Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Długotrwała walka komunikacji z Satelem


Jakub Winiarczyk

Question

Witam Wszystkich,

 

 

Nie lubię używać tego określenia  ale niestety .. mam problem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Od kilku dni męczę się z połączeniem Fibaro do Centrali Integra 24.  Jeżeli chodzi o połączenie komputera do modułu Ethm poprzez Dloadx - działa bez problemu ( tam używam hasła zdefiniowanego w ETHM pod elementem DloadX ). W momencie kiedy konfiguruje plugin w HC2 to sytuacja wygląda następująco :

 

Obydwa urządzenia widzą się bez problemu w sieci, jest dostęp do portu udostępnionego ( w moim przypadku 25000 ). Kiedy wpisuje inny port niż 2500 - w momencie testu połączenia mam błąd wiec tutaj też jest Okej . Następnie wpisuje hasło albo serwisu albo użytkownika ( administratora ) albo dla DloadX i wciskam konfigurację. Po około 15 minutach konfiguracji mam jedynie komunikat o braku całkowitej konfiguracji. W pluginie nie widze ani żadnego z czujników, ani żadnej ze strefy - po prostu nic .

Gdzieś znalazłem poradnik fibaro jak robić strefy, co włączyć  i jak ustawić we/wy - wydaje mi się, że wszystko zrobiłem tak jak powinienem. Ustawiłem też funkcję integracji - próbowałem  połączyć się nawet portem do integracji - ale już na starcie mam błąd o połączeniu. 

 W załączniku przesyłam rzut konfiguracji satela.

 

Czy u wszystkich konfiguracja nowej centrali Satela lub rekonfiguracja też trwa tak długo !?

Proszę o po pomoc i wskazanie co robie nie tak bo już sam nie daje rady. 

 

Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kuterek,

 

porównałem ustawienia ze swoimi - niżej różnice. Możesz sprawdzić, czy po zmianie integracja pójdzie OK:

 

1. Struktura: Serwer DNS - uzupełnij adres serwera DNS (masz puste pole); Port www - spróbuj na 80; Port integracji - spróbuj na 7094; Adres IP na samym dole - masz pusto a po odświeżeniu powinien znaleźć Twój IP;

Pozostałe - wydaje się, że są OK; wejścia/wyjścia strefy Fibaro skonfigurowane poprawnie. 

 

U mnie integracja z Fibaro trwa ok. 3 minut a pasek postępu rusza od razu. Dodam, że jestem na 4.056. Na wcześniejszych wersjach oprogramowania integracja Satela z Fibaro to była loteria - trafiony 1 na 50 przypadków. Jaką masz wersję?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wyłącz zasilanie eth i włącz ponownie od nowa zacznij konfigurować Fibaro > Satel powinno być ok

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam,

     

    Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedz.

     

    Fabian -> tą czynność robiłem kilkukrotnie.

    Boogie -> jeżeli chodzi o DNS to nie powinno mieć związku, protokół odpowiada za translacie nazwa <=> adres, a my odwołujemy się bezpośrednio do adresu; port www jest portem komunikacji po http wiec to chyba tez nie to; mój adres na dole działał w momencie odświeżania tylko po prostu na ss nie było tego widać;

     

    Co do portu integracji to faktycznie jest chyba tak jak mówi powertech ( dzięki ). Dziwna sprawa ponieważ przy wysokim porcie komunikacja nie działała  ( podczas testów ). Kiedy zmieniłem na 7094 i przetestowałem to faktycznie działa !

    Albo cos mam w sieci z portem 9999 albo po prostu jest za wysoki_-. Dziwna sprawa.

    Poniżej mam link do poradnika jak zrobic połaczenie Satel <-> FIbaro ale tam jest wskazany port DLOADx i stad mój bład.

     

    Please login or register to see this link.

     

    Bardzo dziękuje za pomoc.

     

    Przy okazji mam kilka pytań. Jeżeli chodzi o strefy + czujniki satela to wszystko jest dla mnie zrozumałe i domyślam się jak to działa. Nie do konca wiem jakie zadanie ma strefa Fibaro ?

    W jaki sposob przypisac Motion Sensor do strefy FIBARO aby mogl ja uzbroci z Manipulatora Satela ? Czy kiedy mam kilka czujek Fibaro, moge je przypisac do roznych stref  i osobno uzbrajać ?

     

    Z góry dziękuje za informacje.

     

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Poniewaz tez zmagam sie z problemem komunikacji Satel <> Fibaro, mam pytanie, czy wersja oprogramowania Satela/modulu ETH ma jakies znaczenie? bo przyznam ze wszystko bylo instalowane jakis czas temu, i np. satel jest chwilowo jeszcze w wersji 1.08 chyba.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...