Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Pomoc techniczna


adamz9

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do kogoś z fibaro czy e-mail do pomocy technicznej na stronie fibaro.com jest prawidłowy ?? Napisałem trzy maile w ciągu dwuch tygodni wszystkie zostały bez odpowiedzi dlatego wydaje mi się że coś jest nie tak

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie zadzwonisz do supportu? Maile na które nie otrzymujemy odpowiedzi są na ogół z problemami trudnymi lub niemożliwymi do wykonania... przynajmniej z mojego doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Nawet na trudne pytania odpisują. Zawsze odpisują, a wierzcie mi, że potrafię ich pomęczyć. Telefonowanie to zły pomysł, bo jak problem skomplikowany to nie mają czasu nawet się zastanowić

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Mi na początku też odpisywałem ale z czasem czekałem coraz dłużej na odpowiedz najpierw fo 3-4 dni potem 6-7 a teraz żadnej odpowiedzi. Dlatego się trochę martwię. Napisałem też do działu reklamacji też bez odpowiedzi wszędzie gdzie piszę zostaje zignorowany.

    Link to comment
    Share on other sites

    Dziwne, nie miałem z tym kłopotów. Może wasil ma rację - zadzwoń i spytaj czy maile "dochodzą"

    Link to comment
    Share on other sites

    @adamz9 osobiście zbadam sprawę i sprawdzę co się dzieje, że nie dostaje Pan odpowiedzi.

    W przeciągu 72h skontaktujemy się z Panem.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • @b.kreczmer Witam miał ktoś się ze mną skontaktować miną koleiny dzień i nic

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
  • Topic Author
  • b.kreczmer, Znowu ta sama historia piszę i bez Odpowiedzi a centraln się wiesza co 3-4 godziny powoli tracę cierpliwość.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Co rozumiesz pisząc o wieszaniu się? Mógłbyś napisać coś więcej? Może wspólnymi siłami pomożemy.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Wiesza się nie wysyła żadnych powiadomień nic nie działa nie można zalogować się do centralki nie widać jej w sieci. Po resecie wyłączeniu i włączeniu do prądu wszystko działa przez 3-4 godziny i znowu wisi czasem pochodzi cały dzień. Mam raptem 3 czujniki ruchu, czujnik zalania, 5 kamer i jeden włączni 2x1,5 Kw, to chyba nie dużo ?? Mam HC lite. Nie wspomnę o dostępie zdalnym który praktycznie nie działa wcale. Po proszono mnie żeby nic nie ruszać jak się centralka zawiesi miał mi ktoś z Fibaro pomóc. Na co dzień nie mam dostępu do centralki specjalnie przyjechałem żeby to zrobić.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...