Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Dimmer 2 Fibaro,poziom sciemnienia zarowek LED


GOOLP

Question

Witam.Zalezy mi na jak najwiekszym sciemnieniu zarowek LED w salonie,poniewaz kozystam z projektor,a i zalezy mi aby nie bylo zbyt duzo swiatla.Co Ciekawe-wczesniej mialem jakis chinski dimmer z Allegro i wszystkie zarowki (te same zarowki ktore sa podlaczone do Dimmera 2)mozna bylo przyciemnic do okolo 10%.Dimmer 2 przyciemnia je najwiecej do 20-25%.Probowalem ustawiac w aplikacji rozne zbocza,a suwak minimalnego przyciemnienia jest ustawiony na 1%.Niestety nic to nie zmienia.Czy to mozliwe,zeby taki dimmer za 50PLN byl w stanie lepiej wysterowac zarowki niz Dimmer 2 z fibaro? Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Rozwiązaniem może być zastosowanie Bypass 2. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na połączenie - podłączenie LED w trybie 2 przewodowym bez Bypassa 2 może znacząco zmienić progi jasności.

Niestety nie jesteśmy w stanie dostarczyć Panu informacji na temat działania ściemniaczy innych firm. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na zjawisko migotania oświetlenia. Jeśli to są zwykłe żarówki LED (niestety nie podaje Pan informacji o rodzaju i typie żarówek, a to jest bardzo istotna informacja) i nie są przystosowane do ściemniania, może pojawić się zjawisko migotania oświetlenia z duzą częstotliowością.

Żarówki LED ściemnialne zazwyczaj mają duży zakres regulacji jasności w trybie do którego zostały przystosowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Moja instalacja jest instalacja 3 przewodowa.W konfiguracji 2 przewodowej jest jeszcze gorzej.Z calym szacunkiem,ale wiem ze sciemniac mozna tylko zarowki do tego przystosowane i takie zarowki stosuje.Co do informacji na temat dzialania sciemniacza innej firmy to nigdzie nie zapytalem o jego dzialanie.Podalem tylko przyklad,ze urzadzenie z nizszej polki,poradzilo sobie lepiej z wysterowaniem tych samych zarowek LED.Czy istenieje jakis parametr ktory mozna jeszcze zmienic po auto kalibracji (poza parametrem "minimalny poziom jasnosci"),aby nieco bardziej zwiekszyc zakres sciemnienia tych zarowek?

    Link to comment
    Share on other sites

    • -1

    Jeśli chodzi o LED ściemnialne przystosowane do tradycyjnych ściemniaczy to rzeczywiście one w trybie triakowym (leading edge) czasem potrafią o wiele lepiej współpracować - są do tego trybu dedykowane. Pisał Pan w pierwszym poście o zmianie parametru 30 na wartość leading edge. Zmianę tego parametru powinno wykonywać się przy wyłączonym urządzeniu. Czy po zatwierdzeniu zmian wyłączył pan i ponownie włączył oświetlenie? Zmiana progów jasności (min/max) znów jest natychmiastowa, co może mylić odrobinę użytkowników przy eksperymentach z parametrem 30.

     

    Niestety rynek oświetlenia LED jest zupełnie niesprecyzowany jeśli chodzi o jakiś standard do współpracy ze ściemniaczami. Daje to taki efekt, że niestety żarówki różnych producentów różnie współpracują ze ściemniaczami. Nasz produkt stara się dostarczyć najlepiej dostosowane sterowanie pod względem kompatybilności elektrycznej. Możliwe, że zwykłe sterowanie triakowe pozwala na większe zmiany jasności. Nie wykluczam również, że inne urządzenia pozwalają na głębszy próg ściemnienia. FGD-212 ufam jednak pod wszelkimi względami bezpieczeństwa dla użytkownika i emisji zakłóceń.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Jeśli chodzi o LED ściemnialne przystosowane do tradycyjnych ściemniaczy to rzeczywiście one w trybie triakowym (leading edge) czasem potrafią o wiele lepiej współpracować - są do tego trybu dedykowane. Pisał Pan w pierwszym poście o zmianie parametru 30 na wartość leading edge. Zmianę tego parametru powinno wykonywać się przy wyłączonym urządzeniu. Czy po zatwierdzeniu zmian wyłączył pan i ponownie włączył oświetlenie? Zmiana progów jasności (min/max) znów jest natychmiastowa, co może mylić odrobinę użytkowników przy eksperymentach z parametrem 30.

     

    Niestety rynek oświetlenia LED jest zupełnie niesprecyzowany jeśli chodzi o jakiś standard do współpracy ze ściemniaczami. Daje to taki efekt, że niestety żarówki różnych producentów różnie współpracują ze ściemniaczami. Nasz produkt stara się dostarczyć najlepiej dostosowane sterowanie pod względem kompatybilności elektrycznej. Możliwe, że zwykłe sterowanie triakowe pozwala na większe zmiany jasności. Nie wykluczam również, że inne urządzenia pozwalają na głębszy próg ściemnienia. FGD-212 ufam jednak pod wszelkimi względami bezpieczeństwa dla użytkownika i emisji zakłóceń.

    Probowalem roznych sposobow.Rowniez wlaczania i wylaczania Dimmera,oraz zmian oarametru 30 na wylaczonym urzadzeniu (oczywiscie mowimy o wylaczonym urzadzeniu,w sensie pozostawienia go w pozycji OFF).Narazie Probowalem z 3 typami Swietlowek LED i zadbej oprawy. Jak na zlosc,Bypass 2 Fibaro jest nie do dostania.W takim razie prosze o podanie marki i modelu swietlowki LED ktora zapewnia sciemnianie az do 1% jak mowi reklama.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja mam takie pytanie zamontowałem dimmer 2 w jednym pokoju (instalacja 2 przewodowa żarówki  G9 MINI 12mm 14 SMD 2835 ściemnialna CIEPŁA) i wszystko działa OK , ale w pozostałych pokojach mam żarówki "pro-fessional 

    Please login or register to see this link.

     800LM" i po podpięciu tak samo jak w poprzednim pokoju żarówki wciąż świecą i mignie czerwona kontrolka i tyle i nie da sie ich wyłączyć , nie posiadam jeszcze centralki ponieważ najpierw kupiłem jeden dimmer 2 żeby sprawdzić jak to działa no i już własnie mam problem. Czy to wina żarówek czy ja coś źle robię ?

     

    Już sobie poradziłem , problem sprawiały żarówki nie wszystkie led współpracują z dimmer 2 , wkręciłem zwykle żarówki i problem zniknął  wszystko działa , teraz albo dobrać odpowiednie led żarówki albo korzystać ze zwykłych .

    Edited by irkus
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...