Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
  • 0
smk23us

Switch FGS221 2x1,5kW - konfiguracja schodowa

Question

Zainstalowałem wczoraj switch 2x1,5kW na łączniku schodowym i działa to połowicznie dobrze.

Na dole mam jednoklawiszowy włącznik bistabilny zapalający światło na schodach, u góry mam dwuklawiszowy bistabilny kontrolujący jedym z klawiszy to samo światło, natomiast drugi klawisz zapala światło sufitowe w sypialni.

Po zainstalowaniu zgodnie ze schematem znalezionym na forum i zmianie parametru nr 13 na drugą opcję, działa łącznik schodowy od światła na schodach, natomiast nie działa sterowanie klawiszem od światła sufitowego sypialni.

Z centralki HC2 działa sterowanie każdym ze świateł.

Pytanie czy można jakoś ustawić parametr 13 z osobna dla każdej sekcji? Teraz jest to ogólne ustawienie dla obu kanałów.

Please login or register to see this attachment.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Potrzebujesz dwa włączniki schodowe, czyli takie które w zależności od położenia przełącznika puszczają prąd jednym bądź drugim przewodem wyjściowym. Jeśli chcesz osiągnąć dodatkowo funkcjonalność światła sufitowego, to potrzebujesz włącznik, który na jednym przycisku będzie normalnym bistabilnym (sufit), a na drugim przełącznikiem schodowym (schody) - nie widziałem takich.

To, co możesz zrealizować na tych przyciskach, to wsadzenie sprężynek (o ile konstrukcja przełącznika na to pozwala), zmiana połączeń i wykorzystanie całości jako monostabilne.

• 0

Dwa obwody świateł z przełącznikami schodowymi.

Nie trzeba przerabiać instalacji. Montujemy moduł 2x1,5 kW w jednej z puszek obecnych przełączników schodowych.

Ja mam tak podłączone z podwójnymi przełącznikami schodowymi.

Schemat nie odpowiada całkowicie Twoim oczekiwaniom, ale mam nadzieję, że pomoże.

Ja używam podwójnych przełączników schodowych ( dwa klawisze w jednym module, każdy jako niezależny przełącznik schodowy). Mam to z serji OSPEL IMPRESJA.  Możesz wykorzystać jedną połówkę takiego przełącznika jako schodowy, drugąj jako zwykły włącznik światła.

• 0

Czy może ktoś posiada schemat podłączenia jakiegokolwiek urządzenia Fibaro, zamontowanego w puszce jednego z włączników, do sterowania oświetleniem schodowym?

Będę bardzo wdzięczny bo tracę już nadzieję.

• 0

dołączam się do pytania, ja już jednego switcha spaliłem bo nie zagrało to zgodnie ze schematem jaki znalazłem w sieci...

chyba potrzebujemy autoryzowanego instalatora

@marekneo skąd jesteś, ja z Poznania

• 0

Ja montuję u siebie już w kilku miejscach, nawet w układzie krzyżowym. Cała instalacja będzie ok jeśli Fibaro dasz na ostatnim przycisku, czyli tym z którego wychodzi kabel do lampy. Działa pięknie, choć w puszkach ciasno :P