Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Videodomofon WiFi Z-wave smartbell kickstarter


Guest sztywniak

Recommended Posts

Bardzo fajny projekt.

Skoro to Z-Wave to będzie kompatybilny z Fibaro.

Tylko ze projekt upadł bo nie uzbierali wystarczającej kwoty...

Skoro chcieli stworzyć to za niecałe 300$ to Fibaro powinno zrobić min to samo za 200;) i to nie za rok czysta a max na Wielkanoc ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • z Doorbot-em może być podobnie. Niska cena , brak opłat a z drugiej strony koszty utrzymania drogiej infrastruktury przesyłającej video oraz zespołu rozwijającego oprogramowanie.

    Jeżeli będą opierać się tylko na tym jednym produkcie to i tak za parę lat ludziom pewnego dnia przestaną działać domofony

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Idea fajna ale nie do utrzymania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • poczytajcie sobie przez tłumacza w chrome

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    A do tego dzwiek, Satel wbudowal glosniki i mikrofon w manipulator.

    Widze to tak. System kontroli przejscia ACCO po nacisnieciu przycisku dzwonka przekierowuje obraz z kamery na manipulator, Fibaro jest tez o tym informowane i jesli nie podejdziesz np przez 15s do wideodomofonu (lub jestes poza domem) przekierowuje rozmowe na telefon

    co przekierowuje rozmowę na telefon ? Satel ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:" />

    Oczywiscie ze Fibaro. A wszystko dzieki temu ze Satel nawiazal wspolprace z Fibaro i oba urzadzenia moga miedzi soba wymieniac informacje....

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Jacuś : albo masz udziały w Fibaro albo coś ściemniasz hehe

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    obroń się

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Nie, inne spojrzenie na automatyke i mozliwosci

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Satel sam z siebie napewno nie udostepnil protokolow komunikacji , tym bardziej ze to system alarmowy, wiec napewno maja podpisany cyrograf.

    Pytanie czy satel zacza czuc $ z mozliwosci automatyki, chyba tak spogladajac na ich nowe produkty....

    Pojda wlasna sciezka czy polacza razem sily? Mozliwosci polaczenia napisalem powyzej, system prawie gotowy, tylko to razem zgrac.

    Moze ktos z ktorejs z firm zatrudni mnie jako niezaleznego konsultanta

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> czekam na propozycje

    Ja nawet nie mam Fibaro, oczywiscie przyjme w ramach podarunku za podsuwanie nowych pomyslow

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Jacekkg, specjalnie wcześniej "ciągnąłem" Cię za język, bo to napisałeś to nie takie proste jest jak piszesz. Powiązanie jakie jest w Satel'u nie jest proste w konfiguracji, a z racji, że wymaga interakcji użytkownika (klikanie po manipulatorze) pisanie w tym przypadku o inteligencji takiego rozwiązania jest dla mnie sporym nadużyciem. Najtańszy tablet na androidzie z zainstalowaną appką Fibaro będzie miał większą funkcjonalność, nie wspominając o przewodach, które są Satel'owi potrzebne. Fibaro, czy jakikolwiek wideodomofon z WIFI jest konfiguracyjne w zasięgu przeciętnego, słaboogarniętego użytkownika. I tego szukają piszący w tym poście.........

    Link to comment
    Share on other sites

    ale chyba masz satela? wiec czemu go nie połaczyć z fibaro?

    i po co klikać na panel satela? przecież oba systemy mają być połaczone (80% urzytkowników ma miedzy nimi komunikacje) , wystarczy to zacieśnić

    Fibaro ma swoich programistów , żaden problem żeby to dograć - kwestia zobaczenia przez nich zapotrzebowania na taki ststem

    Link to comment
    Share on other sites

    Jacekkg, SATEL połączony mam z Fibaro od początku, lecz funkcjonalność o której piszesz jest nieosiągalna w takim kształcie jak przedstawiasz. Sama teoria, że są we/wy plus integracja z Fibaro ma się nijak do rzeczywistości.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jacekkg, SATEL połączony mam z Fibaro od początku, lecz funkcjonalność o której piszesz jest nieosiągalna w takim kształcie jak przedstawiasz. Sama teoria, że są we/wy plus integracja z Fibaro ma się nijak do rzeczywistości.

    Nie mow tego mi tylko tym co zrobili Fibaro.

    Wszystko jest mozliwe , kwestia programu. Ale to trzeba dzwonic do fibaro w tej sprawie.... Duzo telefonow, maili = wkoncu zrobia pelna synchronizacje

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Nie mow tego mi tylko tym co zrobili Fibaro.

    Wszystko jest mozliwe , kwestia programu. Ale to trzeba dzwonic do fibaro w tej sprawie.... Duzo telefonow, maili = wkoncu zrobia pelna synchronizacje

    Jacekkg : Ty widziałeś to urządzenie na oczy czy tylko w katalogu ?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Jacekkg, nie zrozumiałeś mnie. Chodzi o to, że robienie tego przez Satel'a jest zbyt kosztowne, czasochłonne i trudne pod względem programowym (ale nie niewykonalne). Łatwiej jest za pomocą wbudowanej w Fibaro powiązania wideofurtki, lub za pomocą podobnych jak rozpatrywane w tym wątku urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • eeeee już wiem o co chodzi

    Jacekkg nie wie jak działa videodomofon w Fibaro i dlatego nie możemy się zrozumieć.

    W Fibaro całą funkcjonalność obsługi videodomofonu bierze na siebie Helios.

    To on zapewnia transmisję dźwięku i obrazu, HC2 tylko wymienia z nim informację.

