Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Dimmer 2 - połączenie schodowe


skam84

Question

Witam,

potrzebna pomoc walczę z tym pół dnia i już mam dosyć

 

W każdym włączniku mam L1, L2, L3

 

L1 - to live, na nim zawsze jest prąd

L2, L3 - nimi w zależności od położenia przełączników prąd idzie po L2 lub L3 do żarówki.

 

Testowałem różne opcje,i mam wrażenie ze mając te 3 kable w puszcze włączników nie da rady tego podłaczyć

 

Schemat mniej więcej wygląda tak

 

żółty, i zielony - to L2 i L3

czerwony - L1 (faza)

 

Włączniki bistabilne

 

Please login or register to see this image.

 

Jak wpiąć Dimmer 2 bo zaraz wywalę ten moduł przez okno ;)

 

 

A tak to wygląda we właczniku

2i0by1e.jpg

 

Porozbierałem wlaczniki, odkręciłem żródła swiatła (sa 2) nie ma to znaczenia. Ogólnie pytanie inne teraz, znalazlem + (live) dochodzacy do lampy, na nim jest prad w zaleznosci od polozenia wlaczników. W lampie nie mam nigdzie stałego +(live) wiec to cholerstwo musi być jeszcze gdzies połaczone...

 

Tylko jak znalesc gdzie to sie schowało jak na scianie nie ma zadnej puszki, we wlacznikach po 3 kable.

 

W zerandolu jest tak jak na zdjeciu ponizej:

 

25kj8d3.jpg

 

A gdzieś powinna być zaszyta jeszcze kostka która to wszystko łaczy jak na schemacie ponizej (chyba)

 

APNT-52_2-way_Ceiling_Fibaro.png

Edited by skam84
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

U mnie tak to wygląda i prawie dobrze działa

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Ja testowalem na 1000 sposobów.

    Najlepsze jest to ze przerkopakem prawie cale poddasze, a zle sie szuka bo przykryte watą szklana ;/

     

    I tak jak mam polaczenie do jednego wlacznika to jako taka to dziala, czyli reguje na jeden wlacznik, na drugi nie.

     

    Ogolnie do L podlaczalem prad, od Sx drugi wlacznik (Live do drugiego wlacznika), jeden kabek do wyjscia, do N polaczone kabelki z tylu. Bo uziemienie to jeszcze jeden kabel.

     

    Do S1 przelacznik 1 z mojego wlacznika do S2 przelacznik 2 przelacznika.

     

    Najgorsze jak pisalem we wlacznikach mam 2 czerwone i jeden zólty kabel. Te kable juz zrozgryzlem. Problem jest ze ona są gdzieś połaczone jak na tym schemacie z dimmer1 bo w zerandolu nie wychodzi żaden żółty kabel... (na zdjeciu: czerwony Live, czarny minus, zolto/zielony uziemienie). brakuje żółtego z właczników (czyli gdzies to jest połaczone). A boje też sie chodzić po suficie zeby nie wpaść do korytarza z sufitu ;/

    Jedynie co się zorientowalem to na górze wszyskie kable sa w szarym kolorze i ciezko co kolwiek znalesc tam.

     

    Jak wykręcę właczniki z puszek to prad mam w Włacznik 1: L tylko. czyli kable T1 i T2 muszą być gdzieś połaczone po miedzy włacznikami i z nich wychodzi jaki L do Sufit

     

    Tak to wyglada kolorystycznie jak niżej.

    Please login or register to see this image.

     

    Jeszcze znalazlem taki schemat

    Please login or register to see this link.

    ale to tez wymaga wpięcia się pomiedzy wlaczniki a źróło światla.

    Edited by skam84
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...