Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

ściemniacz i niedziałający klawisz sterujący po jakimś czasie


ziutus

Question

Cześć,

 

Mam dziwny problem. Podłączam właśnie ściemniacze do oświetlenia i mam problem. Po kliku-kilkunastu minutach ściemniacz przestaje reagować na przyciski sterujące na przełączniku w ścianie. Mogę go włączyć z aplikacji na telefonie i wtedy włącznik działa. po kilku, kilkunastu minutach przełącznik znowu nie działa. Przełącznik jest bistabilny. soft to oczywiście najnowsze 4.040.... Podejrzewam że mogłem coś w opcjach pomieszać ale nie widzę niczego, co mogłoby to spowodować... Ściemniacz steruje zwykłą żarówka...

 

Edit: po jakimś czasie pomaga tylko odłączenie z prądu i działa znowu jak powinno

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam

 

Mam ten sam problem - sprawdzałem na włącznikach monostabilnych i bistabilnych i ekekt jest taki sam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • usuń i dodaj do systemu, sprawdź czy szablony są dobrze do urządzenia dodane. 

    u mnie to pomogło...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wersja 2.2  - Ale jak pisze Ziutus usunięcie o ponowne dodanie urządzenia pomogło

     

    Dziękuję

     
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam, 

    mam ten sam problem, dzieje się cała sytuacja na kilku tych samych wyłącznikach, usuwanie i dodawanie, odłączenie prądu i nawet wymiana na nowe moduły mi w tych miejscach nie pomogła, wyłączniki bistabilne w 100% sprawdzone, działają. Dodam że problem mam tylko z dimmerami połączonymi w asocjacji z innym dimmerem. Drugi przycisk działa, asocjacja działa, od razu załącza drugiego dimmera, ale żarówkę podłączoną pod tego dimmera, dopiero jak drugi raz wyłączę i włączę. W czym może być problem, bo nie mam już żadnej wymówki przed klientem na zaistniałą sytuację.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Po zmianie tego parametru wszytskie moduły działają bez problemów, ale tym sposobem znika efekt płynnego przejścia przy zmianie poziomu oświetlenia i zapalania/gaszenia dimmera, który się klientowi podobał.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy Dimmery mają ustawione jakieś urządzenia w 2 grupie asocjacyjnej? Jeśli tak rozważ proszę zmianę tego mechanizmu na scene activation.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam, odgrzewam stary temat ale mam dokładnie taki sam problem. Przy zmianie parametr 10 na 0, działa. Usunięcie/dodanie nie pomaga.

    Edited by Bafoo
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jest to błąd fw w starych ściemniaczach, jedynym rozwiązaniem jest zmiana parametru 10 na 0. Mam taki jeden ściemniacz i niestety w przypadku kiedy używam w nim drugiego klawisza musiałem przestawić 10 z 1 na 0.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tylko, że ja nie używam S2, z punktu widzenia dimmera to rozpoznaje stan zwarty/rozwarty pomiędzy S1 a Sx.

    mam podłączony wyłącznik schodowy wg schematu:

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    2.2

     

    Please login or register to see this code.

     
     
    Edited by Bafoo
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W 2.2 błąd już był poprawiony, u mnie już nie występuje a mam takich starych kilka. Problem mam tylko w tym z fw.1.9

    Poniżej konfiguracja mojego przykładowego Dimmera z fw 2.2 który działa prawidłowo.

    Czy robiłeś test podłączonego Dimmera ale bez podłączenia przełączników do Sx S1 tylko w to miejsce podpiętego na krótko jakiegoś włącznika. Chodzi o to aby wykluczyć czy Dimmer nie głupieje bo przewody coś zbierają (indukują). Jeśli nie spróbuj z takim jednym przyciskiem na krótko przy Dimmer'e, czy wtedy też dojdzie do blokady. A i jakie masz żarówki wpięte w obwód LEDy, LED'y ściemnialne, stare oszcczędne, zwykle, halogeny?

    Please login or register to see this code.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    też myślałem o indukowaniu się napięcia i robiłem test z zworką zamiast przełącznika - efekt ten sam, tzn po "resecie" zasilania działa prawidłowo przez kilka minut (może 3 minuty) a potem to samo, tzn nie reaguje na zmiany stanu wyłącznika... przejrzę jak Ty masz to ustawione

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jest też opcja, że moduł siadł. Miałem tak u klienta, że przestało działać prawidłowo raportowanie z klawisza natomiast bezproblemowo działało po sieci. Po wyłączeniu zasilania chwile działał prawidłowo.

    Po wymienie modułu działa już rok bezproblemowo. Pamiętam, że coś było przepalone na module jak wysłałem na gwarancję.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    znalazłem dzisiaj chwilę i zresetowałem go, dodałem i to samo. Tzn parm10 musi być na 0. Dziwne jest to, że z centralki mogę go ściemniać.

    Najnowszy fw to 2.2 czy 2.3?

    Edited by Bafoo
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...