Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Natężenie oświetlenia w motion sensorze


buliyo

Question

Witam, trochę walczę z motion sensorem i będę wdzięczny za porady w jaki sposób skutecznie zwiększyć czułość czujnika oświetlenia.

Zmniejszyłem, próg parametru nr 40 na 50lux ale w dalszym ciągu potrafi być tak, że po podniesieniu rolet zostaje 0lux, dopiero po jakimś czasie wskoczy 30..

Co istotne mam zamontowane oczko w dość zacienionym narożniku za kominem i nie ma tam jakiś ekstremalnych skoków oświetlenia.

Coś jeszcze można zrobić, czy np. jest sens zmniejszania parametru 40 do np. 10lux?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam.

Wtrącę swoje trzy grosze na temat motion senser.

Mój egzemplarz tak samo jest mało czuły na pomiar światła, próbowałem go reklamować wysłałem do serwisu lecz mi go odesłali stwierdzając, że jest sprawny.

Mam w domu AreoLabsa 4x1 i jak je postawiłem w jednym miejscu to AreoLabs wskazywał ok 400 Lux a motion sensor w porywach do 70 Lux. Taka mała czułość praktycznie go eliminuje z zastosowania ponieważ jeżeli ustawi się niski próg dzień/noc to z kolei wieczorem jak zapali się światło oświetlenie przekracza np próg dzień/noc i światło gaśnie na chwile, żeby czujnik światła znowu zmierzył światło poniżej progu dzień/noc i załączył światło. Próbowałem żonę uszczęśliwić automatyzacją światła kuchni to po paru dniach kazała mi wywali to całe fibaro w ....... Urządzenie z założenia ma fajną funkcjonalność lecz jak zwykle nie dopracowane a podpowiedzi typu "skieruj w kierunku okna" mijają się chyba z celem bo załączenie asocjacji jak przeleci gołąb lub samolot to chyba jest do d...y.  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiesiekr nie dyskutuje z tym co napisałeś bo pewnie masz racje a napisałem tylko jak działa to cudo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> co tez potwierdził A.Socha i łatwo jest to znaleść na forum. Z tego co pamietam uczestniczyłeś w tez samej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

powertech wszystko się zgadza, ja tylko napisałem moje zdanie na temat przydatności tego urządzenia. 

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tyle, że jak oko ustawię w kierunku okna to bez problemu łapie 400lux, chodzi bardziej o dużą bezwładność czy nawet przekłamywanie przy słabym oświetleniu..

    Jeśli ten temat był już poruszany to będę wdzięczny za jakiś namiar bo nie mogę natrafić na niego..

    Chociaż teraz np.. w salonie zapalonie przy zapalonych 8 źródłach 40W pokazuje mi motion sensor 23 luxy kiedy głupi iphone w tym samym miejscu wskazuje prawie 100lux.

    Oczywiście nie możliwe aby tak niski poziom był przy tylu źródłach.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    niestety - myslalem o stworzeniu zaleznosci utrzymujacej żądaną jasność w pomieszczeniu wzgledem ilosci swiatla co wpada - a okazuje sie ze "tą kulkę" to mogę zastosować co do innych bardziej perwersyjnych zastosowań a na pewno nie do mierzenia światła i temperatury

     

    z tego co widze to temperatura też jest przekłamana na przynajmniej 5 stopniu w górę (albo moje netatmo kłamie)

     

    są wogóle jakieś bardziej responsywne i działające rozwiązania podające mi ilość lux co wpada na czujnik? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Weryfikacja temperatury motion sensor Fibaro z wzorcowym termostatem Davis Vantage.

    Motion sensor : 22,1 C

    Davis : 21,9

     

    Na obrazku dowód.

    Może masz źle zamontowany ten czujnik lub uszkodzony lub źle ustawiony....

    Wrzuć jak masz ustawione parametry i gdzie w jakim otoczeniu jest zamontowany i na jakiej wysokości.

    Netatmo może kłamać nawet o więcej , już o tym pisaliśmy na forum.

     

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

     

    Popatrz na parametr 42 - Czas miedzy kolejnymi raportami z wartością natężenia światła. Ze swoim FGMSem się owalczyłem jak głupi bo mi pokazywał jakieś przedziwne wartości, potem okazało się, że pomiar chciałem co 30 minut (1800 sekund) wykonywać, a klepnąłem 18000 tys. sekund. Wyszło mi, że w nocy raportował oświetlenie popołudniowe i nie reagował.  Poprawiłem i zaczęło sensownie działać. Inna sprawa, że mój cierpi na coś, co nazwał bym "nadczułością" - raportuje powiedzmy 100 lux, ustawiam 75 jako próg trybu "NOC"  dla PIRa, a ten diabeł wcielony, Sauron jeden i tak się włączy. Co do przekłamania temperatury - parametr 66 to offset temperatury - może tam coś jest ustawione? I jeszcze parametry 60, 62, 64. Niestety, jest to urządzenie bateryjne i pomiar nie jest ciągły - przynajmniej domyślnie

     

    Pozdrawiam

    Artur 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...