Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Spalony roller shutter.


Guest damian

Question

Guest damian

Drugi dzień świąt, ktoś by pomyślał że spędzam ten dzień na obżeraniu się, ewentualnie na oblewaniu wodą rodziny. Nic bardziej mylnego, spędzam go wraz z Fibaro, wyciągam kostki ze ściany, zamieniam designerskie włączniki na jakiś stary szmelc, bo roller-shutter postanowił eksplodować w ścianie.

 

Status na dzień dzisiejszy:

Żona wściekła,

Gołąbki i bigos stygną,

brudna od dymu ściana w łazience,

spalony ROLLER-SHUTTER,

ubrudzony i udymiony włącznik rolet,

rolety stoją,

bezpiecznik wywaliło,

sceny sterujące roletą w łazience nie działają,

"inteligentna dyskrecja" w łazience zapewniana przez fibaro w oparciu o porę dnia, światło i obecność w łazience poszła się walić na ryj - trzeba sobie samemu zamykać.

 

Wszystko da się naprawić, poza spierniczonym świątecznym nastrojem, zarówno żony jak i moim oraz syna. 

Dziękuję Wam, Fibaro Team. 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Damian, czy możesz się skontaktować z supportem w kwestii wysłania modułu na gwarancję? Dopiero wtedy będzie możliwe stwierdzenie, co było przyczyną awarii.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Strange color coding.

I can not see the picture if it is properly connected.

Yellow / green is earth? and is normally not connected to the module.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli coś jest nie tak w konstrukcji modułu. Jak mój wystrzelił ogniem to serwis Fibaro olał temat i odesłał mi moduł nie naprawiony ( był po gwarancji ). Pewnie nawet nikt się nie zastanawiał dlaczego poszedł z niego ogień. Może jak komuś się chata spali to kogoś ruszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Po kilku miesiącach działania dzisiaj ni z tego ni z owego bez żadnej przyczyny spalił mi się jeden z ośmiu roller shutter w wersji 221

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> wywalając zabezpieczenie w tablicy.

A ponieważ jest bez gwarancji, kupiony kilka miesięcy temu na all... pozwoliłem sobie zajrzeć do środka.

W wewnątrz wygląda ja zapomniany placek zostawiony w piekarniku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Zaznaczam że instalacja w budynku jest nowa wykonana w poprzednim roku w czasie przebudowy całego domu i odpowiadająca obecnym normom.

generalnie szykowana pod moduły fibaro łącznie z puszkami z tak zwaną "kieszenią" by było odpowiednio dużo miejsca.

mam pytanie do Pana  j.nowacki  na jaki mogę wysłać ten moduł by mogli Państwo zobaczyć co mogło być przyczyną tego wydarzenia?

Moduł nie jest już mi potrzebny, a może przyczyni się do rozwoju  i poprawy następnych wersji roller shutter'ów

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Tak więc zamiast wyrzucić go do śmieci wolę odesłać do działu rozwoju firmy Fibar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...