    Żeby to zadziałało tak jak Ty chcesz to Fibaro musiałoby zapewnić całą obsługę streamingu po IP z kompresjami itd....

    i to tylko po to żeby wyświetlić obraz na manipulatorze Satela

    Po co się ograniczać satel-em, to już lepiej dodać to do aplikacji na Ipad-a lub Androida, dużo większe możliwości ale i tak potrzebne jest to coś co będzie serwerem SIP dla tej usługi.

    Z ciekawostek dodam tylko że jak już ktoś ma taki manipulator to fajnie i w prosty sposób można zrobić sobie przyciski do uruchamiania scen w Fibaro.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    serwer sip w hc2 już mamy - pewnie asterisk. Obraz w videofurtce wystarczy w jedna stronę. Kwestia klienta voipowego w aplikacji. W temacie voip siedzę kilka lat. Kombinuje żeby wykorzystać tania bramkę pap2. Ustawilem, aby podniesienie słuchawki wybieralo ustalony numer. W hc2 zrobiłem dwa konta voip do których zalogowaniem bramkę i aplikacje voip. Podniesienie słuchawki powoduje dzwonienie aplikacji i możliwość rozmowy. Brakuje aby było to powiązane z aplikacja, wideo furtka i przyciskiem rygla. Marzeniem była by możliwość ustawienia konta sip u operatora voip i odbieranie domofonu na świecie na dowolnym numerze telefonu. W temacie voip mogę pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    bliźniacze urządzenie jak to z tematu jest dostępne pod linkiem

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Czy skybell można zintegrować z wideofurtką fibaro?

    W dokumentacji napisali że integracja na razie nie jest dostępna a urządzenie niestety nie ma przekaźnika do elektrozaczepu. Jeśli nie da się zintegrować to będzie trzeba używać dwóch aplikacji - jedną do podglądu a drugą do otwarcia furtki.

    Link to comment
    Share on other sites

    Coraz bliższa jest chwila, w której muszę podjąć wybór formy obsługi furtki, tylko że na pewno nie stać mnie na zakup Heliosa czy Mobotixa.

    Czy może ktoś ze SpecFibarowców poradzić mi jakieś alternatywne rozwiazanie w postaci zestawu elektrozaczep + kamera ip( może być nawet kopułkowa - mam na nią miejsce na słupku przy furtce ) + moduły fibaro, aby to owocnie współpracowało potem z całym systemem?

    Mam na to budżet ok 1500 zł (furtka 12m od domu, w zasięgu wifi) -czy mam szansę na jakieś rozwiązanie?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest GrZeCh
  • Topic Author
  • Przy odrobinie samozaparcia mozna zrobic sobie samemu bardzo rozwojowy dzwonek z Raspberry PI i kamery noir:

    Please login or register to see this link.

    Dodatkowo wolne wyjscia na malince moga pozwolic nam sterowac innymi rzeczami jak np. brama wjazdowa na teren posiadlosci. No ale wiadomo kamera czujnika ruchu nie ma wiec albo trzeba by bylo poszukac oddzielny czujnik albo programistycznie monitorowac obraz z kamery a nie jestem pewny czy malinka by temu podolala (chociaz z drugiej strony nie wiem jak u Was ale u mnie akurat bramka jest przy ulicy i praktycznie nie widze sensu czujnika ruchu poniewaz ciagle by byl wzbudzany).

    EDIT: Oczywiscie cenowo srednio to wypada w porownaniu z gotowym rozwiazaniem skybell ale tak jak mowie malinka daje wieksze mozliwosci rozwojowe no i mozna samemu sobie ja obsluzyc, a poki co skybell nie udostepnia mozliwosci integracji.

    EDIT2: Dla miejsc w ktorych nie ma zasilania mozna sie pokusic o zasilanie sloneczne (w przypadku polaczenie wylacznie wifi mozna kupic Raspberry Pi w wersji A majace mniejsze wymagania dotycace zasilania i wiadomo brak portu LAN):

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Pozwolę sobie podwiesić się pod temat za swoimi doświadczeniami z bliźniaczym rozwiązaniem o nazwie DoorBot (

    Please login or register to see this link.

    )

    Zakup i dostawa przebiegły nad wyraz sprawnie i w ciągu 7 dni miałem urządzenie na biurku, niestety na tym kończą się moje pozytywne doświadczenia z tym urządzeniem.

    Po konfiguracji przy naciśnięciu przycisku dzwonka sygnał dzwonienia docierał do iPhona, otwierała się aplikacja do prowadzenia wideo rozmowy i .... koniec.

    Czasami w iPhonie pojawiała się jedna klatka obrazu, ale częściej nie pojawiało się nic, totalna "zwiecha" O komunikacji głosowej w ogóle nie mogło być mowy.

    Tak męczyłem się tym przez kilka dni testów szukając przyczyn w swojej sieci i czytając wszystkie dostępne na stronie producenta "faq". Aż pewnego pięknego poranka urządzenie zamilkło na dobre. Nie pozostało mi nic innego jak kontakt supportem, odpowiedź przyszła bardzo szybko, że chyba coś za zasilaniem i mam całość ponownie naładować a potem przeprowadzić zdalną aktualizację oprogramowania. Po zrobieniu wszystkiego zgodnie z opisem urządzenie poza miganiem "niebieskim oczkiem" zamilkło na dobre podobnie jak support - od tego czasu pomimo kilkukrotnych maili z opisem problemu i prośbą o kontakt - totalna cisza !

    Podsumowując, jednak lepiej opierać się na rodzimych rozwiązaniach niż szukać wynalazków w dalekiej Kalifornii

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...