Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Termostat Netatmo


mauy

Question

Witajcie,

mam termostat, w Fibaro zainstalowany plugin Netatmo, wszystko skonfigurowane prawidłowo - sam plugin działa jak należy, temperaturę można zmieniać w pluginie.

 
Nie mogę tylko rozgryźć, jak to bardziej zautomatyzować - mam na wszystkich grzejnikach głowice Danfoss, w każdym pomieszczeniu również termometr, więc jest odczyt temperatury dla każdego pomieszczenia. Nie znalazłem jednak możliwości, aby termostat (piec) załączał się biorąc pod uwagę odczyt z jakiegoś innego termometru, nie mówią już o jakimkolwiek powiązaniu z Danfossami. Przy odczycie temperatury tylko z termostatu jest to trochę bez sensu, gdyż w każdym pomieszczeniu jest inna temperatura i często jest tak, że termostat nie załącza pieca, bo temperatura tam, gdzie jest zamontowany jest ok, ale w innym pomieszczeniu już by się przydało trochę podgrzać.
 
Jak dla mnie to plugin jest jakby osobną aplikacją, którą mogę sterować tylko tym termostatem i z niczym go nie mogę powiązać - czy tak jest faktycznie, czy to tylko ja jestem ciemny i nie wiem, jak się do tego zabrać? Gdyby ktoś się wypowiedział na ten temat, byłbym wdzięczny. Może ktoś ma ten termostat ?
 
Z góry dzięki za pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />
 
Pozdrawiam,
Adam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

No chyba mam taki sam problem, termostat Netatmo sparowany z centralką i miałem nadzieję na wykorzystanie czujnika otwarcia okna. Chciałem napisać scenę, która po naruszeniu czujnika okna włączy termostat w tryb "poza domem" do czasu zamknięcia okna. Niestety też utknąłem na etapie, że plugin termostatu Netatmo jest sterowalny tylko ręcznie z poziomu centralki, nie ma możliwości sterowania nim za pomocą scen. A może jest inaczej ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...