Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Ciekawa kamerką IP WiFi za śmieszne pieniądze dla Fibaro


AppleMobile

Recommended Posts

Wczoraj przyszły do mnie te kamerki - potwierdzam, że są bardzo fajne, a za te pieniądze, to trudno wybrzydzać. Instalują się bardzo łatwo, choć należy pamiętać o kraju pochodzenia tego sprzętu.

Mam jednak pytanie, być może ktoś będzie w stanie mi pomóc:

Kamera ma możliwość zapamiętywania zaprogramowanych pozycji (chyba 15). Z poziomu samej kamery nie ma problemu zarówno z zapisaniem pozycji, jak i jej przywołaniem. Chciałem zrobić sceny, w których kamera w określonym momencie przejdzie do danej pozycji i np. wyśle zdjęcie.

Pomyślałem, że najlepiej będzie zrobić wirtualne urządzenie z przyciskami do dodatkowego sterowania pozycjami kamery. Niestety nie mam pojęcia, jaką komendą z zewnątrz przywołać zapisaną wcześniej pozycję na kamerze.

Gdzieś znalazłem takie coś:

Please login or register to see this link.

Niestety po wpisaniu takiej komendy w przeglądarkę, dostaję wezwanie do wpisania loginu i hasła - po wpisaniu prawidłowych danych, prośba pojawia - i tak bez końca. Efektu brak.

Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat, będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Niestety - ciągle to samo. Sprawdziłem nawet na innej przeglądarce. Po tej komendzie pojawia się ostrzeżenie o niebezpiecznej witrynie, poczym znowu pojawia się prośba o hasło:

Nazwa użytkownika lub hasło dostępu do obszaru „GoAhead” na 10.0.1.33:81 są nieprawidłowe. Upewnij się, że podajesz właściwe informacje i spróbuj ponownie.

Hasło na pewno jest dobre - nawet utworzyłem specjalnie dane do logowania na użytkownika (operatora).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, ja też jedną nabyłem, jednak mam problem, po dodaniu i wpisaniu danych kamera nie przekazuje obrazu do Fibaro. Kiedy zaloguję się do fejsu kamery po jej IP kamera w Fibaro ożywa, jednak czasem się gubi i nie jestem w stanie jej wskrzesić bez logowania do samej kamery. Efekt ten występuje natychmiast, gdy aktywuję funkcję zdjęcia z kamery na ekran główny. Obraz po pierwszym zdjęciu znika, a gdy w tym momencie mam aktywny panel z IP kamery wyskakuje ponowne logowanie. Macie jakieś pomysły? Kamera zachowuje się tak samo na typie IPCam jak i Foscam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wygląda jak foscam, ale z foscamem nie mam żadnych problemów

(nie jestem dystrybutorem foscama jak by co

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja ostatnio znalazłem coś takiego

zew, 720p, tylko po kablu, bez POE

Please login or register to see this link.

za stówę z przesyłką z chin

ja na swoją czekam, zobaczymy czy coś z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • mrq, mialem to samo na poczatku. Zmienilem przegladarke na chrome przy konfiguracji kamry i zaczelo dzialac bez zarzutu do dzis.

    Link to comment
    Share on other sites

    Próbowałem i FF i Chrome - nadal to samo, taki urok tej Chińszczyzny pewnie, a szkoda. Ale przynajmniej w chińskim panelu ustawiłem pozycję do której ma wracać to jak się co 8 godzin kręci bez pojęcia to pokazuje to miała pokazywać.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...