Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Roller shutter 2 + CAME


raffsa

Question

Chciałem przerobić bramę garażową wywaliłem sterownik inell rolety garażowej, założyłem fibaro przeprowadziłem kalibrację wszystko śmiga.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />. Pora na odbiornik pilota CAME SPACE RE431SP ( ten sam pilot do bramy wjazdowej i garażowej ) i ZONK

 

FIBARO nie REAGUJE. Okazuje się że odbiornik ma możliwość regulacji czasu 1s, 1,5s i 3s, ale dla FIBARO owa 1s to za dużo i rzeczywiście przyduszając klawisz S1 na dłużej fibaro nie reaguje, muskając przycisk wszystko jest ok. 

 

Pilot jest niezbędny jakieś propozycje ewentualnie przydał by się dodatkowy parametr w konfiguracji fibaro by dostosować się do tych odbiorników, 

 

Pozdrawiam 

Rafał

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może wykorzystać wejście jako przycisk bistabilny, tylko, że wtedy trzeba by mieć jakiś przekaźnik z pamięcią i wyjściami no/nc albo ekspander dwukanałowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tylko w tym wypadku mam Otwórz - STOP  - Zamknij - STOP na bistabilnym to się zaklikam i wtedy tylko będzie  Otwórz i Zamknij. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tylko w tym wypadku mam Otwórz - STOP  - Zamknij - STOP na bistabilnym to się zaklikam i wtedy tylko będzie  Otwórz i Zamknij. 

     

    Tak, niestety to ograniczenia operacji z przyciskiem bistabilnym.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ale i tak jest coś nie tak !!! druga brama przesuwna napęd 2 kanałowy CAME jeden otwiera bramę drugi dałem impuls na fibaro, wczoraj  działało co 10 raz ( winna długość impulsu ) a teraz sprawdzałem działa bez problemu za każdym razem :- )  cuda czy co. 

     

    Chyba dam jeszcze jedną szansę CAME SPACE RE431SP i FIBARO zostawię na noc i przetestuję rano. ale żona musi mieć wolne bo inaczej mam pobudkę przed 6-tą.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...