Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


INTEGRACJA CZUJNIKA WIATRU I DESZCZU OD WIATRU Z FIBARO


Guest Paweł Świerczyński

Recommended Posts

Guest Paweł Świerczyński

Święta tuż tuż, ale my jeszcze nie myślimy o świętowaniu

Jak pamiętacie ostatnio testowaliśmy czujnik wiatru oraz czujnik deszczu od FAKRO. Musimy przyznać że czujniki działają bardzo dobrze !

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Video poniżej:

Link to comment
Share on other sites

Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • czujnik deszczu musi być spięty z centralką pogodową Fakro

    Link to comment
    Share on other sites

    Z tego co wiem czujnik załącza się tylko powyżej 40km/h i nie można tego zmienić?

    W przyszłym miesiącu będę testować czujnik wiatru pod 0-10V;)

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Właśnie to 40 km/h jest chyba trochę przesadzone

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    No trochę dużo. Dla rolety ok, ale przy markizie i roletach fasadowych nie zdaje egzaminu. Do fasadowych w zależności od grubości trzeba je podnosić nawet już od 20km/h przy dużej powierzchni.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Na moje oko i siłę dmuchnięcia info do modułu idzie już przy 10-15 km

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Pablos321, Nieźle jak umiesz tak ocenić siłę dmuchnięcia. W takim razie źle działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • viperlodz siła dmuchnięcia wcześniej była mierzona naszym salonowym Anemometrem

    Czujnik ultradźwiękowy nie dojechał na czas, jak przyjedzie zrobię korektę, obiecuje...

    Link to comment
    Share on other sites

    Powstrzymam się od komentarza siły dmuchnięcia, która za każdym razem jest "taka sama"...

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • I tu się z Tobą zgodzę , powstrzymaj się od komentarza.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Niezły z Ciebie "dmuchacz" Pawełku

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Z tego co wiem to nikt nie narzeka;)

    Link to comment
    Share on other sites

    Mam oba czujniki jednak centralkę pogodową zastąpiłem tanim sterownikiem plc który zlicza impulsy/s. W ten sposób sam ustalam sobie próg załączania. Wyjście sterownika podpięte do UBS. Do drugiego wejścia UBS wpięty jest czujnik opadów. Czujnik opadów nie jest zbyt trwały.

    W przeciągu 2 lat musiałem go wymienić bo warunki wyżarły płytkę czołową.

    Wadą takiego rozwiązania, w porównaniu do czujników 0-10v jest brak informacji w HC2 o sile wiatru czy też wielkości opadów. Dlatego czekam z niecierpliwością na testy z czujnikiem 0-10v

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Paweł Świerczyński
  • Topic Author
  • Zobaczymy też jestem tego ciekawy. Kwestia Fakro jest o tyle fajna że jest ja wstanie zamontować i skonfigurować każdy. Przyznam że miałem nadzieje że HC2 wykryje urządzenie jako czujnik wiatru i czujnik deszczu natomiast wykrywa urządzenie po prostu jako pilot. ( testowane na 3x i 4x )

    I tak na prawdę sprowadzą się do asocjacji danego kanału centralki Fakro z modułem np: rolety. Jest to o tyle wygodne że jak padnie centrala w czasie dużego wiatru to markiza czy roleta się zamknie. Niestety nie ma możliwości regulacji prędkości wiatru ani zmiany czułości czujnika deszczu.

    Myślę że urządzenia spełnia swoja funkcje i w momencie zagrożenia wykona swoją czynność poprawnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Zgadzam się w 100%. Jeśli chodzi o niezawodność czujników to też jest 100%, czego niestety nie mogę powiedzieć o UBS. Dlatego aby mieć pewność że w przypadku ulewy okna dachowe się pozamykają ratuję się niezależnym układem który to realizuje.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest JakubM
  • Topic Author
  • Fakro daje możliwość zmiany momentu zadziałania czujnika wiatru ale tylko w skali <40km/h.

    Mogą to zrobić poprzez przeprogramowanie czujnika bezpośrednio przed zakupem (przynajmniej taką informację dostałem od automatyka Fakro).

    PS. Panowie z Krakowa dzięki wielkie za przetestowanie, bo potrzebowałem na szybko dla klienta

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja tu myślałem że fakro wypuściło czujniki przekładające siłę wiatru na napięcie i szukałem na stronach fakro, a tu prezentacja czujnika powyżej 40km/h.

    Z czujnikami wiatru "walczyłem" rok temu na instalacji w berlinie. Skończyło się na podobnym czujniku firmy nice (klient kupił wcześniej i się uparł). czujnik ma czujnik nasłonecznienia i wiatru i można go programować urządzeniem serwisowym, ale daje impuls "opuść" jak mocno słońce świeci i podnieś jak mocno wieje. Podpiąłem do fibaro shutter i asocjacją spiąłem z resztę marki i rolet.

    Jak centralka nie zadziała to asocjacja zwija rolety, a później może robić co chce.

    Dobry kalibrowany czujnik wiatru to koszt ok 1000zł netto np Krakowskiej firmy. Więc pozostaje pytanie czy będziemy zmieniać przy jakiej sile wiatru wykonywać czynność czy starczy nam inf. o podmuchach.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...