Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z 2x1,5KW switch


globart

Question

Mam dwa nowiutkie switche v.2.2 i HC2 z 3.600. Dodałem pierwszy i zauważyłem, że nie ma szablonu parametrów. Pomyślałem, że coś nie halo przy dodawaniu poszło, więc restart i próba usunięcia. Bez skutku. Switch nie chce się usunąć, a klikanie powoduje włącz/wyłącz switcha (???). Pomyślałem, że może coś ze switchem, więc dodałem drugi. To samo: nie ma parametrów i nie da się usunąć. Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przejdź na 4.x i nie będzie problemu. Wersja 3.6 nie jest aktualizowana już od jakiegoś czasu i może nie być kompatybilności z najnowszymi modułami również tymi spod znaku Fibaro. Wersja 4.042 jest już całkiem niezła, więc może warto zaryzykować i spróbować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

"Całkiem niezła" nie oznacza "działa w pełni stabilnie".

Wersji 4.042 jeszcze sporo brakuje do bycia oficjalną "stable", sam Fibaro team podając nową aktualizację daje bogatą listę "known bugs", więc proszę Cię wasil, nie polecaj innym instalowania czegoś co działa na słowo honoru.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nigdy nie będzie w pełni stabilnego softu,jest to niemożliwe. Tysiące różnych konfiguracji, setki różnych urządzeń, różne ustawienia, własne pisane sceny, układy domów,problemy z zasięgiem itp. Według mnie,dla tak rozbudowanego środowiska Z-wave, problemów producentów z prawidłowym zaimplementowaniem bibliotek Z-wave (chociażby Danfoss) będzie bardzo trudno stworzyć STABILNĄ wersję.

 

Wersja 4.042 jest jedną z lepszych w ostatnim czasie z którymi da się żyć. Oczywiście jeszcze dużo pracy przed Fibaro, ale jakaś podstawa w końcu się pojawiła. Poza tym jak czytam,że temu nie działają PUSH, temu panel alarmu, jeszcze komuś coś innego a mi osobiście to wszystko działa bez większego problemu, to zastanawiam się w czym tak naprawdę jest problem?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest sztywniak

@wasil: proszę Cię, niech ciężko pracują, żeby to co obiecali działało. Może ty działasz w jakimś innym wymiarze ale w naszym rzeczywistość wygląda to całkiem inaczej. Cierpliwie czekamy i dopingujemy chłopaków do jak najcięższej pracy.

Nikogo tu nie interesuje wersja z jaka da się żyć lecz przełomowy , nowoczesny i innowacyjny produkt. Daj spokój. Czekamy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jestem w stanie zrozumiec, stary system - nowe kostki = problem,  ale dlaczego do jasnej Anielki ,nowy system - stara kostka = problem??

mowie oczywiscie o ver 1.4   2x1.5

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest damian

Bo f-team dba aby "jedna z lepszych" wersji softu nie była zbyt dobra. Dozują nam pozytywne doznania.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@wasil: proszę Cię, niech ciężko pracują, żeby to co obiecali działało. Może ty działasz w jakimś innym wymiarze ale w naszym rzeczywistość wygląda to całkiem inaczej. Cierpliwie czekamy i dopingujemy chłopaków do jak najcięższej pracy.

Nikogo tu nie interesuje wersja z jaka da się żyć lecz przełomowy , nowoczesny i innowacyjny produkt. Daj spokój. Czekamy.

 

Absolutnie się z Tobą zgadzam Rysiu, mają pracować bardzo ciężko i poprawić jeszcze ogrom problemów które są na chwilę obecną. Mimo wszystko jest to jedna "z lepszych" wersji które w ostatnim czasie zostały zaprezentowane, co nie oznacza, że jest wersją STABILNĄ 

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" /> kilku miesięcy jeszcze brakuje 

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

 

Wiem i zdaję sobie sprawę, że wszystkim skończyła się już cierpliwość, obiecanki cacanki itp. ale ja daje chłopakom szansę i staram się ich dopingować. Mam nadzieję, że skończą się wodotryski a rozpocznie się mozolna praca w poprawianiu tego co jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

w temacie "Problem ze switchem 2x1,5 kW". Dodałem urządzenie, ustawiłem czas wyłączenia przekaźnika po 1 sekundzie (bo to do sterowania bramy)  i teraz: klikam w przeglądarce włącz -> przekaźnik przeskakuje tam i po sekundzie z powrotem ale w systemie pozostaje na ON. Naciskam ponownie ON i znowu przekaźnik przeskakuje tam i z powrotem. Naciskam OFF i też przeskakuje. Brama jeździ, wszystko działa. Generalnie wizualizacja w systemie nie odpowiada faktycznemu stanowi przekaźnika. Ma ktoś podobnie? Oczywiście HC2, najnowsza wersja softu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Peter_86, tak musi być, tzn. jest to prawidłowe działanie. Switch nie sprawdzi Ci stanu bramy - od tego są kontaktrony.

     

    a teraz z innej beczki: po przejściu na 4.x z 3.6 w ogóle wszystkie kostki się dziwnie zachowują, więc postanowiłem użyć miękkiej rekonfiguracji. Te, które zrekonfigurowałem w interwale odpytywania mają domyślnie urządzenie korzysta z pollingu. W tych przed rekonfiguracją jest, że urządzenie jest wyłączone z pollingu. Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi i czy tak ma być?  

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Globart zastanów się . Ikona pokazuje stan przekaźnika a nie stan bramy. Brama zamyka i otwiera się jak przekaźnik zwiera styki czyli daje imPuls i trzyma styk tylko 1 s potem wraca do stanu rozwarcia wiec ikona powinna być off. I tak to prawidłowo działa . Tylko na 1 s w systemie powinno pokazać się on po kliknięciu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    w temacie "Problem ze switchem 2x1,5 kW". Dodałem urządzenie, ustawiłem czas wyłączenia przekaźnika po 1 sekundzie (bo to do sterowania bramy)  i teraz: klikam w przeglądarce włącz -> przekaźnik przeskakuje tam i po sekundzie z powrotem ale w systemie pozostaje na ON. Naciskam ponownie ON i znowu przekaźnik przeskakuje tam i z powrotem. Naciskam OFF i też przeskakuje. Brama jeździ, wszystko działa. Generalnie wizualizacja w systemie nie odpowiada faktycznemu stanowi przekaźnika. Ma ktoś podobnie? Oczywiście HC2, najnowsza wersja softu.

     

    Jest to błąd i identyczną przypadłość zauważyłem na kostkach 1.7 u moich klientów. W przypadku 1.9 i 2.x tego problemu już chyba nie ma?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...