsze okazuje się trafne?

    Proponuję porównanie oby systemów jak będziesz juz miał UR Fog u siebie. Póki co sugeruję nie rozpowszechniać tego typu "porównań".

    Link to comment
    Share on other sites

    fogen, Przekazałem porównanie, które jest dostępne. Nie miałem wcześniej styczności z tymi systemami także napisałem tylko to co wiem. Dziękuję za wyjaśnienie poszczególnych kwestii. Brakuje mi tylko jednej informacji - ile kosztuje kolejny pojemnik?

    Link to comment
    Share on other sites

    viperlodz, jeżeli poważnie myślisz o wprowadzeniu ochrony mgłą do swojej oferty sugeruję udział w naszych szkoleniach technicznych lub zamówienie bezpłatnej prezentacji systemu przez www.protectglobal.pl

    Co do cen płynu:

    Płyn Xtra+ 1,1 l. do urządzeń Foqus, 660i, 1100i, cena 120 Euro całość lub 90 Euro przy zwrocie pustego pojemnika (wystarcza na ponad 4 pełne 60 sekundowe strzały w PROTECT 1100i, 7 pełnych 60 sekundowych strzałów w PROTECT 600i lub 20 strzałów z Foqus )

    Płyn Xtra+ 3 l. do PROTECT 2200i, cena 240 Euro całość lub 190 przy zwrocie pustego pojemnika (wystarcza na 5 pełnych 60 sekundowych strzałów)

    Płyn Xtra+ 0,4 l. cena 90 Euro (jednorazowy worek z płynem stosowany tylko w urządzeniu Qumulus)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...