Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
  • 0
ewika7

Wyłączenie kuchenki elektrycznej

Question

Witam wszystkich,

jako że jestem pierwszy raz na forum chciałam się ładnie przywitać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie system Fibaro, trochę poczytałam ale mam zasadnicze pytanie.

Czy wykorzystując np. switch (lub cokolwiek innego na z-wave) można wyłączyć kuchenkę elektryczną 3 fazową ?

Załóżmy, że zostawiłam na płycie elektrycznej garnek z zupą

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> czy z wykorzystaniem Fibaro będę mogłą płytę wyłączyć ?

Pozdrawiam

Ewa

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Inquirer
  • Dzięki za info, kamień spadł mi z serca, że jednak można i mi zupa się nie przypali

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

A czy jakieś bliższe szczegóły mogę prosić ? Da się to zrobić switchem (przecież ma max 3kV) czy potrzebne są jakieś dodatkowe elementy ?

• 0

Np. za pomocą przekaźnika lub specjalnego modułu 3 fazowego z-wave.

Viperlodz - rozumiem, że mówiąc o przekaźniku masz na myśli relay switch lub double relay switch od Fibaro. Jak zatem chcesz nim odciąć napięcie w 3-fazowym piekarniku? Musiałbyś odciąć przecież 3 fazy osobno a wg mnie double relay switch'em odetniesz max. 2 fazy.

Odnośnie specjalnego modułu 3-fazowego - czy mógłbyś polecić jakiś konkretny?

Chętnie zastosowałbym u siebie takie rozwiązanie, które oprócz możliwości sterowania (załączanie/wyłączanie napięcia na 3 fazach) mierzyłoby również pobór energii na 3-fazowej płycie indukcyjnej.

• 0

Viperlodz - rozumiem, że mówiąc o przekaźniku masz na myśli relay switch lub double relay switch od Fibaro. Jak zatem chcesz nim odciąć napięcie w 3-fazowym piekarniku? Musiałbyś odciąć przecież 3 fazy osobno a wg mnie double relay switch'em odetniesz max. 2 fazy.

Odnośnie specjalnego modułu 3-fazowego - czy mógłbyś polecić jakiś konkretny?

Chętnie zastosowałbym u siebie takie rozwiązanie, które oprócz możliwości sterowania (załączanie/wyłączanie napięcia na 3 fazach) mierzyłoby również pobór energii na 3-fazowej płycie indukcyjnej.

Dokładnie tak, chodziło mi o zewnętrzny przekaźnik/ stycznik nie Fibaro. Fibaro switch steruje takim przekaźnikiem:)

Jest to rozwiązanie na klejenie się styków także przy zasilaczach itp.

• 0
  • Inquirer
  • Dziękuję wszystkim za pomoc.

Taka instalacja się u mnie pojawiła i pięknie działa. Dodatkowo płyta elektryczna sterowana jest okapem. Niestety switche Fibaro nie mają pomiaru energii więc musiałam skorzystać z urządzeń innej firmy. Teraz jak rośnie mi pobór prądu okapu (np. włączenie światła lub wentylatora) to włącza się płyta.

• 0
    W dniu 3.09.2015 o 14:36, ewika7 napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Taka instalacja się u mnie pojawiła i pięknie działa. Dodatkowo płyta elektryczna sterowana jest okapem. Niestety switche Fibaro nie mają pomiaru energii więc musiałam skorzystać z urządzeń innej firmy. Teraz jak rośnie mi pobór prądu okapu (np. włączenie światła lub wentylatora) to włącza się płyta.

Witam,

Z jakiego urządzenia skorzystałas? Będę miał plyte indukcyjną i pochlaniacz z blatu. Zalezy mi aby po włączeniu plyty okap załączył się automatycznie, a w miarę zwiekszania mocy na płycie,  zwiekszał sie napęd w okapie. Do tego będzie podłączona tez rekuperacja, ale to już inna historia. 

Z góry dziękuję za odpowiedź.